Články
Zde vidíte seznam všech článků.
Články podle oboru:
- PR novinky
- Nezařazené
- Volný čas
-
Sport a závody
- Informace o závodech koňských spřežení
- Parajezdectví
- Dámská sedla
- Pólo
- Pony sport – jezdecké talenty, závody a další
- Skijöring
- Neoficiální soutěže
- Všeobecná sdělení
- Skokové ježdění
- Jízdní lukostřelba
- Reining
- Vytrvalost
- Všestrannost
- Drezurní ježdění
- Western & Rodeo
- Světové jezdecké hry
- Working Equitation
- Džigitovka
- Dostihy info - dostihoví koně, závody a další
- Klusáci - klusácké dostihy, koně a další
- Olympijské hry
- Voltiž
- Výcvik koně a jezdce
- Zajímavosti
- Zdraví koně a jezdce
- Chov koní a etologie
- Chladnokrevníci
Větrolamy v pastvinách

Také máte koně na rovných nebo jen mírně zvlněných pastvinách? A jste doslova na "Větrné hůrce"? Pořiďte si větrolam!
Nedopasky – prokletí nebo požehnání?
Stav krajiny České republiky je dlouhodobě neutěšený a seznamy ohrožených druhů naší flóry a fauny nabízejí mimořádně smutnou statistiku. Ne vše můžeme my sami teď hned změnit. Něco málo ale ano. I malý posun v managementu našich výběhů a pastvin totiž může naší přírodě významně pomoci. Stačí třeba i trochu jiný úhel pohledu na nedopasky. Právě ty totiž mají potenciál zvýšit biodiverzitu lokalit.
Stáje snů IV.

Přestože objekty určené pro chov koní vyžadují jen málo estetických kudrlinek, mohou být zajímavým architektonickým zadáním. Úspěšně propojit funkční a estetickou stránku projektu ovšem může být tvrdý oříšek i pro renomované architekty. V dnešním dílu seriálu si představíme jezdecké a chovatelské centrum, o kterém se nám v České republice asi skutečně může jen zdát.
Ptačí park Josefovské louky a rezervace divokých koní

Ptačí park Josefovské louky je od roku 2018 domovem nejen mnoha druhů lučních a mokřadních druhů ptáků, ale i několika zástupců plemene exmoor pony. Koně zde částečně nahradili doposud využívanou těžkou techniku a pomáhají udržovat vhodné prostředí. A jak se zde divokým koním daří? Zjistěte sami! Pro všechny hipology skvělý tip na výlet!
5 nejčastějších chyb v krmení koní
Majitelé se vždy snaží udělat pro své koně maximum, a to se samozřejmě týká jak péče o ně, tak i výživy. Koně ale někdy mohou potřebovat, stejně jako lidé, vyladit jídelníček, aby odpovídal jejich potřebám. Doporučení, která přináší překlad článku z časopisu The Horse, proto stojí za přečtení. Přestože výživu svého koňského svěřence jistě neberete na lehkou váhu, můžete se snadno dopustit běžných chyb.
Hýčkejte si hovnivály aneb zdravá pastva
Mít živou pastvinu neznamená jenom hemžení pasoucích se koní. Znamená to mít bohaté hemžení také pod jejich kopyty, a to nejen na povrchu, ale i pod ním. Od malých larviček, choulících se na konci vyhloubených tunýlků v hnízdních komůrkách, až po pořádné kousky, někdy i v překvapivě nádherných barvách. Ano, řeč je o koprofágních broucích.
Kateřina Nepustilová: Každá ploška, kde se hospodaří v jiném rytmu, je velmi podstatným střípkem krajiny

Věděli jste, že koně při extenzivní pastvě (tedy takové, kdy je málo zvířat na velké výměře) vytvářejí příznivé podmínky pro ohrožené druhy hmyzu a drobných obratlovců díky fauně, která na pasených plochách následně roste? A že se tak děje překvapivě rychle a můžete k tomu využít u nás běžně chovaná plemena koní? Pokud se chcete dozvědět něco z praxe přímo od chovatelky, která své koně manažeruje cíleně s ohledem na ochranu ohrožených druhů, vrhněte se na dnešní rozhovor.