Články
Zde vidíte seznam všech článků.
Články podle oboru:
- PR novinky
- Nezařazené
- Volný čas
-
Sport a závody
- Informace o závodech koňských spřežení
- Parajezdectví
- Dámská sedla
- Pólo
- Pony sport – jezdecké talenty, závody a další
- Skijöring
- Neoficiální soutěže
- Všeobecná sdělení
- Skokové ježdění
- Jízdní lukostřelba
- Reining
- Vytrvalost
- Všestrannost
- Drezurní ježdění
- Western & Rodeo
- Světové jezdecké hry
- Working Equitation
- Džigitovka
- Dostihy info - dostihoví koně, závody a další
- Klusáci - klusácké dostihy, koně a další
- Olympijské hry
- Voltiž
- Výcvik koně a jezdce
- Zajímavosti
- Zdraví koně a jezdce
- Chov koní a etologie
- Chladnokrevníci
Na cestách s Petrem Voldánem po tajemném Irsku. Kameny, brambory, trojlístek, koně, pivo i whiskey
Také v posledním únorovém vydání pořadu Na cestách s Petrem Voldánem - tak jako na konci ledna - budete cestovat jen se mnou. Tentokrát se vydáme na Irský ostrov. A znovu uslyšíte veřejnou nahrávku pořadu, kterou jsme pořídili ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v tomto unikátním prostoru.
Altaj a altajští koně
V létě roku 2004 jsem se s partou kamarádů vypravila do pohoří Altaj. Naším cílem bylo uskutečnit český prvosjezd divoké řeky Argut, významného přítoku Katuně, zdrojnice sibiřského veletoku Ob. Ráda si na zážitky zavzpomínám a třeba někoho inspiruji k letošnímu výletování.
Koně na výpravách za polární kruh
Tisíce mil táhli tvrdí koně ze Sibiře saně dobyvatelů ledového království Antarktidy, přesto jejich fotografie z geografického Jižního pólu v archivech chybí. Nikdy tam nedorazili. Na jejich úžasnou schopnost obstát v extrémních podmínkách ve službách člověka se však nezapomíná. Navigační traťové body mezi Novým Zélandem a Antarktidou nesou jejich jména.
Annie Wilkins – poslední tramp v sedle
Neměla rodinu, přišla o farmu, lékaři jí dávali 2 roky života, možná tři. Někdo by se zhroutil nebo začal pít. Annie místo toho v roce 1954 sebrala zbytek svého majetku, koupila si koně a v doprovodu svého věrného psa se vydala na 7000 mil dlouhou cestu z východního pobřeží Ameriky na západ, ke břehům Pacifiku.
Korsika... a zkušenosti z jezdecké stáže
Pro mnoho z nás, kteří nemáme expediční putování ve svých základních prioritách, je Korsika jen jedním z mnoha ostrovů trvale kotvících ve Středozemním moři. O to větší může být naše překvapení, jestliže máme příležitost se s tímto smaragdovým ostrovem blíže seznámit. A co koně na Korsice? Studentka střední zemědělské školy tam vyrazila na pracovní jezdeckou stáž! Necháte se nalákat?
Za bílými koňmi, černými býky a růžovými plameňáky do delty řeky Rhôny
Camarque mají snad všichni milovníci koní spojený s obrazem stáda bílých koní řítících se v gejzírech stříkající vody krajinou nedozírných mokřadů. Jestliže Camarque navštívíte, zjistíte, že tento magický obraz není jen imaginací, ale i realitou. Camarque ale není jen o bílých koních, černých býcích a růžových plameňácích. Camarque toho nabízí podstatně víc...
V sedlech koní do Santiaga de Compostela
Svatojakubská cesta, historická síť dvanácti poutních cest, které vedou ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále městečka Santiago de Compostela ve španělské Galicii, se stává cílem stále většího množství poutníků ze všech koutů nejen Evropy, ale i světa. Na jaře loňského roku vyrazila na cestu svatého Jakuba i dvojice Čechů, a to nikoliv standardně „po svých“, nýbrž v sedlech koní. O tom, jak cesta začala, jak pokračovala a kde naši krajané prožili zimu, si dnes budeme povídat s jedním z hlavních protagonistů tohoto příběhu, s Andreou Kukalovou.
Vypnutý mobil a koupání v řece. Cestovatel s koněm urazili 1 400 kilometrů
Muž osaměle putující krajinou jen se svým koněm. Pradávné spojení se v posledních desetiletích proměnilo v romantickou iluzi, Dalibor Balut z Troubelic na Olomoucku a klisna Sheila ji však i v dnešním digitálním věku vracejí zpět ve skutečnost. Letos se vydali na třetí velkou cestu a společně zdolali 1 400 kilometrů po několika státech.
V sedle huculských koní Zakarpatskou Ukrajinou
V úvodním díle této série jsem začala vyprávění o treku v sedle huculských koní. Dnes konečně vyrazíme na cestu… do nadmořské výšky 1400 metrů nad mořem. Řekneme si o nutném vybavení a pocitech, které máte při jízdě na koni v tak těžkém terénu. Podíváme se na poloninu Runa a poloninu Ostrou a zažijeme cval po kamenitých cestách, prudkými úbočími hor, ale také liják a mlhu, že by se dala krájet. Takové jsou hory, neexistuje špatné počasí, existuje pouze špatné vybavení.
Huculy ne!
Hucul, malý podsaditý koník, o kterém jsem nesmýšlela zrovna úplně hezky. Díval se na mě z fotografií a já si živě představovala obtloustlé koníky, kterým se přetáčí sedla, nebo odcházejícího koně z jízdárny s jezdcem na hřbetě, jelikož kůň právě vyhodnotil, že hodina skončila. Pak jsem ale dostala nápad, a rázem je všechno jinak...