Články
Zde vidíte seznam všech článků.
Články podle oboru:
- PR novinky
- Nezařazené
- Volný čas
-
Sport a závody
- Informace o závodech koňských spřežení
- Parajezdectví
- Dámská sedla
- Pólo
- Pony sport – jezdecké talenty, závody a další
- Skijöring
- Neoficiální soutěže
- Všeobecná sdělení
- Skokové ježdění
- Jízdní lukostřelba
- Reining
- Vytrvalost
- Všestrannost
- Drezurní ježdění
- Western & Rodeo
- Světové jezdecké hry
- Working Equitation
- Džigitovka
- Dostihy info - dostihoví koně, závody a další
- Klusáci - klusácké dostihy, koně a další
- Olympijské hry
- Voltiž
- Výcvik koně a jezdce
- Zajímavosti
- Zdraví koně a jezdce
- Chov koní a etologie
- Chladnokrevníci
Je váš kůň na akcích vystresovaný? Tipy na uklidnění

Koňařské akce jsou něco, na co se všichni těšíme a netrpělivě odpočítáváme dny v kalendáři. Nemůžeme se dočkat, až vyjedeme ven a ukážeme, co umíme na kolbišti. Ale pro naše koně to může být zdrojem stresu a nejistoty... Co s tím?
Jarní třídění teplokrevných hřebečků testační odchovny ZH Tlumačov – hříbárna Buňov

V úterý 17. května 2022 proběhlo jarní třídění teplokrevných hřebečků plemene ČT testační odchovny Zemského hřebčince Tlumačov na hříbárně Buňov a v sídle a areálu hřebčince v Tlumačově.
Jarní třídění teplokrevných hřebečků v písecké odchovně

Dne 12. května 2022 proběhlo první letošní jarní třídění teplokrevných hřebečků v písecké odchovně.
Pozvánka na Školení hodnotitelů

Dne 26. května proběhnou ZV hřebců z testační odchovny v ZH Písek. V rámci těchto zkoušek pořádá spolek Český teplokrevník prezenční a současně praktické školení adeptů na hodnotitele a zároveň refreshing stávajících hodnotitelů zaměřený na mechaniku pohybu a skok ve volnosti – tedy kritérií posuzovaných při výkonnostních zkouškách tříletých klisen. Školení povede mgr. Kateřina Hanušová.
Biodiverzita pastvin – zelená pro koně nebo skot?
Díky činnosti společnosti Česká krajina, která řadu let působí v oblasti ochrany přírody, krajiny a životního prostředí, jsme si již zvykli spojovat pastvu velkých kopytníků s ochranou biologické rozmanitosti a adaptací krajiny na změny klimatu. Zdá se ale, že pozitivní vliv na biodiverzitu, a tak i hodnotu trvalých travních porostů, nemá jen „divoký“ exmoor pony, ale i „obyčejní“ koně domácí. Rozsáhlá studie, kterou před nedávnem publikovali Anja Schmitz a Johannes Isselstein z univerzity v Göttingenu, totiž prokázala, že pastva koní má – na rozdíl od pastvy skotu – vysoký potenciál v oblasti udržení a rozvoje biologické diverzity travních ploch v oblasti mírného podnebného pásma.
Změny počasí: péče o koně

Koně jsou velmi adaptabilní a obvykle výrazné změny počasí zvládnou. Ale když ovlivňujeme jejich přirozené podmínky, omezujeme je nebo jim měníme prostředí, mohou mít problémy. Počasí je stále poměrně divoké, proto přinášíme na toto téma překlad z The Horse.
Spolek Český teplokrevník z. s. se připravuje na celostátní konferenci

V únoru a březnu letošního roku se napříč celou republikou konaly oblastní schůze chovatelů českého teplokrevníka. Všechny byly přístupné i pro zájemce o vstup do spolku či další chovatele, kteří se o chov zajímají, a z diskuze vzešlo mnoho dobrých nápadů a připomínek, kterými se bude zabývat nové předsednictvo, které bude voleno na celostátní konferenci SČT.
Rodina „M“ plemene český sportovní pony

Jeden malý chlapec si v roce 1997 jako dárek ke svým sedmým narozeninám přál poníka. Starší bratr mu poradil, že lepší bude kobylka. Rodinný příslušník, chovatel koní, nemohl nechat přání nevyslyšeno. A nastalo tedy poptávání a shánění pony kobylky, která by splňovala parametry přání oslavence.