Články
Zde vidíte seznam všech článků.
Články podle oboru:
- PR novinky
- Nezařazené
- Volný čas
-
Sport a závody
- Informace o závodech koňských spřežení
- Parajezdectví
- Dámská sedla
- Pólo
- Pony sport – jezdecké talenty, závody a další
- Skijöring
- Neoficiální soutěže
- Všeobecná sdělení
- Skokové ježdění
- Jízdní lukostřelba
- Reining
- Vytrvalost
- Všestrannost
- Drezurní ježdění
- Western & Rodeo
- Světové jezdecké hry
- Working Equitation
- Džigitovka
- Dostihy info - dostihoví koně, závody a další
- Klusáci - klusácké dostihy, koně a další
- Olympijské hry
- Voltiž
- Výcvik koně a jezdce
- Zajímavosti
- Zdraví koně a jezdce
- Chov koní a etologie
- Chladnokrevníci
Spokojený kůň, kreativní kůň?
V každé druhé stáji na ně narazíte. Na šibaly, kteří fouknou přes každé dveře, branky, ať je zabezpečíte jakkoli. Někteří z těchto dárečků zvládnou i akrobacii s ručkou ohradníku. Nic jim není svaté, vždycky nás znovu a znovu „přečůrají“, zas a znovu vypečou. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč to ta háďata vyvádějí? Jsou tak moc nešťastná, že se snaží „prokousat“ ven za každou cenu nebo je to tím, že už roupama neví, co by dělali?
Nechte koně, ať jsou koňmi
Moderní kůň byl domestikován kolem roku 2200 př. n. l. v oblasti na sever od Kavkazu a v následujících staletích se rozšířil v Asii a Evropě. Může se nám to zdát dávno, z hlediska vývoje druhu to ale zas tak dávno není. Vědci proto apelují na sportovní jezdce, aby umožnili svým koním žít přirozeně. I olympijský kůň má totiž podobné potřeby jako jeho nedomestikovaný předek.
Krmelce – nekonečné variace... II
Druhý díl nekonečných variací krmelců pokračuje nabídkou tipů na krmení sena. Ať už se rozhodnete krmelec koupit nebo postavit, potřebujete vizi. Tedy představu, jak by měl tento užitečný pomocník vypadat + ideálně i zkušenosti lidí, kteří již před vámi konkrétní typ krmelce vyzkoušeli. Pojďme se podívat na sbírku nápadů a rad, snad vám budou k užitku.
„Botičkářka“ Romana Dlouhá: Ještě před pár lety takové možnosti, jaké jsou dnes, nebyly
Nejstarší ochranou kopyt byly lýkové hiposandály používané v antickém Římě, které se ke kopytu přivazovaly. Od té doby metody ochrany kopyt koní prošly významnými proměnami a i tradiční podkovy už dnes mají konkurenci. A právě o ní – o botách pro koně – si dnes budeme povídat s Romanou Dlouhou z Pasování bot pro koně.
Krmelce – nekonečné variace...
Ano, nekonečné variace na jediné téma – jak krmit seno koním venku? Na velikých pastevních plochách to nebývá problém, ale co na zimních výbězích? Protože se konec pastevní sezóny blíží a mnoho stájí z vypasených pastvin už pomalu stahuje koně na základní výběhy k senu, připomeneme si, jak variabilní krmelce mohou být.
Bahenní lázně pro koně
Bláto u koní je podle mnoha názorů důležité. Někteří chovatelé mají pocit, že natolik, že nemá význam pokoušet se o budování suchého základního výběhu a nechávají koně celý podzim až do jara v bahně po břicha. Odmítají vysušovat, zpevňovat, razí cestu „přírodna“. Ale vyskytuje se v přírodě opravdu kůň bahenní?
Koně a povodně
Mnozí z nás právě teď prochází náročnou krizovou situací. Ovšem ani když deště poleví, a řeky se vrátí do svých koryt, to na mnoha místech naší republiky nebude lehké. Pobyt lidí a koní v oblastech postižených záplavami s sebou totiž přináší významná zdravotní rizika. Kontaminovaná voda, pastviny, infekce, parazité...Co všechno bychom měli vědět o problémech spojených se záplavami?