Články
Zde vidíte seznam všech článků.
Články podle oboru:
- PR novinky
- Nezařazené
- Volný čas
-
Sport a závody
- Informace o závodech koňských spřežení
- Parajezdectví
- Dámská sedla
- Pólo
- Pony sport – jezdecké talenty, závody a další
- Skijöring
- Neoficiální soutěže
- Všeobecná sdělení
- Skokové ježdění
- Jízdní lukostřelba
- Reining
- Vytrvalost
- Všestrannost
- Drezurní ježdění
- Western & Rodeo
- Světové jezdecké hry
- Working Equitation
- Džigitovka
- Dostihy info - dostihoví koně, závody a další
- Klusáci - klusácké dostihy, koně a další
- Olympijské hry
- Voltiž
- Výcvik koně a jezdce
- Zajímavosti
- Zdraví koně a jezdce
- Chov koní a etologie
- Chladnokrevníci
Když má kůň vady...
Vyberete koně, uzavřete kupní smlouvu, za nějaký čas však zjistíte, že něco není tak, jak jste očekávali. Příčin může být celá řada. Jednou z nich jsou vady koně jako předmětu plnění dle kupní smlouvy. A právě této problematice se ve svém článku věnuje Mgr. Lucie Krčmářová.
Operace X. Opravdu jsme všichni překvapeni?
Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ rázem stáli všichni v pozoru. Kauza, kterou rozpoutalo porušování pravidel welfare a využívání nepřípustných tréninkových metod ve stájích společnosti Helgstrand Dressage Andrease Helgstranda, téměř okamžitě roztočila centrifugu komentářů jak v médiích, tak i na sociálních sítích. Za bílou fasádou jedné z předních světových společností v oblasti nákupu, výcviku a prodeje elitních drezurních koní, je totiž násilí a krev vcelku všední věc.
Když si to rozmyslíte – odstoupení od smlouvy o koupi koně
Odstoupení od smlouvy je obvyklý nástroj v případech, kdy druhá smluvní strana smlouvu poruší – například prodá věc, která má faktické nebo právní vady; odstoupení je přitom nástroj krajní, který právo nepreferuje, a proto je možné pouze v případech podstatného porušení smlouvy nebo v případě trvajícího prodlení, které druhá strana nenapraví ani na výzvu.
Když jsou děti na koni (a někdo za to odpovídá)
Není žádné tajemství, že jezdectví je sport, u kterého není o nějaký ten úraz nouze. Platí to tím spíš, je-li jezdec začátečník. Vyvolává to samozřejmě obavy rodičů o zdraví dětí, které se dají na tento ušlechtilý sport, obavy jsou však namístě též u instruktorů nebo jezdeckých klubů, kde jejich svěřenci trénují nebo mají své koně ustájené.
Policejní koně jsou flegmatici. Musí si zvyknout na petardy i oheň
Policejní koně můžete často spatřit třeba na vyjížďkách v parku. Je třeba ale rozlišovat mezi koňmi městské a státní policie. Koně a jezdci z oddělení hipologie Policie České republiky se vychovávají hlavně do nebezpečných akcí na demonstracích a protestech. Dokážou se postavit odporu, hluku, kouři i davu často agresivních lidí. Co je pro policejní koně nejtěžší a jak probíhá jejich příprava na dění v ulicích, jsme se vydali zjistit i s kamerou.
Nevadí jim dýmovnice ani střelba. Pravidelná zkouška policejních koní prověřuje jejich připravenost na extrémní situace
Mají nervy z ocele a většinou se s nimi setkáte na fotbalových zápasech nebo demonstracích. Řeč je o policejních koních, kteří jsou pro takové situace speciálně trénovaní. Jednou za dva roky pak musí kůň složit zkoušku a prokázat, že v náročných situacích bez problému obstojí. Na jedné takové zkoušce se byla podívat i naše létající redaktorka Sabina Vosecká.
VIDEO: Policie kontroluje zabezpečení chat na koních. Zvládnou i 20 kilometrů v terénu
BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí zapojují i služební koně, kteří se dostanou do odlehlých míst, kam auta neprojedou. Během kontrol nachodí koně 15 až 20 kilometrů denně a působí na celé jižní Moravě.