Články
Zde vidíte seznam všech článků.
Články podle oboru:
- PR novinky
- Nezařazené
- Volný čas
-
Sport a závody
- Informace o závodech koňských spřežení
- Parajezdectví
- Dámská sedla
- Pólo
- Pony sport – jezdecké talenty, závody a další
- Skijöring
- Neoficiální soutěže
- Všeobecná sdělení
- Skokové ježdění
- Jízdní lukostřelba
- Reining
- Vytrvalost
- Všestrannost
- Drezurní ježdění
- Western & Rodeo
- Světové jezdecké hry
- Working Equitation
- Džigitovka
- Dostihy info - dostihoví koně, závody a další
- Klusáci - klusácké dostihy, koně a další
- Olympijské hry
- Voltiž
- Výcvik koně a jezdce
- Zajímavosti
- Zdraví koně a jezdce
- Chov koní a etologie
- Chladnokrevníci
Jak správně chladit psa a jak je to se stříháním srsti?
Teploty jsou stále tropické a virtuální válka na sociálních sítích na téma - stříhat&nestříhat a jak chladit psa - je v plném proudu. Každý majitel by ale měl být zodpovědně obeznámen s tím, jak zacházet se psem v letním období tak, aby psu neublížil. Vzhledem k tomu, kolik je ročně případů přehřátí psů, se domnívám, že nezanedbatelná část majitelů není schopna se vzdělávat a o své psy zodpovědně pečovat...
Jarka Slaná – pejskaři většinou nevědí, jak se ke koním chovat
Určitě jste všichni, kdo se s koňmi pohybujete v přírodě, zažili nějaké to méně příjemné setkání s neovladatelnými pejsky a jejich často udivenými majiteli, kterým vůbec nedocházelo, v jak nebezpečné situaci se jejich dorážející pes, vyštěkávající zadní nohy vašeho koně, právě ocitl...
Dysplazie kyčelních kloubů – co to je a jak ji u psů lze léčit
Dysplazie kyčelního kloubu (DKK) je dědičně podmíněné vývojové onemocnění psů, které způsobuje zvýšenou pohyblivost a uvolněnost kloubu a jeho špatný vývin. Na jeho vzniku se vedle dědičnosti podílí i vnější vlivy (plemeno, velikost psa, zátěž) a predispozice k tomuto onemocnění mají především větší plemena psů.
Zranění (nejen) loveckých psů
Zdravotní rizika, která ohrožují naše koně, známe asi už všichni. Jak ale máme reagovat, pokud se stane úraz v terénu i našim o fous menším parťákům? Rady právě na toto téma nabízí fyzioterapeutka a rehabilitační pracovnice Zuzana Wildmannová.
Základy výživy psů: Složky krmné dávky
V dnešním článku se zaměříme na to, z čeho všeho se může skládat jídelníček psa, když vycházíme z filozofie B.A.R.F. (tedy krmení psů syrovou stravou). Bohužel není možné rozebrat úplně všechny suroviny, takže zmíníme jen ty základní nebo jinak zajímavá krmiva vhodná pro psy.
Základy výživy psů: Základní živiny v krmné dávce psů
Minule jsme si řekli, že předkem psa domácího je skutečně vlk obecný a také to, že rostlinná potrava je přirozenou součástí jídelníčku vlků (a tedy i psů), ale pouze v malém množství. Dnes se zaměříme na to, které základní živiny krmná dávka musí obsahovat.
Základy výživy psů: Vliv domestikace na výživu psů aneb od vlka ke psovi
Výživa psů je obecně kontroverzní a problematické téma. Můžeme zde pozorovat jistou podobnost s výživou lidí, jelikož cílem výživy psů je zajistit zvířeti dobré zdraví, dlouhověkost a kvalitní život. V oblasti výživy psů taky prakticky neexistuje nezávislý výzkum, většinu studií si zadávají velké krmivářské firmy.
Potravinová alergie u psů
Obvyklá představa potravinové alergie zahrnuje giganticky nateklý jazyk, dávivý pocit v hrdle, náhlé zrudnutí a otoky obličeje nebo až anafylaktický šok ‒ mdloby, kolaps či hrozící zástavu dechu. Nenechte se zmýlit, potravinové alergie u psů se neprojevují takto akutně a v mnohých případech majitele psa ani nenapadne o možné alergii na potravu uvažovat.
Omyly a mýty veterinárních praxí aneb co byste od svého veterináře slyšet neměli
Dnešní článek je sice primárně o malých zvířatech (která většina z nás koňáků také beztak má), ale kromě toho, že je výborně a pravdivě napsaný, se většina uvedených informací velmi blízce dotýká i koní. Zejména mýtus „fixace“ by zasloužil zarámovat. A v neposlední řadě článek nabádá k velmi důležité věci ‒ přemýšlejte nad tím, co vám ošetřující veterinář radí, ani veterináři nejsou neomylní bohové. A pokud se vám něco nezdá, nevzdávejte to, pátrejte dál, konzultujte, protože jste to vy, kdo je zodpovědný za zdraví svého zvířete, ne veterinář, a vy ponesete náklady a případnou ztrátu.
Novinka na trhu: CaniLine - analýza plemenné příslušnosti psa
Pomysleli jste si někdy, z jakých plemen se asi skládá váš voříšek? Nebo napadlo vás ověřit si, že pes je skutečně čistokrevný? Náš partner, Laboratoř Genomia, přichází na trh s novinkou – genetickým testem plemenné příslušnosti "CaniLine". Ten je vhodný právě k ověření čistokrevnosti plemene psa nebo ke zjištění skladby plemen psího křížence.
Praktičtější tipy k výchově psa ke koním
Minule jsme si povídali o motivaci a určitých obecných zásadách, jak psa připravit pro výcvik a jeho zdárné fungování u koní, dnes se již pustíme do konkrétnějších věcí. Nebudu vám tady popisovat, jak pejska naučit chodit u nohy, ale spíš jak nekonfliktně žít v prostředí stájí a mezi ostatními zvířaty. Paradoxně koním se až tolik věnovat nebudu, protože s těmi má většina psů problém nejmenší. Koňské kobližky, další psi a především divoká zvěř bývají mnohem větší oříšek.