Články
Zde vidíte seznam všech článků.
Články podle oboru:
- PR novinky
- Nezařazené
- Volný čas
-
Sport a závody
- Informace o závodech koňských spřežení
- Parajezdectví
- Dámská sedla
- Pólo
- Pony sport – jezdecké talenty, závody a další
- Skijöring
- Neoficiální soutěže
- Všeobecná sdělení
- Skokové ježdění
- Jízdní lukostřelba
- Reining
- Vytrvalost
- Všestrannost
- Drezurní ježdění
- Western & Rodeo
- Světové jezdecké hry
- Working Equitation
- Džigitovka
- Dostihy info - dostihoví koně, závody a další
- Klusáci - klusácké dostihy, koně a další
- Olympijské hry
- Voltiž
- Výcvik koně a jezdce
- Zajímavosti
- Zdraví koně a jezdce
- Chov koní a etologie
- Chladnokrevníci
Společnost Česká krajina předala výtěžek sbírky vytopené rezervaci na Lužnici. Veřejnost darovala 750 tisíc korun
Symbolický šek ve výši 758 058 korun předal dnes odpoledne ředitel ochranářské společnosti Česká krajina Dalibor Dostál manželům Svačinovým, zakladatelům jihočeské rezervace divokých koní Meandry Lužnice. Výtěžek veřejné sbírky je určený na zmírnění následků ničivé povodně, která v září zaplavila celou rezervaci.
Nová pastvina exmoorských poníků u Havraníků
V Podyjí brzy vznikne další pastvina exmoorských koní. Nové útočiště najdou koně nedaleko Havraníků na ploše přibližně 100 ha převážně lesnatého terénu. V Podyjí tak budou celkem tři pastviny – první dvě byly založeny v roce 2018 právě u Havraníků a také na bývalé střelnici u Mašovic.
Povodeň zaplavila rezervaci divokých koní na březích Lužnice
Katastrofální povodně, které postihly Českou republiku, zasáhly také rezervaci velkých kopytníků na březích řeky Lužnice. Rozvodněný tok zaplavil celou rezervaci divokých koní, která se nachází na jejích březích nedaleko obce Majdalena.
Milovická rezervace byla vybrána mezi deset nejlepších projektů v České republice v oblasti udržitelnosti
Významného ocenění se dostalo milovické rezervaci velkých kopytníků. Vědecká rada ji vybrala mezi deset nejlepších projektů v České republice z oblasti udržitelnosti. Díky tomu se představí na letošním ročníku konference o udržitelnosti Czech and Slovak Sustainability Summit, která se uskuteční 25. dubna v Praze.
Návod na záchranu české přírody. Ministerstvo certifikovalo metodiku přirozené pastvy velkých kopytníků
Klíčový dokument, který pomůže výrazně zlepšit ochranu přírody v České republice, certifikovalo ministerstvo životného prostředí. Aktualizovaná Metodika přirozené pastvy velkých býložravců poskytuje návod k přírodě blízké a finančně efektivní ochraně velkých krajinných celků.
Na Mnišských loukách začali s pastvou exmoorských pony
Česká společnost ornitologická (ČSO), která spravuje ptačí park Mnišské louky u České Lípy, vypustila v dané lokalitě malé stádo dospělých klisen exmoorských pony. ČSO tak zavedlo pastvu i do třetího z pěti současných ptačích parků. Již probíhající pastva velkých kopytníků v ptačím parku Josefovské louky u Jaroměře a ptačím parku Kosteliska u Dubňan jasně ukazuje, jak zásadní je tento typ managementu pro podporu ohrožených a ubývajících lučních i dalších mokřadních druhů ptáků.
Nedopasky – prokletí nebo požehnání?
Stav krajiny České republiky je dlouhodobě neutěšený a seznamy ohrožených druhů naší flóry a fauny nabízejí mimořádně smutnou statistiku. Ne vše můžeme my sami teď hned změnit. Něco málo ale ano. I malý posun v managementu našich výběhů a pastvin totiž může naší přírodě významně pomoci. Stačí třeba i trochu jiný úhel pohledu na nedopasky. Právě ty totiž mají potenciál zvýšit biodiverzitu lokalit.
Ptačí park Josefovské louky a rezervace divokých koní
Ptačí park Josefovské louky je od roku 2018 domovem nejen mnoha druhů lučních a mokřadních druhů ptáků, ale i několika zástupců plemene exmoor pony. Koně zde částečně nahradili doposud využívanou těžkou techniku a pomáhají udržovat vhodné prostředí. A jak se zde divokým koním daří? Zjistěte sami! Pro všechny hipology skvělý tip na výlet!
Hýčkejte si hovnivály aneb zdravá pastva
Mít živou pastvinu neznamená jenom hemžení pasoucích se koní. Znamená to mít bohaté hemžení také pod jejich kopyty, a to nejen na povrchu, ale i pod ním. Od malých larviček, choulících se na konci vyhloubených tunýlků v hnízdních komůrkách, až po pořádné kousky, někdy i v překvapivě nádherných barvách. Ano, řeč je o koprofágních broucích.