Podzimní třídění starokladrubských koní v Národním hřebčíně

19. 10. 2022 Tisková informace Autor fotek: Archiv NHK Zdroj: NHK URL zdroje: www.nhkladruby.cz

Podzimní třídění starokladrubských koní se konalo 12. října ve Slatiňanech a o den později 13. října v Kladrubech nad Labem.

Ve Slatiňanech pracovala komise ve složení: Ladislav Dobrovský, Tomáš Barták a Ing. Kateřina Neumannová. Dopoledne byli ve výcvikovém středisku předvedeni mladí hřebci ve výcviku, poté plemenní hřebci ustájení ve výcvikovém středisku. Součástí třídění byla i licentace mladého hřebce Sacramoso Montera X-51. Program pokračoval předvedením plemenných hřebců ze stáje plemeníků a plemenných klisen. Odpoledne bylo třídění zakončeno v odchovu ve Slavicích. 

V Kladrubech nad Labem se komise skládala z Ing. Karla Dvořáka, Ing. Zuzany Šancové a Ing. Kateřiny Neumannové. Na nádvoří národního hřebčína byli předvedeni nejprve plemenní hřebci, následovala licentace hřebce Favory Corelia XXVII-21. Třídění pokračovalo předvedením mladých hřebců ve výcviku, poté byly předvedeny plemenné klisny bez hříbat a klisny s hříbaty ročníku 2022.

Následně se komise přesunula na Josefov, kde proběhlo třídění starších klisen. Třídění se zakončilo na odchovně Františkov předvedením hřebečků a klisniček narozených v roce 2022, 2021, 2020 a 2019.

Podobné články

Dostatek tekutin v těle významně ovlivňuje výkonnost. Jak významně se v horkých letních dnech může množství vody v organismu měnit a co vše se na…

Starček přímětník (Senecio jacobaea)

Po většinu roku si této v posledních dekádách expanzivně se šířící rostliny ani nevšimnete. Že existuje, obvykle zaznamenáte, až když rostliny…