První KMK prvního

Mladí čtyř- až šestiletí hřebci a klisny se prvního máje sejdou v Brně Veveří na prvním kole letošních Kritérií mladých koní. Další nové zprávy o těchto vyhledávaných chovatelských zkouškách nám sdělil novopečený předseda Svazu chovatelů českého teplokrevníka Karel Růžička. Jedná se hlavně o schválení místa finále KMK – bude jím nakonec Opava Kateřinky (5. – 7. 9.). Ovšem novinky jsou také mezi komisaři. Čtěte dále.

Jak již všímaví čtenáři zaregistrovali, objevil se mezi nimi letos nově ing. L. Mamica.

„Ve druhé polovině června proběhne školení posuzovatelů, postupem času bychom chtěli kolektiv komisařů omladit,“ informoval časopis Jezdectví K. Růžička. Ing. Jan Šíma by chtěl od příštího roku jako komisař skončit a na jeho místo byl schválen Jan Chýle. Právě v Brně budou oba dva, J. Chýle v roli žáka. Samozřejmě padly také další návrhy na komisaře a můžeme prozradit, že mezi nimi je poprvé v historii KMK také žena.

Když už jsme u chovatelů ČT, připomeňme, že celostátní přehlídka tříletých klisen se bude letos konat v termínu 30. srpna, tentokrát v ZH Písek.

Podobné články
Donn Clifs

O uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní Most měl vrchol v tradiční sprinterské Ceně jezdectví, v neděli ve…

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…