14. chovatelský den Vilémov

18. 11. 2004 Marek Pošík Autor fotek: archiv autora

V neděli, 3.října 2004, proběhl v areálu ZOD Vilémov další z již tradičních chovatelských dnů Spolku chovatelů koní Havlíčkův Brod - tentokrát s pořadovým číslem 14.

Letos se sešlo více než 75 koní všech možných kategorií. K vidění bylo mnoho zápřeží, včetně starokladrubských běloušů a těžších koní plemen ČMB a SN, včetně velice atraktivní "ruské trojky" (viz foto), ale mohli jste spatřit také plavé koně Kinských. Z menších plemen se představili Haflingové a koně plemene Hucul.

Nejmenším návštěvníkům určitě nechyběli poníci všech možných barev i typů, jezdecké veřejnosti se dále představili koně Shagya-arab místního chovu paní Machkové či ekipa ze Školního statku Havlíčkův Brod se svými teplokrevníky. Pochlubit se svými miláčky se přijela i řada dalších chovatelů a bylo nač se dívat.

Před polednem se vydal průvod koní na přehlídku městem (v letošním roce se pouze nekonalo tradiční "žehnání" koní). Nevím, jestli se v nějaké jiné obci v Česku setkáte s takovým průvodem koní na veřejnosti...

Odpoledne se konal parkur spřežení a slalom s kládou a k vidění byla i čtverylka koní ze Školního statku. Rádi bychom poděkovali všem organizátorům , komentátorce ing. Stehlíkové a samozřejmě i dalším. ZOD Vilémov potom za poskytnutí areálu a ukázku chovaných zvířat a Svatému Petrovi za nádherné počasíčko. Na koníky se přišlo podívat více než 1200 lidí a přijeli i prodejci postrojů a občerstvení. Přes velkou návštěvnost se akce obešla bez strkanic a nehod.

Kdo by měl zájem se PŘÍŠTÍ rok přijet PODÍVAT nebo SE ZÚČASTNIT s koňmi,tak 15. Chovatelský den vychází na NEDĚLI, 2. 10. 2005. Informace vám rádi sdělíme na tel. 603 572 399.

Podobné články

Když jsem byla malá, byla mým vzorem číslo jedna. Žena, které nechybí odvaha a která navzdory předsudkům jde za svým snem. Tomu pak neváhá hodně…

Chov koní Kinských přinesl pět vítězů Velké pardubické a mnoho věhlasných steeplerů. Tito jedineční koně tvoří nedílnou součást historie čs. chovu a…