109. ročník Velké pardubické steeplechase, Pardubice

109. ročník Velké pardubické již má svého vítěze. Stal se jím i letos, stejně jako v loňském roce, Peruán, 11-tiletý tmavý hnědák z dostihového centra Zámrsk v sedle se Zdeňkem Matysíkem pod vedením trenérky L.Horákové.

Peruán i letos ukázal, co v něm dříme a zvítězil s naprostou převahou nad druhým největším favoritem dostihu - irským koněm Risk of Thunder. Navíc v novém časovém rekordu trati - 9 minut a 16 vteřin. Peruán se posunul do čela před poslední proutěnkou, kterou již skákal jako první před Risk of Thunder. Kdo z vás nebyl přímo v Pardubicích a nesledoval přenosy ČT1, může se podívat na WWW stránky pardubického závodiště, které od loňského roku prodělaly radikální změnu k lepšímu a v průběhu víkendu nabízely vše podstatné na své adrese http://www.pardubice-racecourse.cz/.

Mě osobně letos překvapila i Česká televize (ČT1), která si za průvodce vybrala Martinu Růžičkovou a jejíž reportéři se po závodišti pohybovali opravdu všude - dokonce přímo v sedle (Pavel Fučík), kdy v cílovém prostoru zpovídali čerstvé vítěze jednotlivých závodů. Tak tomu říkám novinařina!

Podobné články
Sport

Na českých dostihových drahách vybojovala jezdkyně Denisa Sikorová devět vítězství za šest sezon. Na španělském závodišti La Zarzuela v Madridu se…

Lucie Fialová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou…