Výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen

21. 9. 2022 Tisková informace Autor fotek: Archiv NHK Zdroj: NHK URL zdroje: www.nhkladruby.cz
Výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen
Výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen

Ve dnech 14. až 15. září 2022 pořádal Národní hřebčín Kladruby nad Labem výkonnostní zkoušky starokladrubských klisen ve Slatiňanech.

K posouzení nastoupilo 19 klisen, z toho 8 v majetku národního hřebčína a 11 klisen z privátního chovu. Zahájení proběhlo ve středu 14. září hodnocením typu a exteriéru klisen v kryté jezdecké hale Na Rembáni. Následovaly zkoušky přiježděnosti pod sedlem a v odpoledním bloku zkoušky ovladatelnosti spřežení a spolehlivosti v tahu v samotě.

Druhý den byl na programu maraton a závěrečné vyhlášení výsledků. Všechny klisny splnily podmínky pro zařazení do genových zdrojů. Celkem 11 klisen splnilo podmínky pro zápis do hlavní plemenné knihy a 5 klisen do plemenné knihy. Vítězkou výkonnostních zkoušek se stala klisna Renesme – 30 z Jezdecké stáje Maneo s celkovým bodovým hodnocením 8.56 b.

  • VÝSLEDKOVOU LISTINU VÝKONNOSTNÍCH ZKOUŠEK naleznete ZDE.
Podobné články
Kontana na výstavě

Úspěchem českého chovu a majitele skončil 19. ročník výstavy „KÔŇ 2022“ Trenčín-Nozdrkovce, která se konala 10. září. Tato tradiční výstava přilákala…

Le Sancy

Bílých koní je v populaci plnokrevníka jen několik procent. Historicky nejvýznamnější linii bílých koní založil Le Sancy, který se později přes své…