Přirozený trim: mustang roll

14. 4. 2010 alena vostatkova Autor fotek: archiv autorky

Mustang roll jistě není neznámý pojem - ale ne všichni si pod ním dokážou představit něco konkrétního a hlavně pravdivého. Dnešní článeček vám proto představuje slovem - a především obrazem - co je to mustang roll a jak vypadají kopyta upravovaná podle tzv. přirozeného trimu.

mustang rollO přirozeném trimu jsme si řekli obecně již v některém z prvních článků, proto bych vás dnes ráda seznámila blíže s pojmem „mustang roll". Mustang roll je konkrétní název pro úpravu kopytní stěny. Udržuje stěnu v kontaktu se zemí, ale ve správném úhlu působení páčivých sil. Takto upravené kopýtko se nebude lámat a nebude praskat. Udržuje kopyto pevné a zabraňuje stresu na laminární spojení - samozřejmě za předpokladu vyváženosti stravy. Napomáhá udržovat kopyto zdravé a funkční, schopné se pohybovat po jakkémkoliv terénu. To vše za předpokladu celkově zdravého kopyta. Vytváří na kopytě tzv. přirozenou podkovu.

Zde je ukázka „mustang rollu" v podání kopyta domestikovaného koně...

mustang roll

A zde v podání v originálu...

mustang roll

Takto vypadají kopyta dlouhodobě udržovaná přirozeným trimem pomocí „mustang rollu"... Nikde se neolamují, nepraskají, jsou pevná, vyvážená a dá se říci, že bez problému:

přirozený trim

A zde pro zajímavost otisky kopyt upravovaných pomocí mustang rollu:

mustang roll

A ještě malý pohled na pár příkladů zdravých kopyt...

zdravá kopyta

... a kopyt nemocných:

nemocná kopyta

Podobné články

Regenerativní medicína v posledních 10 letech zaznamenala prudký rozvoj. V současné době existují spolehlivé důkazy, které podporují použití…

Snažíte se dostat léky do svého koně? Odborník na výživu radí, jak na to.