Známé osobnosti podpořily projekt Medela

28. 5. 2008 Tisková informace

Závod osobností MedelaCup proběhl o víkendu v rámci 1. kvalifikačního dostihu na Velkou Pardubickou. Závodníci nejeli na živých koních, ale zvolili dřevěné hračky. Netradičního závodu se zúčastnili: Míša Maurerová, Eva Aichmajerová, Ivanka Anderlová a její dcera Míša, Jan Potměšil, Michal Dvořák, Milan Cais s dcerou Evelínkou, Petr Fejk, Rebecca Dvorská, J.J.Neduha a také tajemný kouzelník, který všechny okouzlil.

VIP osobnosti úspěšně zdolaly cílovou rovinku a nakonec se vítězkou stala plavkyně Yvetta Hlaváčová. Na druhém místě skončila modelka Kateřina Průšová a třetí začínající žokejová hvězda dřevěných koní, dcera produkční Projektu Medela, Rebecca Dvorská.


Yvetta Hlaváčová se díky svému vítězství kvalifikovala do hlavního dostihu MedelaCupu, který se uskuteční před hlavním dostihem Velké Pardubické 12. října 2008. Dřevění koně budou stejně jako tentokrát pomalovaní předními českými výtvarníky a po dostihu se budou dražit. Během tohoto MedelaCupu se uskutečnila pouze symbolická dražba koně „Něžná"  výtvarníka autora Tomáše Císařovského, na kterém závodil herec Jan Potměšil. Aukce vynesla 17.000 Kč.


MedelaCup je sportovně charitativní projekt s dlouhodobou perspektivou, který je součástí Projektu Medela. Ten založila moderátorka Lejla Abbasová. MedelaCup je samostatný článek v programu, který ale plně koexistuje s již existující akcí. A svoji premiéru si odbyl právě na prvním kvalifikačním dostihu Velké Pardubické a Britského dne.

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…