Vyšla nová kniha o Velké pardubické

13. 9. 2011 Tisková informace

V těchto dnech vychází nová kniha o historii Velké pardubické. Nese název „Velká pardubická – příběhy z dějin, současnosti a zákulisí slavného dostihu“. Jejím autorem je Pavel Kovář.

kniha: Velká pardubickáVýpravná publikace odborníka na jezdectví představuje nejtěžší a nejprestižnější překážkový dostih na kontinentální části Evropy. Tento mimořádný závod se běhá od 5. listopadu 1874 každou druhou říjnovou neděli. Dráha měří 6900 metrů a koně během nich musí překonat 31 překážek.

Ve výpravné knize Pavla Kováře s bohatým obrazovým doprovodem se milovníci dostihů dozvědí vše o jejím založení, o překážkách, které musejí koně překonávat, o nejznámějších vítězích i o vítězích, jejichž jména upadla v zapomnění. Nechybí ani část o žokej, jehož kariéra je s Velkou pardubickou spjata - Josefu Váňovi.

Jako přílohu v knize najdete i seznam všech vítězů Velké pardubické steeplechase, nejlepší koně historie, nejlepší jezdce historie a nejlepší trenéry, také dostihový slovník a seznam často používaných slangových výrazů s vysvětlením.

Kniha má 216 stran. Stojí 399,- Kč.

Lze ji zakoupit v knihkupectvích nebo na www.xyz-knihy.cz.

Pavel KovářAutor knihy

Pavel Kovář: novinář a publicista, sportovní redaktor deníku Lidová demokracie (1975-90), redaktor společenského týdeníku Reflex (1990-2009) je autorem knih: Bicanovo tajemství (příběh slavného fotbalisty), MUDr. Plzák se zpovídá (vzpomínky známého psychiatra), Miloš Kopecký: Já, Miloš Kopecký: Důvěrný portrét (obě publikace popisují umělecké i lidské radosti a bolesti populárního herce), Fotbalová chobotnice (pohled do zákulisí kopané), Třináct Taxisů Josefa Váni (příběh známého žokeje), Šampaňské s příchutí pelyňku (o hrdinech Velké pardubické), Rytíři sportu (příběhy držitelů cen fair play), Otec kulak, syn zelený baron (sága selského rodu), Život v sedle, autorizovaný příběh Josefa Váni. Autorsky se podílel na vzniku četných televizních dokumentů.

Podobné články
Dotyk

Žena v Anglii milovala koně. Trávila s nimi všechen čas a aby se k nim lépe dostala, používala kámen. Šlo o zdobenou stélu z nedaleké zahrady. Jenže…

Idnes.cz

Divadlo a hraní ho chytly až s věkem, kdy opustil práci prodavače aut v mototechně. Vášní ke koním ochořel spolu s bratrem Karlem mnohem dřív. Rozumí…