V Bernarticích proběhne svátek koní - V. ročník Chovatelské přehlídky

Sobotu, 8. března 2003, si pro svoji přehlídku vyhradil Svaz chovatelů koní - Západní Čechy. Tradičně se tato jarní prezentace plemenných hřebců koná v Bernarticích u Tachova. Říká se, že víno zraje lety - a ne jinak je tomu i u výstavních aktivit Západočeského svazu chovatelů koní.

Snahou organizátorů je předvést chovatelům (a nejen jim) na začátku připouštěcího období hřebce, působící v oblasti a spolu s nimi i jejich potomstvo. Každoročně je program výstavy sestavován tak, aby svou pestrostí uspokojil všechny návštěvníky. O uplynulých čtyřech ročnících Chovatelské přehlídky se v odborných kruzích hovořilo v superlativech a byly vysoce hodnoceny i v porovnání s dalšími regionálními přehlídkami. Kladné ohlasy jsou vždy příjemné, ale současně i zavazující a nutí tedy organizátory k sestavení hodnotného a pro širokou veřejnost přitažlivého programu.

Na co se tedy mohou návštěvníci v letošním V. ročníku připravit? Úvod tradičně patří plemenným hřebcům. K účasti na přehlídce bylo předběžně přihlášeno 14 teplokrevných hřebců. Diváci se mimo jiné mohou těšit na loňského vítěze KMK v kategorii 6-ti letých, k vidění bude hřebec Fetyš (KWPN) ze zemského hřebčince v Písku a svého plemeníka předvede i ing. Müller z Mnětic. Kolekci teplokrevných hřebců doplní zástupci huculů, chladnokrevník a arabský hřebec.

V programové nabídce jsou obsaženy sedlové ukázky v drezúře a ve skoku a dále ukázka mladých hřebců ve skoku ve volnosti. Své jezdecké umění široké divácké veřejnosti předvedou osobnosti z kulturního života. Vyvrcholením V. ročníku Chovatelské přehlídky bude skok mohutnosti, kde se přihlášení koně pokusí o dosažení magické hranice 200 cm. V průběhu výstavy budou návštěvníci mít možnost zvolit playboje výstavy.

Začátek Chovatelské přehlídky je stanoven na 10,00 hod. Pro všechny účastníky je připraven nejen bohatý program, ale i možnost zhlédnout pestrou nabídku jezdeckých a chovatelských potřeb, připravena je i tombola, slosovatelná z prodaných vstupenek.

Eva Hlaváčková, předsednictvo Svazu chovatelů koní - Západní Čechy

Podobné články

Vánoce se blíží a vy stále marně pátráte po tom pravém dárku pro kamaráda, který má koně rád víc než cokoliv jiného. Není divu. Může to být docela…

Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…