Sport, dostihy, chovatelské přehlídky i vzdělání - to vše přinese nadcházející víkend!

7. 8. 2019 EQCH redakce Autor fotek: Archiv událostí, Gabriela Rotová

Pozornost jezdecké veřejnosti se bude v tomto týdnu nejspíše upírat k jezdeckému festivalu, který se koná ve Verdenu, česká reprezentace tam startuje jak v soutěžích skokových, tak i drezurních. Ale i na české půdě nabídne FEI sport pestrou paletu událostí. A nadcházející víkend rozhodně nebude jen a jen o sportu! Nabídka je skutečně mimořádně pestrá!

V Hradišťku u Sadské proběhnou skokové závody Champions Tour, skákat se ale samozřejmě bude i na mnoha jiných místech České republiky. Parkurové závody bude hostit areál hipodromu Most, termín má i ČSP Velká cena Opavy. Drezurní jezdci se sejdou v Děpoltovicích, kde se koná Národní drezurní pohár ČJF P, Ch, J nebo v Těšánkách, kde proběhnou soutěže v rámci Národního drezurního poháru ČJF Sen/U25. Na startu závodů se sejdou kupříkladu i vytrvalci v Černé na Vysočině. Národní reiningové závody pořádá Horse Ranch Čeladná. Před námi je ale také další kolo KMK, chovatelské přehlídky, dostihy a vzdělávací semináře!


III. kvalifikace na 129. Velkou pardubickou steeplechase

Příznivci dostihového sportu jistě mají tento víkend již poznamenaný ve svých diářích. V sobotu 10. srpna pokračuje seriál kvalifikací na 129. Velkou pardubickou steeplechase třetím dílem! Na start se v Pardubicích postaví další ze zájemců o start v říjnovém vrcholu české překážkové sezony.

Start prvního dostihu je ve 13:00 hodin.

Součástí dostihového odpoledne je také dostih poníků v rámci seriálu Pony liga, Dětská Velká pardubická, projížďky na koních a konibus. Doprovodný program je tedy atraktivní pro celou rodinu.

A Pardubice si i pro tentokrát budou hrát s barvami. Dress code bude tuto sobotu laděn do modré. Na dostihy tedy tentokrát v modrém outfitu!

Informace naleznete na webu Dostihového závodiště Pardubice.

 

Velká cena Netolic - Dostih arabských a achaltekinských koní

Rovinové, steeplechase a klusácké dostihy se tuto neděli, 11. srpna, budou konat také na dostihové dráze zámku Kratochvíle u Netolic. 

Nejste ctitel pouze anglických plnokrevníků a zajímají vás i arabští a achaltekinští koně? Pak máte mimořádnou příležitost zjistit, jak se tato plemena dokáží prosadit na dostihové dráze! V neděli se v rámci dostihového dne konaného na dostihovém závodišti zámku Kratochvíle u Netolic uskuteční dostih arabských a achaltekinských koní, dostih pro neregistrované koně a poběží se i dostih poníků! V Netolicích se tedy rozhodně bude na co dívat!

Dostihový den začíná ve 13:00.

Program:

 • Dostih A, start ve 13.15 hodin - dostih poníků - PONY LIGA - na 400 metrů
  Dostih je určen pro koně plemene pony a koně do velikosti KVH 148 cm, vyjma plemene koní A 1/1.
 • Dostih B, start ve 14.15 hodin - dostih achaltekinských a arabských koní – na 1 200 m
  Dostih je určen pro koně plemene achaltekinský a rabský kůň a jejich křížence.
 • Dostih C, start ve 15.15 hodin - dostih neregistrovaných koní - na 800 metrů
  Dostih je určen pro všechna plemena koní vyjma plemene koní A 1/1.
 • Dostih D, start ve 16.15 hodin - dostih neregistrovaných koní - na 1 200 metrů
  Dostih je určen pro všechna plemena koní včetně plemene koní A 1/1.

 

Strabag Prorodeo Tour 2019

Tento víkend je opět nakloněn i příznivcům rodea. Ve dnech 10. až 11. srpna se v Dnešicích koná další kolo Strabag Prorodeo Tour 2019!

Program:

Grand Entry – slavnostní zahájení s vlajkami a hymnami - sobota ve 13.00.

Sobota (od 10.00)
Ranch Cutting 1.kolo
Cattle Penning junior
California Ranch Roping 1.kolo
Team Penning 1. kolo
Barrel Race junior
Breakaway Roping 1.kolo
Trailer Loading junior
Ranch Roping 1.kolo
Ranch Rorting 1.kolo

Neděle (od 10.00)
Ranch Sorting 2.kolo + finále
California Ranch Roping 2.kolo
Ranch Cutting 2.kolo
Ranch Roping 2.kolo
Team Penning 2. kolo + finále
Breakaway Roping 2. kolo

Seminář Working Equitation Rtyně

I jezdci a příznivci disciplíny Working Equitation mají opět napilno. 11. srpna pořádá Jezdecký spolek Rtyně (Rtyně nad Bílinou) další ze série vzdělávacích seminářů, na nichž se máte možnost blíže seznámit s disciplínou Working Equitation (pracovní jezdectví).

Proč Working Equitation? Právě tato disciplína zajistí, aby váš kůň byl skutečně všestranný! Workingový kůň vládne zajet drezurní úlohu v obdélníku, zdolat různé překážky, jako je můstek, branka, skok, či najet na býka.

V rámci tréninkového semináře si budete s koněm vytvářet důvěrný vztah pod dohledem zkušeného trenéra Břetislava Růžičky (mistr ČR Working Equitation 2018).

Seminář je vhodný také pro jezdce již pokročilé, kteří pilují své dovednosti. Pokud chcete začít s tréninkem Working Equitation, měli byste zvládat krok, klus, a ovládat koně na kruhu ve cvalu. To jsou minimální požadavky.

Na semináři jsou vítáni jezdci jak anglického, tak i westernového stylu. A od letošního roku je working nakloněn i bezudidlovému ježdění! 

 

Vytrvalostní závody v Černé na Vysočině

Na své si mohou ve dnech 9. až 10. srpna přijít i příznivci disciplíny vytrvalost! V těchto dnech se v Černé (okres Žďár nad Sázavou) konají vytrvalostní závody. Pořadatelem je Sdružení Ambra.

 

Veřejný trénink extreme trailu

Pozvat vás můžeme i na další veřejný trénink, tentokrát disciplíny extreme trail. Trénink povede Kamila Sedláčková, která je českou i německou šampionkou v extreme trailu. Souběžně bude probíhat i školení pravidel s rozhodčí Zuzanou Ryškovou.

Veřejný trénink extreme trailu se uskuteční v sobotu 10. srpna v Extreme trail parku na Farmě Caesar a je určen všem zájemcům bez ohledu na dosavadní znalosti, pro koně všech plemen a velikostí, včetně oslů a jejich kříženců.

Trénink bude probíhat ve skupinkách podle úrovně výcviku jezdců a koní.

 

Kurz extreme trail - Veronika Wágnerová

Další možností, kde se můžete vzdělávat v disciplíně extreme trail, je kurz, který pořádá Veronika Wágnerová v sobotu 10. srpna v Nové Říši.

 

Individuální kurz s Adamem Punčochářem

Ranč U Matěje (Blatno 118, Chomutov) pořádá v sobotu 10. srpna Individuální kurz s Adamem Punčochářem.

Adam Punčochář je díky svému přístupu ke koním velkou inspirací. Pokud se toužíte stát lepším jezdcem a chcete se naučit, jak efektivně komunikovat se svým koněm, pak je tento kurz určen právě vám.

 

Klinika s Uwe Roeschmannem

Některé události se rozbíhají až po víkendu. K těm patří i kliniky vedené Uwe Roeschmannem, které pořádá Ranč Úchozí (Úchozí 164, Besednice) ve dnech 13. až 18. srpna.

Uwe Roeschmann je trenér z USA z Texasu. Věnuje se výcviku koní a jezdců. Je vynikající horseman a psycholog koní i lidí.
Uweho úspěchy z poslední doby:

 • AQHA Open Cutting World Show Finalist and Top Ten
 • APHA Sr. World Show Champion 2018
 • APcHA Futurity Reserve Champion 2018
 • APcHA World Show Reserve Champion Jr. Class 2018
 • NCHA / AQHA / DQHA Multi Area Qualifier USA
 • International NCHA Champion
 • Multi Area Champion North Texas
 • AQHA Professional Horseman
 • NCHA Professsional Trainer
 • Zane Schulte Award Nominee

Tato událost tedy jistě bude mít jezdcům westernových disciplín co nabídnout. Kontaktní osobou je paní Kamila Sedláčková - kontaktovat ji můžete na mob. 777609948 nebo emailem: sedlackova.kamila@volny.cz

Informace získáte na FB stránce události.

 

6. kvalifikační kolo chovatelských skokových závodů kritéria mladých koní - Zemský hřebčinec Písek

V průběhu následujícího týdne se konají i dvě významné chovatelské události. Tou první je další kvalifikační kolo chovatelského seriálu KMK, které proběhne v úterý 13. srpna v areálu Zemského hřebčince Písek.

 

Oblastní přehlídka chladnokrevných klisen, hříbat a ZZV

Tou druhou pak je Oblastní přehlídka chladnokrevných klisen, hříbat a ZZV tříletých chladnokrevných klisen. Událost se koná ve čtvrtek 15. srpna rovněž v areálu v ZH Písek. Při této příležitosti se uskuteční i svod klisen a registrace hříbat.

 

Více info naleznete na webu Zemského hřebčince Písek. Případně hledejte na FB stránce události.

Vyberete si? Tak či onak, přejeme vám krásný víkend!

Podobné články

Co má společného kůň Jana Žižky na Vítkově a ten u zámku ve Slatiňanech?

Ještě před několika lety byly v těchto místech nevábné porosty starých, suchých trav. Pastva velkých kopytníků však proměnila stovky hektarů bývalého…