Pozvánky na víkend - plný letní pohody

28. 6. 2010 EQCH redakce

Léto se nám rozjíždí na plné obrátky a i počasí přeje. Pořadatelé akcí neopomínají žádné odvětví. Pro příznivce nejen pony sportu pokračuje ve Zduchovicích Junior Channel Star 2010. Kdo má raději eleganci, může vyrazit do Litomyšle již na IV. MČR v jízdě v dámském sedle. Milovníci chladnokrevných koní jistě uvítají II. Chovatelský den chladnokrevných koní a nejen to nabízí tento víkend...

IV. MČR v jízdě v dámském sedle

IV. MČR v jízdě v dámském sedle se letos uskuteční v areálu Hřebčína Suchá v Litomyšli. Občanské sdružení Dámy v sedle ve spolupráci s JK Alice a Lukáše Machových pořádají ve dnech 3. až 5. července již IV. MČR v jízdě v dámském sedle.

MČRLetos je přihlášeno celkem 25 koní v sedmi soutěžích, z toho tři zahraniční.

Na programu bude drezura, parkur do 90 cm, jízda elegance, parkur do 100 cm - tedy finále MČR a Šampaňská výzva. Výzvou je překonání dvojskoku se skleničkou šampaňského v ruce, výška je 50 cm. Rozhoduje množství šampaňského ve skleničce po překonání dvojskoku. Je možné, že na přání diváků budeme pokračovat ve skákání bez šampaňského v klasickém mini-maxi. To je však již na rozhodnutí dané dámy. Nejlepší však bude dobře oceněna.

Opomenuta nebude ani jízda zručnosti a volná sestava - tedy drezurní jízda v kostýmech. Na závěr bude zvolena Dáma roku, kterou se může stát pouze česká jezdkyně.

Zatím co v loňských ročnících byli diváci zvyklí na doprovodný program v přestávkách mezi soutěžemi, letos se mohou těšit na noční jezdeckou show.

V případě nepřízně počasí bude program přesunut do haly. Zahájení nedělních i pondělních soutěží je plánováno na 9.30. Vstupné vyjde diváky na 100 korun, děti mají vstup zdarma.

A jelikož se hlavní organizátor soutěží, občanské sdružení Dámy v sedle, rozhodl v letošním roce pro některé radikální organizační změny, ještě si je přiblížíme později v samostatném článku.

koňský potah na poli

II. Chovatelský den - a vůbec víkend chladnokrevních koní

Již 2. Chovatelský den chladnokrevných koní se uskuteční 3. července v Hunčicích na Plzeňsku.

Na programu budou formanské jízdy, ovladatelnost v kládě a těžký tah pro jednospřežní i dvojspřeží. Doprovodný program nabídne ukázku spřežení tří chladnokrevníků, vystoupení taneční skupiny Corro Flamenco, vození dětí na koních a také ukázku zemědělských prací s koňmi či výstavu historických zemědělských strojů a nástrojů. Začátek je naplánován na 11. hodinu.

Formanská, kláda a tah jednospřeží se ale pojedou jako kvalifikace do národního finále 3. července také ve středních Čechách (Smolotely, kontakt p. Krištofík 608 645 876).

Kombinovaná soutěž dvojspřeží - ovladatelnostNa Vysočině 3.7. soutěží formani ve Štokách - Formanská + kombinovaná soutěž dvojspřeží se jedou jako kvalifikace pro MČR.

Do národního finále v Pardubicích postupuje vždy vítěz v ovladatelnosti klády a dva nejlepší v těžkém tahu. Podmínkou je absolvování nejméně dvou soutěží v dané oblasti.

No a v neposlední řadě bychom rádi upozornili na Den chladnokrevných koní v Třešti. Ten se koná 4.7. od 10 hodin, pojede se slalom s kládou, vozatajský parkur a těžký tah a srdečně vás zvou pořadatelé - Svaz chovatelů českomoravského belgického koně ČR a Jezdecký klub při stáji Drastich Třešť. Reportáž z roku 2008 jsme vám přinesli zde.


ParkurJunior Channel Star 2010 ve Zduchovicích

2. až 3. července se koná ve zduchovicích Seriál Fitmin Junior Channel Star 2010. Seriál je určen pro pony, děti, juniory, mladé jezdce, jezdce do 25 let a jezdce, kteří v roce 2009 a 2010 nepřekonali parkur stupně S a vyšší. Pro vítěze seriálu jsou připraveny hodnotné finanční a věcné ceny v celkové hodnotě 145.000Kč!

Všechny soutěže pro velké koně jsou zároveň otevřené pro jezdce a koně bez omezení, a to formou druhé navazující soutěže. Tedy např. soutěže čís. 1 a 2 stupňované obtížnosti do 100 cm jsou totožné, probíhají na stejném parkuru, mají společnou prohlídku a společné dekorování po 2. soutěži. Jen jezdci startující v 2. soutěži nesmějí startovat v soutěži čís.1. Následně je hodnocení dětí, juniorů a 4letých a 5letých koní zvlášť a zvlášť hodnocení jezdců bez omezení.

Také k těmto závodům se ještě podrobněji vrátíme.


Welsh pony a cobXIII. Národní výstava velšských plemen pony a cob

V sobotu 3. a neděli 4. července se uskuteční XIII. Národní výstava velšských plemen pony a cob, regionální výstava shetland pony a malých plemen koní do 107 KVH v obci Plasy (Plzeň sever).

Vystavovat se bude v osmi výstavních kategoriích, a to Welsh part bred, Welsh mountain pony, Welsh pony, Welsh pony of cob type, Welsh cob, Shetland pony - standart, Shetland pony - mini a Minihorse + ostatní malá plemena.

Aktuální výpis přihlášených můžete shlédnout zde!

 

V pondělí 5. 7. se bude soutěžit v jízdě zručnosti s vodičem i bez, která je v poslední době stále více oblíbená. Dále se pojede slalom, překonávat se bude skok mohutnosti a pak také parkur do 50ti, 70ti a 90ti cm. Chybět nebudou ani vozatajské soutěže - vozatajský parkur pro juniory a pro seniory.

WWW: http://www.welsh.cz/

Samozřejmě ani dnes jsme nevyčerpali celý termínový kalendář, spíše vás upozorňujeme na akce, které zaujaly nás, či se na nich budeme vyskytovat.

Tipů, kam vyrazit nejen na tento víkend, najdete ale jistě i sami v našem kalendáři mnoho...

 

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Na zařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…