Poslední „předsezonní“ Hobby skákání na DZ Pardubice a další prohlídka

Naposledy před začátkem hlavního programu nové sezony se na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskuteční Hobby soutěže v parkurovém skákání. Pátý díl letošního seriálu veřejných závodů, které jsou přístupné pro všechny koně a jezdce bez omezení, se na zdejším pískovém kolbišti bude konat ve středu 6. dubna od 15.00 hodin.

Hobby skákání má za sebou zatím čtyři díly. A pokaždé se zvýšil počet startujících oproti předchozímu týdnu. Zatím naposledy se ve čtyřech parkurech uskutečnilo celkem 58 startů. „Jsme rádi, že se nejen zvyšuje počet startů, ale také že k nám stále přijíždějí noví jezdci a koně. Naše Hobby skákání se stává stálou součástí kalendáře přípravy v období března a začátku dubna, což je pozitivní. Právě k tomuto účelu především slouží," pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku a.s. Pardubice a zároveň stavitel parkuru a vedoucí tréninku.

Každý z předchozích čtyř dílů Hobby skákání měl jednu dominantní postavu, která dokázala vyhrát dva ze čtyř vypsaných parkurů. Dvakrát byla úspěšná Eliška Jandová ze stáje Dvořák Barchov. Jednou ji napodobila Dominika Urbanová z Malé jezdecké společnosti z Lohenic. A před týdnem si dvě vítězství na své konto připsal Aleš Novák.

Středeční Hobby skákání bude mít obvyklý program. Opět nabídne čtyři soutěže. Začínat se bude parkurem s překážkami do 70 centimetrů. Poté budou následovat překážky do 90, do 100 a do 110 centimetrů. Parkur má vždy osm překážek a po něm následuje rozeskakování se čtyřmi překážkami.

Hobby skákání se na koná na pískovém kolbišti. Začátek první soutěže je v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se koná od 14.00 do 15.00 hodin. Startovné je 150 Kč za každý start. Diváci mají vstup zdarma.

Návštěvu parkurových závodů mohou i návštěvníci opět spojit s další prohlídkou Dostihového závodiště s průvodcem. Bude začínat v 16.00 hodin. Od dubna se již platí vstupné. Pro dospělé je za 50 korun, pro děti do 15 let za 30 korun a pro děti do 6 let v doprovodu dospělé osoby bude vstup zdarma.

Podobné články
S valachem Forrest Gumpem 1 na mistrovství České republiky v drezuře 2023

Ema Kopuletá je dlouholetá stálice české drezurní scény. V loňském roce získala s valachem Forrest Gumpem 1 na mistrovství České republiky v drezuře…

Vlastní odchovaný plemenný hřebec

Lucie společně se svým manželem vybudovala vlastní domovskou stáj v Nizozemsku a v prostředí s vysokými equinároky a equistandardy se jí podařilo…