Poosmé do Lysé nad Labem

20. 9. 2001 IN-EXPO GROUP s.r.o.

Čas mezi jednotlivými výstavami s názvem Kůň v Lysé nad Labem běží neuvěřitelně rychle. Od pátku 21. do neděle 23. září 2001 se uskuteční již osmý ročník. Připraven je bohatý jezdecký i chovatelský program a více než 100 vystavovatelů.

Mezinárodní výstava koní a veletrh všeho, co ke koním patří, pořádá firma IN-EXPO GROUP s.r.o., která se svou další činností velmi zasluhuje o podporu českého chovu koní a jezdectví – jednak prostřednictvím této výstavy, jednak podporou účasti Asociace svazů chovatelů koní ČR na mezinárodních výstavách koní v Lipsku a ve Stuttgartu a dále dobudováním tolik potřebné jezdecké haly v Praze na Trojském ostrově.

Spolupráce
Výstava v Lysé nad Labem byla a je organizována ve spolupráci s významnými zemědělskými. Jezdeckými a chovatelskými institucemi. V Letošním roce, stejně jako v letech předchozích, se výstava Kůň 2001 koná pod záštitou ministra zemědělství ČR ing. Jana Fencla.
Dalšími partnery je Asociace svazů chovatelů koní ČR a Český svaz chovatelů koní, Česká jezdecká federace, Jockey club ČR, Česká klusácká asociace, Western riding club ČR ad.
Mediálními partnery této výstavy jsou již tradičně časopisy Jezdectví a Jezdec a internetový server Equichannel.cz.

Přednášky
Před několika lety započala velmi dobrá spolupráce s některými zahraničními partnery, k již tradičním patří Německo. V letošním roce je mimo jiné naplánována přednáška Dr. M. Fuchse, doplněná videoprojekcí. Dr. M.Fuchs jako zástupce zemského jezdeckého svazu Saska pohovoří v pátek 21.9. na téma výcviku drezúrních a sportovních koní.
Přednáškové centrum v nové hale bude dějištěm řady významných akcí. Kromě kratších populárně odborných přednášek se zde v sobotu 22.9. uskuteční slavnostní vyhodnocení tří celostátních soutěží – literární a dvou fotografických, které společnost IN-EXPO GROUP vyhlásila společně s časopisem Jezdectví.
Podrobný rozpis přednášek naleznete na stránkách výstavy ve čtvrtek, 20.9., večer.

Přehlídky a večerní program
Každoročně se v Lysé nad Labem představuje velké množství plemen koní. Stejně tak tomu bude i letos, kdy návštěvníci budou moci shlédnout více než stovku plemen koní – mezi nimi budou tradiční i novější plemena – starokladrubský kůň, český teplokrevník, kůň Kinský, anglický teplokrevník, norik a slezský norik, českomoravský belgický kůň, lipicán, hucul, shetlandský a welšský pny, ale i welsh par-bret, arabský plnokrevník, Shagya-arab, achaltekinský kůň, hafling, frízký kůň, quarter horse, appalosa, paint horse.
Jako každoročně shlédnou návštěvníci hrdiny dostihových drah. Představí se špičkoví plemeníci, derby vítěz v r. 1995 Regulus a importovaný plemeník Sharp End a dále se představí hrdina našich i zahraničních překážkových dostihů Marketplace.
Všechna tato plemena bude možné vidět ve velké výstavní hale a dále v pravidelných denních programech na předvadištích a samozřejmě ve večerní show.
Letošní večerní program bude v pátek moderovat velký příznivec koní a aktivní jezdec Václav Vydra a v sobotu ho vystřídá Jana Boušková, která mezi koňmi a divadelními prkny tráví již kolikátý rok.

Veletrh..
..všeho, co ke koním patří představí každoročně širokou paletu koňského příslušenství, srovnatelnou se světovými výstavami tohoto druhu. Tato v České republice bezkonkurenční nabídka obsahuje od kamionů pro koně až po podkovářské hřebíky vše, co potřebují koně, jejich chovatelé a jezdci. Svůj nákup si určitě odnesou i milovníci koní, protože na stáncích více než stovky vystavovatelů si prostě každý najde, co potřebuje, navíc ve většině případů za výhodnější ceny.

Ocenění
Na výstavě Kůň v Lysé nad Labem budou uděleny ceny Zlatý kůň firmám, kteří prezentují na výstavě české výrobky v oblasti jezdeckých potřeb a příslušenství, dále krmiv, přísad do krmiv a veterinárních přípravků a zařízení, v kategorii stájových technologií, oplocení výběhů a pastvin, přepravníků pro koně a kočárů.
Významná ocenění získávají také osobnosti chovatelského a jezdeckého světa – ceny zpravidla udělují jezdecké a chovatelské časopisy a internetová sdružení.
Pro diváky je každoročně připravena divácká soutěž, kde mohou vyhrát hodnotné věcné jezdecké a chovatelské ceny. První cenou je hříbě.

A tak Vás srdečně zveme do Lysé nad Labem na oblíbenou nejstarší a největší mezinárodní výstavu koní v České republice a ve východní Evropě.

Stránky výstavy naleznete na adrese http://kun.equichannel.cz

Podobné články

Knižní dárečky – a hlavně ty s koňskou tematikou – jsou u vás Equichanneláků velice oblíbené. A my to víme, proto jsme si pro vás připravili milé…

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.