Na Koně pro Kapku naděje podruhé

15. 7. 2014 EQCH redakce Autor fotek: Karel Soldát

Dovolujeme si vás pozvat na druhý ročník benefiční akce Koně pro Kapku naděje 2014. Ti v loňském prvním ročníku předali nadačnímu fondu Kapka naděje krásných 34 911 Kč a zakoupený přístroj putoval na oddělení dětské hematoonkologie FN Motol. Aby letos pomohli ještě víc, přizvali si na pomoc další neméně krásná koňská plemena...

Letos tedy jen pro vás opět zatančí a předvede se Pieter van Diphoorn, jeho stájový kolega, Vendulka Šponarová, Sandra Doležalová a její tým Equidance, Monika a Leoš Novotní, černé duo manželů Winklerových, drezurní jezdci Hanka Topinková, pan Bláha a Petra Picková. Pan Fiala s hřebci ze stáje Kořenov a další... Černá krása bude letos v překrásných prostorách Farmy Ptýrov jistě vynikat!

Přijďte se v sobotu 19. července podívat na Farmu Ptýrov, kde zároveň pomůžete těm dětem, které vaši pomoc opravdu potřebují.

Fríští koně si jako garanci zvýšení výše výtěžku přizvali na letošní druhý ročník akce pomocníky. A doslova pomocníky toho největšího kalibru. Ti opravdu největší dorazí z farmy Mysletice. "Něžní obři" - překrásní shire horses se budou v připravovaném programu opravdu vyjímat. Dále se můžete těšit na voltižní ukázky pod vedením paní Nory Hořické, show norických koní v podání Petra Procházky, krásná vystoupení připravuje hřebčín Amerika, Iva Novotná a její krásné klisny plemene welsh cob. Svůj půvab předvedou malí koně s velkým srdcem, se kterými vystoupí paní Jarmila Podzemská. Dále pro vás máme jedno překvapení, jedinečné vystoupení, premiéra v České republice. Nemůžeme ale prozradit všechno, takže si včas obsaďte místo na tribuně!

  • Farmu Ptýrov najdete jen několik km severně od Mladé Boleslavi. Mapa a web zde.

Jaký byl první ročník akce? Zavzpomínejte zde.

Dana Kusebauchová a Pieter van DiphoornGenerální partner druhého ročníku akce Koně pro kapku, společnost Mercedes-Benz, Česká republika, s.r.o., připravil v rámci bohatého doprovodného programu pro děti stan s TV a X-boxem, dále čekají na děti soutěže a naučné hry s lesní pedagogikou, které opět chystají Vojenské lesy a statky, s.p. Po cukrové vatě, zmrzlině či skákacím hradu si mohou nejen ti nejmenší návštěvníci nechat namalovat na obličej něco pěkného na památku a to od známé malířky nejen krásných obrazů - Aleny Lukešové. Společnost Unique Gifts nabídne v rámci doprovodného programu opravdu unikátní atrakci a tou je kovářská zábava! Pod dohledem zkušeného kováře si mohou návštěvníci vlastnoručně vyrobit svoji pamětní minci. A již tradičně budou připraveny fríské dámy a krásné klisny plemene irský cob, aby dětem ukázaly krásy Ptýrova ze sedla nebo rovnou z kočáru...

Moderátorkou akce bude opět Dana Kusebauchová, která potěší návštěvníky jak slovem, tak zpěvem. Atmosféru celého programu umocní doprovodná hudba v podání úžasného houslového dua Femme2fatale.

Výtěžek z akce bude předán Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Kapka naděje již léta podporuje transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol. Diagnostika a léčba dětských leukémií je jednou z nejprogresivněji se vyvíjejících oblastí medicíny. Nákup potřebných přístrojů je jednou z priorit činnosti nadačního fondu. Jedná se zejména o přístroje sloužící ke zrychlení diagnostiky leukémií, stanovení hodnot krevního obrazu, přípravu některých krevních produktů apod. Léčba dětských pacientů s poruchami krvetvorby je dlouhodobou záležitostí. Několikaměsíční pobyty v nemocnici vyřazují děti z kolektivu, zájmových kroužků, omezují jejich kontakt s kamarády. Vzhledem k těmto skutečnostem se Nadační fond Kapka naděje snaží působit i v oblasti psychosociální péče. Výtěžek z tého akce bude předán na dětské hematoonkologické centrum FN Motol.

Druhému ročníku benefiční akce Koně pro Kapku 2014 byla udělena záštita hejtmana středočeského kraje. Pan hejtman Ing. Miloš Petera se akce osobně zúčastní.

Koně pro kapku 2014

Doprovodný program začíná v 10 hodin, zahájení programu v 11. Vstupné 100 kč, děti do 120 cm zdarma.

Další aktuality a informace můžete najít na webu pořadatele - Koně pro kapku a na Facebooku.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…