Mistrovství České republiky seniorů ve skákání a drezúře - areál a účastníci

Pořadatelem letošního Mistrovství České republiky seniorů ve skocích a drezúře, konaném v termínu 12. - 14.7. 2002 se stal Jezdecký klub Baník Ostrava nacházející se v části Ostravy zvané Stará Bělá.

Pro parkur je připraveno travnaté kolbiště o rozměru 112x52m, pro drezúru - drezúrní obdélník s parametry 20x60m. Ředitelem závodů bude Pavel Hudeček a hlavním rozhodčím Ing. Jaroslav Pecháček. Hlasatelem závodů je MVDr. Vít Holý.

Vše začíná v pátek v 9.00 hodin drezúrní soutěží - Prix St. Georg. Věcné ceny pro prvních pět umístěných věnuje JK Baník Ostrava.

Po prezentaci skokových jezdců a koní, bude ve 14.00 hodin zahájena soutěž ve skoku L - rámcová soutěž, přístupná pro všechny jezdce a koně startující v mistrovských soutěžích. Poté bude vše pokračovat skokovou soutěží stupně S. Věcné ceny pro prvních pět umístěných věnovala firma Kentaur Prostějov.

V sobotu nám zahajuje v 9.00 opět drezúra, a to - IM - 1/2002 - I.kolo.

Parkurové skákání pokračuje ve 13.30 hodin, nejprve soutěží stupně S - Mistrovstvím ČR družstev. Zhruba v 15.00 hodin uvidíme ženy v I. kole soutěže st. S a vyvrcholením celého dne bude I. kolo Mistrovství ČR mužů v soutěži stupně ST.

Neděle dopoledne pokračuje v 8.00 hodin drezúra II.kolem Kür IM - 1/2002. p>

Skoky začínají již v 10.30 hodin - druhým kolem MČR žen - soutěží st. S. Ve 13.00 hodin nás čeká druhé kolo soutěže mužů, a to skok stupně T. Na 14.30 hodin je plánováno ¨slavnostní dekorování mistrovství drezúry. Po něm uvidíme od 15.00 hodin soutěž družstev - II. kolo - skok st. ST a finálové kolo soutěže žen - skok st. ST. Proběhne další dekorování - žen a družstev. Závěrečnou soutěží a vyvrcholením celého Mistrovství ČR bude finálové kolo soutěže mužů - skok T. Závěr je plánován na 18.45 hodinu, kdy proběhne dekorování poslední disciplíny.

Pokud se do Ostravy vypravíte, můžete si zajistit ubytování v těchto nejbližších hotelech (cca 15 minut od areálu JK Baník Ostrava):
Hotel Vista (dvoulůžkový pokoj 450 - 558 Kč, trojlůžkový pokoj 645 Kč)
tel.: 069/670 11 11
Hotel Areál (dvoulůžkový pokoj v ceně 245 - 320 Kč)
tel.: 069/675 17 64
Harmony club hotel (jednolůžkový - standart 790 Kč, manažer 980 Kč, lux 1080 Kč)
dvoulůžkový - standart 1280 Kč, lux - 1580 Kč
tel.: 069/665 21 11

A koho tedy na letošním Mistrovství české republiky vlastně uvidíme?
Za drezúru se v letošním roce překvapivě přihlásilo (z mnoha rozličných důvodů?!) POUZE 11 jednotlivců!
Proto se letos nekoná ani soutěž družstev, která se nepodařila vůbec sestavit.
Přesto se můžeme těšit na tyto drezúrní jezdce a koně:
PHDr. Ivu Ronisovou - GARDIST 100 (JS Císařský ostrov), Lucii Marešovou - ILUZE (JK Iluze Makotřasy), Ljudmilu Boulkinu - REJTING (Zlatá Podkova), Vlastu Hyťhovou - VIKING 2 (JK Šťáhlavy), Ing. Vladimíra Šretra - CATO Spoltrade Group (Stáj V.J.Š. Ústí n.L), Michaelu Kružíkovou - PRINT (JK Certa Brno), Hanu Jeřábkovou - HELIO (SJK Havlíčkův Brod), Hanu Jeřábkovou - ORI, Hanu Jeřábkovou - PEREBOR, Milenu Sedlářovou - Rock´n roll (JK Arco Šumperk) a Karolínu Chelbergovou - POZOR.

Podstatně lépe na tom bude parkurové skákání.
Z žen uvidíme např.:
Zuzanu Zelinkovu s CANTUS - T a SURRENDER (Tarpan s.r.o.), Alenu Hermanovou s ÚTVAR (JK Agro Jesenice), Kateřinu Veselovskou - ROSEMARY (JK Mělník), Jitku Opatrnou s koňmi LIPAN a BOXER, Lucii Polákovou s RAINBOW STAR (Polák Schanumann Team), Michalu Roubalovou s CAPTAIN (JK Roubal Plzeň), Vladislavu Ciprovou s VERONIKA (JŠ Pastviny Jiří Cipra), Barboru Višinkovu s koněm CHARLIE (Prosper Horse Ranch) a další. Celkově je přihlášeno 28 žen.

Oproti loňskému roku má pěkné zastoupení i dvoukolová soutěž družstev. Je zde celkem 27 startujících.
Např. Jiří Pecháček - PAPAYA (Stáj Pecháček), Tomáš Tesárek - ANNIE (Stáj Tesárek), Zuzana Zelinková - CORRADO - T (Tarpan s.r.o.), Aleš Opatrný - CRAZY LOVE (JS Opatrný Hořovice), Roman Drahota - JAZA (JS Opatrný Hořovice), Ludvík Jandourek - OLZA (JK Stará Boleslav), Jaroslav Jindra - ATOM Schneider (JS Spálené Poříčí), Pavel Macek - VYŠEHRAD (Moskal Equi Sport), Zdeněk Žíla - FARADAY (Stáj Mustang s.r.o.), Jiří Skřivan - VALUTA CAC LEASING (Stáj Manon), Jiří Dietl - KIBARA (JK Všemily) a další.

Mistrovská soutěž mužů má na startovní listině celkem 26 jmen.
Především loňského a předloňského mistra republiky Aleše Opatrného s koňmi SILVIO, CRAZY LOVE, ABC RATIO WEPOL, Jiřího Pecháčka s VENEUR (Stáj Pecháček), Romana Drahotu s CARDINAL a ANDOLPH WEPOL, Kamila Papouška s ABC CRI CRI 5 WEPOL a ABC HAMBURG (JO Srnín - Stáj Papoušek), Jaroslava Jindru s RAMBELLA Descor a s COWLEY Kentaur, Martina Matějku s KAŠMIR (PZOO Caro As), Zdeňka Žílu s GOMEROU a s GRAF CZECH/2706 s.v., Martina Šoupala s GRANNA ARGENTINA, Jaroslava Hatlu s SAHIB KUBIŠTA S.V. (Stáj Kubišta - Kubišta Josef) a další. Mezi přihlášenými jezdci bohužel neuvidíme mimo jiné i Petra Doležala a Roberta Chelberga.

Pořadatelům přejeme co nejúspěšnější organizační zvládnutí celé akce, jezdcům a koním dobré počasí a hodně štěstí! Equichannel.cz bude i letos při tom. Výsledky a nejzajímavější momenty z celého dění se vám pokusíme přiblížit ještě tento víkend z Ostravy nebo v plánované fotoreportáži.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…