Ludvík Jandourek obhájil titul Idola roku

12. 3. 2009 Lucie Hladová Autor fotek: Lucie Hladová

V sobotu 28. února se do parkurové stáje Vladislava Maláka ve Všeticích u Neveklova sjeli příznivci webu Péťa.cz. Konal se tam již čtvrtý ročník slavnostního vyhlášení soutěže Idol jezdeckého sportu. Odhalena byla jména nejen idolů mezi muži a ženami, ale také sympaťáků a sympaťaček v jezdeckém sportu. Pochopitelně nechyběl ani jezdecký poker, při kterém se výška skoků vyšplhala až na 140 centimetrů, či diskotéka Ludvíka Jandourka a koncert kapely Laura a její tygři.

Zájem o anketu byl značný – 2 984 hlasujících
Začátek plánovaný na dvacátou hodinu se protáhnul zhruba o hodinu,  avšak většině přítomných to přišlo poměrně vhod. Někteří nominovaní na idola či sympaťáka jezdeckého sportu přesto nedorazili, že by stud? Velmi důležitým, naštěstí přítomným, byl právě Ludvík Jandourek, známý také jako DJ Rodrigo, který uhranul své fanynky, čímž výrazně zabodoval v anketě Idol roku. Tuto neziskovou anketu vyhlašuje již čtvrtým rokem fotograficky založený web Péťa.cz. Zde se eviduje celkem 59 jezdkyň a 24 jezdců, jež byli automaticky zařazeni do ankety. Hlasovat mohl každý návštěvník, a to rovnou pěti hlasy. Celkem bylo doslova naklikáno 48 939 hlasů - z toho 20 382 v kategorii Idol. Při každé návštěvě se dalo znovu a znovu hlasovat, avšak pravdivý počet hlasujících byl 2 984 (dle originálních IP adres).

 Všichni ocenění

Sympatičtí Lucie Bičovská a její trenér Miloslav Vítek
Hned v úvodu programu představil výtečný moderátor večera Aleš Suchánek pořadatele, fotografa a zakladatele webu Péťa.cz Václava Růžičku. Ten dále představil porotu, složenou ze zástupců VOLVO AUTOHASE, Opřetického dvora, Moniky a Renaty Šíchových, Michala Hrabce za Péťa.cz a Cyrila Neumanna (Jezdec), která při volbě Idola 2008 hlasovala mezi pěti adepty pro ženskou a mužskou kategorii. Titul sympaťáka a sympaťačky jezdeckého sportu zvolili přímo návštěvníci webu. Mezi ženami měla nejvyšší počet hlasů Lucie Bičovská. Ta vlastní licenci od roku 2003. V roce 2008 zajela několik závodů na úrovni ZM (ZS), Z na koni Izotop za JS Podkovářství Řeřichy. Za sympatie byl oceněn také její trenér Miloslav Vítek. Ten působí ve stáji JS Kamenice a startuje už od roku 1990. Za sebou má několik úspěchů, mezi které počítá například účast na MČR seniorů a CSIO-W.
 

Václav Růžička předává dort sympaťákům jezdeckého sportu

Charismatická Christina zaujala
Hned vzápětí se skvělým komentářem přizval moderátor Aleš Suchánek ženy, nominované na titul Idol jezdeckého sportu. Veronika Hejduková, Natálie Vysušilová, Christina Klímová, bohužel nepřítomná Karolína Mikšíková a Míša Roubalová. Mezi touto pěticí vybrala porota Christinu Klímovou, která odpověděla na otázku od poroty suverénně a bez váhání. Christina příliš známá jezdkyně není, avšak startovala s úspěchem také například v Německu. V roce 2008 zajela také několikrát čistě parkur stupně S a několik ZL na koni Velon či Bavaria Junior. Mezi otázkami na dívky se vyskytla i jedna záludná – Jak se jmenuje předseda skokové komise. Zasáhla Natálii Vysušilovou. S pomocí Ludvíka Jandourka, který jí poradil, aby se podrbala na koleni, a Aleše Suchánka, který prozradil křestní jméno – Václav, jsme se dopracovali k odpovědi Václav Drbal. Tato dvojice pánů doslova perlila celý večer.

Christina Klímová

Ludvík Jandourek bodoval
Prostor k tomu dostali (nebo si ho spíše vytvořili) například v kategorii mužů nominovaných na Idola jezdeckého sportu pro tento rok. Do první pětice byl nominován Aleš Daněk, Ludvík Jandourek, Michal Maksa, Tomáš Hůlka a Filip Doležal. I zde pokládala porota nenáročné otázky. Jednu také vymyslel (nečekaně) L. Jandourek s A. Daňkem. Směřovali ji takticky na Tomáše Hůlku. – „Víš, jaká pomůcka je důležitá pro slabozraké? – Hůlka“.

L. Jandourek pokládá další záludně jednoduchou otázku :o))

Všichni však chtěli vědět jedno, kdo je vítěz. Když bylo prozrazeno, že první a druhé místo se rozdělí mezi A. Daňka a L. Jandourka, komici začali hrát kámen nůžky papír a že si o titul střihnou.

Ludvík Jandourek a Aleš Daněk

Není pochyb, že svým humorně vlezlým potřásáním rukou velevážené poroty a dalšími komickými prvky zaujal právě Ludvík Jandourek. Tento titul už získal potřetí. Ovšem letos neměl velký bodový náskok! Pouze jeden bod ho posunul na první příčku před Aleše Daňka. „Když jsme se s Alešem dozvěděli, koho máme za soupeře, bylo nám hned jasné, že to bude lítý boj,“ usmíval se vítěz. A že si ocenění zasloužil! Startuje za Stáj Karsit v parkurových soutěží stupně T a znatelné úspěchy má také s mladými koňmi.

 

Napínavý poker o 10. 000,- Kč
Nakonec přišla řada i na parkur - jezdecký poker. Zúčastnil se Martin Šoupal a Chiroco, Jan Pilecký a Casandro Z, Kristýna Nechanická a Fanal, Aleš Daněk a Galant 1, Ludvík Jandourek a Lynn, Vladimír Malák a Kashmir, Sergej Motygin a Zoe de Liebri, Míša Roubalová a Astrid 1. Napínavý boj sledovali diváci přímo od baru, jelikož ve Všeticích odděluje halu a Horse Power Bar pouze sklo. Jezdci si volili, která překážka se zvýší a pokud daný parkur nepřekonali čistě, byli vyřazeni. Při tréninkovém skoku spadl a doslova si natrhl kalhoty Aleš Daněk. Po pádu, i když zbořil celý oxer, se s úsměvem vyhoupl znovu do sedla a pokračoval dál. Čistý parkur, ve kterém výška některých skoků stoupla až na 140 cm, zajel Martin Šoupal a Chiroco v majetku Vladimíra Maláka a získal tak 10. 000,- korun. Celý večer pak pokračoval diskotékou Ludvíka Jandourka a „Bráchy“ či koncertem kapely Laura a její tygři , ovšem to už za 150 korun v prostorách penzionu.


Na celý večer bylo mezi zúčastněnými  mnoho kladných ohlasů.  Také pořadatelé letošní ročník zhodnotili jako zatím nejlepší, takže se můžeme těšit i na ten příští.
 

Vítěz  jezdeckého pokeru získal 10 tisíc korun.

Podobné články
Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…