Koně na Žofíně 2009

7. 1. 2009 redakce Jezdectví Autor fotek: Tomáš Holcbecher a archiv Žofín Garden

Již pošesté vám přinášíme pozvánku na jezdecký galavečer Koně na Žofíně, jehož pořadatelem je tradičně redakce našeho časopisu. Celkově jde o jubilejní 15. ročník galavečera jezdeckého sportu spojeného s vyhlašováním jezdců a koní roku a jak již asi víte, jeho termín byl stanoven na sobotu 7. března od 18 hodin. Čerstvé informace najdete níže... POZOR - NOVĚ UVOLNĚNÁ MÍSTA NA GALERII - PRVNÍ ŘADA!!! (STORNOVANÁ ZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA) ON-LINE VYSÍLÁNÍ - V SOBOTU 7.3.2009 OD 19 HODIN - ZDE!!!

PLÁNEK SÁLU S VYZNAČENÝMI VOLNÝMI MÍSTY – ZDE

POZOR - NOVĚ UVOLNĚNÁ MÍSTA NA GALERII - PRVNÍ ŘADA!!! (STORNOVANÁ ZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA) 
 

ON-LINE VYSÍLÁNÍ - V SOBOTU 7.3.2009 OD 19 HODIN - ZDE!!!

Poslední dvě desítky volných míst k sezení zbývají na tradiční jezdecký galavečer Koně na Žofíně. Rezervovat si je můžete na e-mailu: galavecer@jezdectvi.cz, příp. na tel. 221 863 301. V prodeji je ještě také pár desítek vstupenek bez umístění. Ty si budete moci koupit i přímo u vchodu do paláce Žofín – a to v den konání akce (7.3.) od 17.30 hod. do 20.00 hod. Připomínáme také možnost rezervace míst v restauraci Žofín Garden, která bude otevřena od 17.00 hodin a bude nabízet řadu kvalitních teplých i studených pokrmů za velmi příznivé ceny.

Oficiální začátek galavečera je v 18.00 hodin. Po krátkém welcome drinku (sekt, nealko) začne zhruba půlhodinový program na malém sále spojený s vyhlášením nejlepších jezdců v kategoriích děti, junioři a mladí jezdci. Posléze začne slavnostní ceremoniál na velkém sále, jehož hlavní část (cca od 20 hodin) budou moci sledovat také diváci u monitorů svých počítačů, jelikož jej bude JBS Studio vysílat on-line na adrese: www.jbs-live.cz.

Důležité informace pro návštěvníky večera:
- Na Slovanském ostrově není možné parkovat a též na něj nebude povolen vjezd žádným automobilům bez zvláštního povolení pořadatelů (a to ani pro krátké zastavení). Doporučujeme parkovat v krytých garážích u Národního divadla, příp. využít městské hromadné dopravy.
- Palác bude otevřen zhruba od 17.30 hodin – tj. půl hodiny před oficiálním začátkem akce.
- Restaurace Žofín Garden bude otevřena již od 17.00 hodin a vřele doporučujeme ji využít pro příjemnou večeři – podrobný jídelní lístek a kontaktní údaje pro rezervaci míst najdete na adrese: www.zofingarden.cz
- Přestože se jedná o víkendový den, doporučujeme počítat s dostatečnou časovou rezervou na cestu.
- Po příchodu do paláce dostanou všichni návštěvníci program s podrobným časovým harmonogramem předávání jednotlivých ocenění. Prosíme zejména nominované jezdce, aby věnovali tomto harmonogramu pozornost a nezmeškali tak případné ocenění.
- Hned od začátku večera budou v prodeji lístky do tomboly, jejíž generálním partnerem je společnost Equiservis a nejen díky této skutečnosti se můžete těšit na desítky hodnotných cen, kterým budou dominovat tři hlavní položky – sedlo Prestige Paris, dále jezdecká helma GPA Speed Air a uzdečka Passier Marcus Ehning.
- Vstupenky bez umístění budou v prodeji u vchodu do paláce Žofín od 17.30 do 20.00 hodin. Doporučujeme si je však s předstihem rezervovat, jelikož jich je v prodeji pouze omezené množství. Je též možnost si je zakoupit ve všední dny v redakci Jezdectví (Křižíkova 35, Praha 8 – cca 500 metrů od stanice metra Florenc). Bez platné vstupenky nebude nikomu umožněn vstup do paláce, a to ani po ukončení oficiální části večera. Ti, co plánují příchod až na taneční zábavu, by si tak měli zavčas zakoupit vstupenky bez umístění.

Přinášíme vám též oficiální tiskovou informaci č. 1:
Za lvy do Lucerny, za koňmi na Žofín!

V sobotu 7. března se budou v pražské Lucerně udílet Čeští lvi za nejlepší filmy roku 2008. Kdo má však raději mírumilovná a ušlechtilá zvířata, jako jsou např. koně, vypraví se tento večer zcela jistě místo do Lucerny na Žofín. Na Slovanském ostrově totiž budou v rámci jezdeckého galavečera Koně na Žofíně dekorováni nejlepší čeští koně roku 2008 v olympijských disciplínách skoky a drezura. Pro ceny si přijdou osobně, takže o zajímavou podívanou nebude nouze!

Ke slavnostnímu dekorování je navíc doprovodí starokladrubští koně, kteří jsou ve službách Městské jízdní policie Praha. „Policejní koně by měli na Slovanský ostrov dorazit kolem osmnácté hodiny, kdy se začnou sjíždět také návštěvníci galavečera. Samotné dekorování Koní roku 2008 přijde na řadu až krátce po 21. hodině, kdy bude oficiální část večera vrcholit,“ prozradil Josef Malinovský z redakce časopisu Jezdectví, jež je pořadatelem akce. Ještě před tím budou oceněni nejlepší drezurní a skokoví jezdci všech věkových kategorií a ceny si odnesou také neúspěšnější zástupci dalších jezdeckých disciplín jako je voltiž, všestrannost a vozatajství. „Nebude chybět např. loňský mistr světa ve voltiži Petr Eim, dvojnásobný olympionik v jezdecké všestrannosti Jaroslav Hatla a vítěz mezinárodního seriálu vozatajských závodů nazvaných Golden Wheel Cup Jiří Nesvačil mladší,“ upřesnil Josef Malinovský.
Již potřetí se bude předávat i 140 cm vysoký ČSOB Pohár Jezdectví, který eviduje Česká kniha rekordů jako největší sportovní trofej v individuálních disciplínách. Moderátorem večera bude Muž roku TV Nova Martin Dejdar a zpěvem ho zpestří Iva Frühlingová.
Vstupenky na galavečer Koně na Žofíně jsou stále v prodeji. Ti, co budou chtít vidět pouze oceňování koní, ale žádnou vstupenku potřebovat nebudou – Slovanský ostrov totiž bude po celý večer přístupný široké veřejnosti. Program na Žofíně však případní zájemci budou moci sledovat i z tepla svých domovů – přímý přenos hlavní části programu poběží od 20.00 hodin on-line na adrese www.jezdectvi.cz, resp. www.jbs-live.cz.

Děkujeme všem partnerům galavečera Koně na Žofíně 2009:

Česká jezdecká federace – záštita
Stáj Mustang, s.r.o. – hlavní partner
Mladá fronta Dnes – hlavní mediální partner

Partneři:
Asociace Český skokový pohár
Auto Hase
Cymedica
Československá obchodní banka, a.s.
Dance and Jump
Drezurní stáj Pelican
Equiservis
Heap Co
Jan Hauzr
Jezdecký areál Zduchovice
Chance

Oficiální dodavatelé:
Boom Tisk Kolín
Foto Nova
JBS Studio
Sport Forte
Via Perfecta

Mediální partneři:
Equichannel
Jezdec
Pes přítel člověka
Praktik

 

 

Těšit se můžete opět na zajímavý program, v němž připravujeme řadu inovací. Ty části, které se osvědčily, však zůstávají beze změny. Tak například – i letos bude program rozdělen na tzv. Malou a Velkou scénu, přičemž na Malé scéně budou vyhlašováni jezdci roku v kategoriích děti, junioři a mladí jezdci. Malá scéna by v podstatě mohla nést také přídavné jméno „Mladá“, jelikož mladším věkovým kategoriím bude patřit i při neoficiální části večera, kdy její prostory budou vibrovat v rytmu diskotéky Ludvíka Jandourka.

DJ Junior Cup nově mezi seriály
Naopak na Velké scéně se program bude odehrávat v oficiálnějším duchu. V hlavní části slavnostního ceremoniálu se budou vyhlašovat nejen jezdci roku mezi seniory, ale také vyhlásíme vítěze a další umístěné v uplynulém ročníku ČSOB Poháru Jezdectví. Zařazeny budou i významné seriálové soutěže. Český drezurní pohár Chance a ČSOB Český skokový pohár letos doplní nově také Dance and Jump Czech Junior Cup, který byl doprovodným seriálem ČSP pro jezdce do 18 let. Koně roku si ceny převezmou osobně opět před palácem a každý návštěvník se bude moci rozhodnout, zda tomuto předávání bude přihlížet osobně, nebo přes vnitřní televizní okruh ze svého místa. Ten bude stejně jako při předešlém ročníku přenášet vše důležité z oficiálního programu do všech částí paláce. Připomenuty budou významné úspěchy nejen v rámci drezury a skoků, ale okrajově se budeme věnovat i všestrannosti, spřežení a voltiži.
Důležité je také zmínit, kdo bude moderátorem večera, i když po loňském úspěchu těžko někdo očekává, že by na tomto postu mohla nastat změna. O komentář se tedy postará podruhé za sebou herec a moderátor Martin Dejdar. Jako překvapení si ale necháme jméno zpěváka, či zpěvačky, pod jehož taktovkou budou hudební výplně. V plesové části večera pak zahraje k tanci a poslechu všem již velmi dobře známý orchestr Big Band Bonit.

Tombola pod hlavičkou Equiservisu
Dalšího výrazného zlepšení by se měly dočkat gastronomické služby. Návštěvníkům jezdeckého galavečera totiž bude k dispozici nejenom útulná Žofín Garden (vyhřívaný průhledný stan v zahradě paláce Žofín), ale také celá restaurace, která pro ně byla v loňském roce z důvodu jiné akce uzavřena. V obou částech restauračního zařízení najdete v nabídce pestrou paletu teplých i studených jídel (hlavní chod převážně do 200,- Kč) a navíc budou připravena dvě speciální menu (polévka, příp. předkrm, hlavní jídlo a dezert) za zvýhodněnou cenu 295,- Kč. Místa v restauračním zařízení je možné rezervovat s předstihem na e-mailu: rezervace@zofingarden.cz, či tel. čísle 774 774 774. Jídelní lístek a další důležité informace najdete na adrese: www.zofingarden.cz.
Velkým lákadlem a zpestřením bude pro mnohé tombola, jejíž generálním partnerem se stala společnost Equiservis. Nejen díky této skutečnosti se můžete těšit na desítky hodnotných cen, kterým budou dominovat tři hlavní položky – sedlo Prestige Paris v hodnotě bezmála 60 tis. Kč, dále jezdecká helma GPA Speed Air za více jak 10 tis. Kč a uzdečka Passier Marcus Ehning za více jak 5 tis. Kč.

Anketa opět pro odbornou porotu
Jezdce a koně roku tradičně zvolí porota složená ze 60 odborníků určených VV ČJF a komisemi jednotlivých disciplín. Rozděleni budou na tři části, přičemž jedna bude hodnotit pouze drezuru, druhá pouze skoky a třetí obě disciplíny. Vybírat budou mezi pěticí, resp. desítkou nominovaných v každé kategorii a oceněni budou vždy tři nejlepší jezdci (u koní pouze vítěz). Volit však budete moci tentokrát i vy (viz samostatný odstavec). 
 

Pošlete svůj Tip roku!
V letošním roce jsme se rozhodli opět dát možnost široké veřejnosti, aby si mezi sebou zvolila své favority na titul jezdce a koně roku 2008. Předkládáme vám tedy seznam nominovaných a za pomocí SMS zpráv můžete poslat hlas těm, kteří mají v dané disciplíně u vás největší sympatie. SMS došlé v pořadí 100, 200, 300, 400 a 500 (nezávisle na obsahu zprávy) odměníme 2 vstupenkami na galavečer a ročním předplatným našeho časopisu. Jména výherců čtenářské ankety budou oznámena během programu galavečera a dotyční jezdci, resp. majitelé koní obdrží mj. šerpu s označením „Jezdecký Tip roku 2008“.
A jak tedy hlasovat? Pošlete SMS zprávu se jmény svých adeptů na telefonní číslo 900 15 08 (jednotné pro všechny operátory) v následujícím tvaru: JE mezera ZOFIN mezera DISCIPLINA mezera TIP atd. (např. JE ZOFIN DREZURA D01 J02 Y03 S04 K05, nebo JE ZOFIN SKOKY D06 J07 Y08 S09 K10). Cena jedné této SMS je 8 Kč včetně DPH. Maximální počet hlasů z jedné SIM karty (telefonního čísla) je pět. Hlasovat můžete od 18. prosince 2008 do 31. ledna 2009.
Poskytovatelem služby je BAUER MEDIA, v. o. s., V. Huga 6, 150 00 Praha 5. Kontakt: sms@bauermedia.cz nebo infolinka: +420 257 323 251, cena hovoru dle vašeho tarifu pro volání do pevné sítě.

Adepti na jezdce a koně roku 2008

Drezura – děti – D
D01  Faladová Marianna
D02  Fojtová Michaela
D03  Kotyzová Kamila
D04  Marešová Barbora
D05  Steinová Petra

Drezura – junioři – J
J01  Bohuslávková Michaela
J02  Drozenová Eva
J03  Jelínková Veronika
J04  Jirsová Michala
J05  Soustružníková Lucie

Drezura – mladí jezdci – Y
Y01  Habásková Michaela
Y02  Krčmářová Dita                       
Y03  Krčmářová Soňa
Y04  Skipová Zdenka
Y05  Stránská Eliška

Drezura – senioři – S
S01  Onoprienko Alexander
S02  Půlpánová Libuše ml.
S03  Sigismondi Fabrizio
S04  Vášáryová Hana
S05  Žižková Karolina

Drezura – koně - K
K01  Athos 7
K02  Daf Ondráš
K03  Guardian Angel
K04  Charles Charming
K05  Plesant

Skoky – děti – D
D01  Hájková Karolina
D02 Košťálová Nikola
D03  Kubrická Kateřina
D04  Krulichová Lucie
D05  Mácha Michael
D06  Málek Ondřej
D07  Miňovská Michaela
D08  Říhová Lucie
D09  Šůchová Sabina
D10  Vávrová Zdeňka

Skoky – junioři – J
J01  Crnková Nathalie
J02  Doležal Filip
J03  Hažmuková Michaela
J04  Mestenhauserová Kateřina
J05  Perníčková Jana
J06  Skřivanová Petra
J07  Szitášová Chiara
J08  Tomanová Barbora
J09  Vachutková Lenka
J10  Vojtková Alžběta

Skoky – mladí jezdci – Y
Y01  Adam Přemysl
Y02  Augier de Moussac Emma
Y03  Holíková Iva
Y04  Krajníková Veronika
Y05  Kupcová Kamila
Y06  Látalová Petra
Y07  Němcová Nikola
Y08  Novotný Jakub
Y09  Studnička Jan
Y10  Vondráčková Linda

Skoky – senioři – S
S01  Eim Petr
S02  Fiala Rudolf
S03  Hošák Stanislav
S04  Jandourek Ludvík
S05  Jindra Jaroslav
S06  Machová Alena
S07  Opatrný Aleš
S08  Papoušek Jiří
S09  Zelinková Zuzana
S10  Žíla Zdeněk

Skoky – koně - K
K01  Captain
K02  Canon-P Max
K03  Cassini´s Son-T
K04  Casio Karsit
K05  Color of Love
K06  Market Tinka´s Boy
K07  Pinot Grigio
K08  Stakkata Biofaktory
K09  Titan R.S.
K10  Winston-G

PLÁNEK SÁLU S VYZNAČENÝMI VOLNÝMI MÍSTY – ZDE


Předprodej vstupenek
od 7. ledna 2009
e-mail: galavecer@jezdectvi.cz,
fax: 221 863 301, 221 863 306

Ceny vstupenek:*
velký sál – gold class:   990 Kč**
velký sál – silver class:   890 Kč**
velký sál – bronze class:   690 Kč
velký sál (řady) s přísálím: 690 Kč***
galerie – balkon:  690 Kč
galerie – přední část:  390 Kč
galerie – zadní část:  299 Kč
malý sál:   390 Kč
bez umístění:   299 Kč (od 21 hod.)

*V ceně všech vstupenek k sezení je zahrnut welcome drink.
**V kategoriích gold class a silver class budou založeny 2 láhve vína (Č+B), minerální vody a drobné zákusky.
***Pro držitele vstupenek ke stolům v přísálí budou na hlavní část programu rezervována místa v divadelním uspořádání u pódia.

Slevy:
- 10 % při koupi celého stolu pro 10 osob*
- 800 Kč z ceny objednaných vstupenek pro každého z nominovaných jezdců**
* pouze při objednávce do konce ledna (slevy se nesčítají)
*/** slevu je nutné nárokovat již při objednávce vstupenek


PLÁNEK SÁLU S VYZNAČENÝMI VOLNÝMI MÍSTY – ZDE

VZOR OBJEDNÁVKY VSTUPENEK
(objednávku dle uvedeného vzoru zašlete na adresu galavecer@jezdectvi.cz, děkujeme)

Tímto si závazně objednávám vstupenky na galavečer Koně na Žofíně,
konaný dne 7.3.2009 od 18 hodin.
Číslo stolu:
Počet vstupenek:
Jméno:
Příjmení:
Adresa:
Telefon:
E-mail:
Vstupenky:
a) zašlete na dobírku
b) vyzvednu osobně v redakci, navrhněte prosím vhodný termín
Požaduji 10% slevu za objednávku celého stolu pro 10 osob (platí do
31.1.2009): ANO x NE
Požaduji 800 Kč slevu pro nominovaného jezdce: ANO x NE
Uveďte jméno jezdce a kontaktní údaje na něj (telefon a e-mail):
 

Orientační časový harmonogram*
17.00 hodin otevření paláce Žofín pro veřejnost
17.30 hodin začátek welcome drinku
po 18. hodině začátek předávacího ceremoniálu
po 19. hodině krátká přestávka
po 21. hodině zakončení slavnostního ceremoniálu
21.00 hodin otevření paláce pro návštěvníky se vstupenkou bez umístění
21.30 hodin velký sál - taneční orchestr Big Band Bonit
21.30 hodin malý sál – diskotéka
01.30 hodin ukončení programu na velkém sále
02.30 hodin ukončení programu na malém sále
*POZOR - časový harmonogram bude ještě průběžně aktualizován!


 

ON-LINE VYSÍLÁNÍ - V SOBOTU 7.3.2009 OD 19 HODIN - ZDE!!!

Podobné články
Dotyk

Žena v Anglii milovala koně. Trávila s nimi všechen čas a aby se k nim lépe dostala, používala kámen. Šlo o zdobenou stélu z nedaleké zahrady. Jenže…

Idnes.cz

Divadlo a hraní ho chytly až s věkem, kdy opustil práci prodavače aut v mototechně. Vášní ke koním ochořel spolu s bratrem Karlem mnohem dřív. Rozumí…