Kauza Rolinka nekončí, budoucnost koní je stále nejistá...

19. 9. 2008 Josef Malinovský Autor fotek: Josef Malinovský

Jak jsme vás již informovali, dnes (19. 9.) se uskutečnila tisková konference, při které měl být novinářům oznámen zánik koňského domova důchodců Rolinka v Křížanech na Liberecku. Důvodem je skutečnost, že objekt bývalého kravína, který se přestavuje na stáje, nemá v tuto chvíli střechu a koně tedy nemají být kde na zimu ustájeni. (Aktualizováno 19.9. - 22.29 h. - doplněn odkaz na dokumenty poskytnuté při TK)

Společnost STA-ZAP, která dostala zakázku na stavbu nové střechy, se však nemá ke splnění všech závazků a obě strany se dohadují, kdo komu dluží peníze. Mezi tím Krajská veterinární správa nařídila, že pokud nebudou mít koně do konce září ustájení, které by odpovídalo minimálním standardům, musí se razantně snížit počet koní v Rolince – a to z původních cca 36 na 20 kusů (zbylých 15 – 16 koní může být ustájeno v přístřeškách u výběhů).

Bohužel, jako nepravděpodobnější varianta se jeví poslání koní na jatka, jelikož je - dle slov jejich majitelky – zájem pouze o ty, na kterých je možné jezdit. To však lze jen na cca 6 koních. Vše tedy bude záležet na tom, jak se obě strany dohodnou a zda se podaří střechu dobudovat. Tomu ovšem v tuto chvíli nevěří ani největší optimista.

Účast na zmíněné tiskové konferenci, které se účastnili zástupci většiny významných médií, byla opravdu velmi silným zážitkem – proto jsme se rozhodli vám zprostředkovat její průběh v nezkráceném znění – ve formátu MP3. Její poslech opravdu stojí zato – připravte si však na to cca 46,5 minuty a pevné nervy... (velikost souboru je 42,4 MB)

PRO SPUŠTĚNÍ ZVUKOVÉHO ZÁZNAMU KLIKNĚTE ZDE!

V průběhu dalších dní pro vás budeme k tomuto tématu zpracovávat další materiály a samozřejmě se nadále budeme zajímat o osud koní v Rolince...

 

Zástupci Krajské veterinární správy.

 

Majitel stavební firmy STA-ZAP.

 

Reportérka Romana Prošková (TV Genus) s kolegou.

 

Otec Zuzany Polákové, který komunikoval se stavební firmou STA-ZAP.

Opět majitel stavební firmy STA-ZAP.

Zuzana Poláková při rozhovoru pro TV Nova.

Doslova "bez střechy nad hlavou"...

Část nové střechy.

 

Podobné články

Knižní dárečky – a hlavně ty s koňskou tematikou – jsou u vás Equichanneláků velice oblíbené. A my to víme, proto jsme si pro vás připravili milé…

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.