Kalendář chladnokrevných koní 2005

12. 5. 2004 Helena Görnerová Autor fotek: Helena Görnerová

Ostravské vydavatelství Montanex již dobře znáte jako vydavatele ediční řady knih "Kůň v životě člověka". I v letošním roce vyjde několik dalších odborných publikací z dosud málo publikovaných oborů a spolu s nimi i tematicky unikátní kalendář chladnokrevných koní.

Jistě jste již zaznamenali, že se Equichannel (bohužel stále jako jediné odborné koňařské médium) vytrvale věnuje i propagaci chladnokrevných koní. Organizačně a mediálně se podílíme na řadě soutěžních akcí, monitorujeme a informujeme o činnosti chladnokrevných profesních organizací a v neposlední řadě pro budoucnost dokumentujeme život a pracovní výkony chladnokrevníků.

A právě z činností posledně jmenovaných vznikl základ pro vydání specializovaného, chladnokrevného kalendáře. Velmi rádi jsme přijali nabídku Montanexu na jeho zastřešení a vydání, neboť tato činnost by formou ryze soukromých zdrojů byla velmi nákladná.

Aby byl kalendář více, než kalendářem ke koukání, bude každou z fotografií Michala Krause a Heleny Görnerové doprovázet text, popisující odbornou stránku zachyceného okamžiku. Polovinu každé strany jsme pak vyhradili pro poznámky a zápisky k jednotlivým dnům. Kalendář bude nástěnný, formát A3. Jeho vydání směřujeme k brzkému, významnému datu ;) a zcela jistě se o něm na Equichannelu dočtete.

I v chladnokrevném kalendáři Vám nabízíme omezený prostor k inzerci (kartonový podklad). Pokud by Vás tedy možnost podílet se tímto způsobem (nebo odběrem kalendáře k dalšímu prodeji za zvýhodněnou cenu) zaujala, kontaktujte manažera tohoto produktu, p. Retta na e-mailu ales.rett@vsechnyknihy.cz. Uzávěrka inzerce v kalendáři je již 14.5.

Zpětně se vracíme k článku, který byl sice plný nadšení (v té době opodstatněného), ale musíme s lítostí informovat, že ani ostravský vydavatel se nakonec chladnokrevného díla neujal. A tak nám nezbylo než začít přemýšlet o vydávání vlastními silami. A hle, kalendář má v roce 2009 za sebou dva roky existence a třetí ročník, 2010, je vydán. Nezatížen komerční reklamou ani svazky s žádnými organizacemi. Zcela nezávislý pohled na svět, kde je dřina každodenní rutinou. Pokud vás zajímá více, dole pod článkem najdete všechny související články.

Podobné články

Je rok 1933 a k Bílému domu se blíží šestispřeží mohutných koní. Táhnou náklad, který se dlouhých 13 let v amerických ulicích nemohl oficiálně…

Ida a Incredible Boy - CDI Achleiten, 5yo test

Ida Vavříková je sice v drezurním obdélníku jako doma, její doménou ovšem není jen vrcholový drezurní sport. Zaměřuje se i na přípravu a trénink…