Již 113. veletrh agroturistiky a jezdectví Fieracavalli právě začíná

2. 11. 2011 Tisková informace

113. veletrh agroturistiky a jezdectví Fieracavalli, který začíná 3. 11. 2011 ve Veroně, se bude letos konat pod patronátem prezidenta Italské republiky Giorgia Napolitaniho. Obyvatelé Verony a zahraniční návštěvníci se i letos mohou těšit na bohatý program doplněný o zábavné show a doprovodné exhibice.

Verona je tím pravým městem pro všechny milovníky koní. Tradice veletrhu a Fieracavalli sahá až do roku 1897. Tehdy šlo o významný koňský trh. Dnes platí za jednu z nejvýznamnějších událostí v Itálii, kam se sjíždějí statisíce návštěvníků z celého světa, několik set vystavovatelů a tisícovka domácích i zahraničních novinářů.

FieracavalliGalavečer, který se tradičně koná na začátku veletrhu, se letos ponese v duchu 150. výročí sjednocení Itálie. Speciální show s názvem Oslava režíroval Antonio Giarola, významný režisér divadelních her, baletních a tanečních vystoupení. Diváci uvidí historické výjevy, dobové kočáry, uslyší fanfáry, to vše ve velkém stylu a za účasti mnoha domácích i zahraničních umělců.

Verona a Fieravalli by se již neobešly bez vyhledávané mezinárodní soutěže Jumping Verona, kde své dovednosti předvádějí ti nejlepší jezdci světového poháru Rolex FEI. Soutěž se bude letos konat již pojedenácté.

Oblíbenou atrakcí Fieracavalli je Dětská vesnice (letos umístěná do haly 7), do níž se tento rok chystá 15 základních škol. Více než 1500 dětí se zde díky atraktivnímu vzdělávacímu programu dozví spoustu zajímavostí o koních a chovatelství, případně si bude moci vyzkoušet i jízdu na koni.

Více na www.fieracavalli.com

Podobné články

Když jsem dělala v roce 2019 první rozhovor s Kateřinou Jindrovou, tušila jsem, že si nepovídáme naposledy. Katčina pracovitost a zápal je totiž…

Idnes.cz

Tváří v tvář klimatickému rozvratu i energetické krizi roste ve francouzských městech hnutí za návrat koňských povozů coby komunální alternativy k…