Jakým jste hospodářem na své farmě?

6. 10. 2008 EQCH redakce

Víte, kolik lekcí měl určitý jezdec ve Vaší jízdárně od začátku roku, nebo jaké byly tento měsíc celkové náklady na konkrétního koně? Nevíte? Dnes je přitom možné to vědět okamžitě a zcela přesně.

Každý, kdo má co do činění s koňmi, si občas klade otázku, zdali je tím nejlepším hospodářem. Samozřejmě, pro koně je potřeba udělat maximum, a za tímto účelem mnozí chovatelé obětují nepřeberně času a úsilí, někdy i na úkor odpočinku a spánku. Před časem dostala česká IT společnost MBA CZ požadavek od středočeských chovatelů koní k vypracování řešení, které by pomohlo s automatizací procesů chovu koní a provozu jízdárny, jež chovatelé zpravidla také vlastní. Specialisté této společnosti detailně zmapovali postupy při chovu koní a provozu jízdárny a zpracovali první verzi aplikace, která dostala název BarnManager. První verze této aplikace zaznamenala velmi kladný ohlas od prvotních zákazníků, díky kterým se dočkala v průběhu doby několika dalších vylepšení. Aktuálně přichází na trh nová verze programu BarnManager, zeptali jsme se tedy manažera pro rozvoj produktů MBA CZ Tomáše Rudolfa na několik praktických otázek:

V čem zejména je tento produkt revoluční a přínosný pro chovatele?

Chovatelé se na nás primárně obrátili s tím, že chtějí uspořit čas, strávený administrativou a chtějí mít lépe podchyceny aktivity v oblastech, které jim přinášejí příjem. Protože je BarnManager postaven na dobré znalosti procesů chovu (od dodavatelů přes návštěvy veterináře, podkováře až po systematickou tréninkovou práci) a provozu jízdáren, plní skvěle tyto požadavky. Navíc nabízí např. i manažerské funkce v oblasti výkaznictví a financí, což je opět zásadní úspora času. Uživatelé často oceňují to, že mají v kterýkoliv okamžik dokonalý přehled o každém koni, instruktorovi, jezdci apod. Zodpovědět otázky typu Kolik lekcí měl určitý jezdec od začátku roku? nebo Jaké byly tento měsíc celkové náklady na konkrétního koně? jsou tak otázkou několika kliknutí myší.

A jak se chovatelé vůbec staví k novým technologiím?

Tohle je poměrně zajímavé – víme, že někteří chovatelé dosud pracují jen s tužkou a papírem, resp. kalendářem. V aktuální situaci levné elektroniky nicméně obecně roste vybavenost chovatelů a přecházejí na vyšší úroveň fungování, třeba pomocí jednoduchých tabulek na počítači. Takové řešení ale brzy naráží na své limity. Z toho jsme při koncepci BarnManageru vycházeli - pro jeho provoz stačí zcela jednoduchý počítač nebo notebook s internetovým připojením, který už dnes má většina chovatelů.

Někteří už dokonce mají webové stránky..

Ano, někteří chovatelé skutečně stránky mají, často i poměrně povedené. Přesto je ještě plno chovatelů, kteří o nich přemýšlí, nebo mají stránky pouze provizorní. Proto s chovateli koní spolupracujeme i v oblasti tvorby internetových stránek pro jejich chovy a jízdárny, jež lze pořídit zvlášť, nebo i spolu s BarnManagerem za zlomek jejich obvyklé ceny. Pravdou je, že internetové stránky jsou velmi dobrý komunikační nástroj a ve spojení BarnManagerem pomáhají chovatelům maximálně využít možnosti současné techniky pro vlastní efektivnější fungování vůči svým zákazníkům a partnerům. 

Aplikace je poměrně rozsáhlá. Využijí chovatelé všechny její funkce?

Aplikace BarnManager slouží každému v takovém rozsahu, jaký využívá. Někdo se může rozhodnout využívat jen některé funkce, třeba pro obecný přehled, někdo naopak uvítá rozsáhlé možnosti reportů, plánování nebo i finančního řízení, apod. Doporučuji proto si aplikaci zdarma vyzkoušet v demo verzi (předváděcí verzi programu), nebo si alespoň projít internetového průvodce aplikací a udělat si přehled o tom, co všechno budu chtít využívat.

Kde se může chovatel dozvědět více informací?

Nejvíce informací lze získat návštěvou stránek produktu, tedy www.barnmanager.net, kde doporučuji sekci Průvodce, ve které se můžete stylem nápovědy seznámit s aplikací. Poté můžete zažádat o bezplatný přístup do Demo verze, případně si produkt přímo objednat. Dotazy rádi zodpovíme na telefonním čísle 222 360 825 nebo na emailu barnmanager@mbacz.net.  

Podobné články

Když jsem dělala v roce 2019 první rozhovor s Kateřinou Jindrovou, tušila jsem, že si nepovídáme naposledy. Katčina pracovitost a zápal je totiž…

Idnes.cz

Tváří v tvář klimatickému rozvratu i energetické krizi roste ve francouzských městech hnutí za návrat koňských povozů coby komunální alternativy k…