Dubnové Jezdectví ve jménu klisen

24. 3. 2009 redakce Jezdectví

Blíží se poslední čtvrtek v měsíci a mnozí jistě už tuší, co to znamená. Na stáncích se brzy objeví nové číslo Jezdectví. Hřebcům již bylo věnováno pozornosti více než dost, proto jsme v dubnovém čísle přenechali téma měsíce mnohdy nedoceněným klisnám.

Podívejte se tedy s námi na slavné matky, krmení březích klisen a na vážný problém s herpesviry. Nejen o klisnách ví své pan Rudolf Skřivan st., který nám prozradil své chovatelské záměry.

O události měsíce snad ani nemusíme informovat. Galavečer Koně na Žofíně proběhl opět v celé své kráse a vy si ho můžete s námi zrekapitulovat.

Dále vám přinášíme pokračování přípravy mladého koně na sezonu s Alešem Opatrným, tentokrát se zaměříme přímo na překonávání parkuru. Zajímavou návštěvu nám poskytly hned dvě drezurní stáje – rodina Jančářových sídlí v Nemochovicích a Kůň roku 2008 v drezuře v Makotřasech.

Veřejnost zastihla v posledních dnech šokující zpráva – Dalibor Török končí v Pičíně. Svěřil se nám, jak svou budoucnost vidí dále.

Přátelé westernu zase jistě zaznamenali, že se na Nové Americe konalo na přelomu února a března soustředění s Rudi Kronsteinerem. Využili jsme příležitosti a připravili vám s ním zajímavý rozhovor.

Zmíníme se znovu o novém třístupňovém systému zkoušek chladnokrevných koní, ten vyvolal v mnohých spoustu otázek - proto se nyní ohlédneme za tím, jak vše probíhalo v loňském roce.

Co ale v našem časopisu nesmí chybět – fotoreportáž ze světového veletrhu jezdectví v německém Essenu.

Dubnové číslo Jezdectví je opravdu plné novinek a zajímavostí. Máte se na co těšit.

A pro malé koňaře jsme připravili velké překvapení – jejich Koníček bude od nynějška vydávaný zvlášť jako příloha, kterou lze z časopisu vyjmout. Budou mít tak svůj vlastní časopis!

Pavlína Paroulková

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…