Den koní v Borčicích

17. 6. 2002 Renata Kolářová Autor fotek: Renata Kolářová

Den otevřených dveřích proběhl letos v Borčicích již v sobotu, 25. května. Dopoledne si mohli diváci prohlédnout koně borčického chovu, od 13. hodin pak proběhl hlavní program, který zasvěceně komentoval RNDr. Radko Lyer.

Divákům se nejprve představily klisny po plemeníkovi Dietwardovi, pýcha manželů Lyerových. Následovala westernová ukázka v podání L. Mareše, včetně práce s lasem, kterou si mohli vyzkoušet i diváci. Pod vedením Báry Telínové předvedla místní děvčata část jezdecké hodiny. Velmi pěkná byla ukázka küru předvedená V. Hanzlovou se Zairou. Velký potlesk sklidila i Zuzanka Illová a poník Burášek, oblíbenec všech malých návštěvníků Borčic.

Následovalo křtění hříbátek, kterých se letos v Borčicích narodilo pět. Kmotrami se staly dívky, které již deset let pomáhají rodině Lyerových s chodem stáje. Mezitím diváci hlasovali o „šampiona“, čili nejhezčí hříbě. Tímto titulem byl nakonec poctěn líbivý hřebeček Calliff a několik vylosovaných výherců se mohlo radovat ze sladkých cen.

Na úplný závěr se všichni zájemci mohli svézt v sedle a vychutnat si pohled na svět z koňského hřbetu. Protože i počasí bylo velmi příznivé, odcházeli diváci s pocitem příjemně stráveného odpoledne.

Podobné články
Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…