Další víkend plný událostí klepe na dveře

13. 9. 2019 EQCH redakce Autor fotek: Archiv událostí, Gabriela Rotová

Mezinárodní výstava Kůň 2019, večerní koňská galashow, mistrovství České republiky ve spřežení a voltiži i chovatelské události. Opět je před námi víkend a s ním i náš výběr událostí, z nichž si můžete vybrat právě tu svou.

KŮŇ 2019

Již tento pátek se otevřou brány Výstaviště v Lysé nad Labem a zůstanou otevřeny až do neděle 22. září! Šestadvacátý ročník nejstarší středoevropské výstavy koní určené všem příznivcům jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní je tu!

Atmosféru výstavy zajistí vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru či stylizované vystoupení staročeských hasičů s originální stříkačkou taženou dvojspřežím.

 

Opět se můžete těšit na představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky. V rámci výstavy proběhne také jedno z kol X. ročníku Vozatajského poháru, IV. Mountain and Moorland šampionát speciálních výstavních tříd a finále celorepublikové seriálové soutěže Lead Rein pohár 2019. 

Oproti předchozím ročníkům budou změny v uspořádání veletržních hal a venkovní plochy. Díky tomu vzniknou dvě krytá kolbiště v hale A1 a C. Je tedy zajištěn stoprocentní komfort nezávislý na nevyzpytatelném podzimním počasí.

Nedílnou součástí výstavy Kůň 2019 bude i účast tuzemských i zahraniční firem. Nebudou chybět jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odborná literatura.

 

Večerní koňská galashow

Vyvrcholením pátečního a sobotního programu výstavy Kůň 2019 bude Večerní koňská galashow, kterou bude doprovázet živá hudba a audiovizuální efekty.

 

 

Hlavní hvězdou letošní Večerní koňské galashow bude Francouz Gari Zoher, který se svou show zavítá do České republiky zcela premiérově.

Gari Zoher si pro Českou republiku připravil vystoupení s originální choreografií, plné překvapivých tematických zvratů. Těšit se můžete na scény, v nichž se Gariho lusitánští koně promění v živé artefakty.

 

 

 

II. Národní šampionát speciálních výstavních tříd a finále Lead Rein poháru 2019

Příznivci původních britských plemen se o tomto víkendu rovněž sejdou v Lysé nad Labem. Závěrečné kolo NPS Lead Rein poháru 2019 a udělení letošní druhé ceny ASCHK ČR pro nejlepšího Mladého vystavovatele totiž proběhne dne 22.9.2019 v rámci výstavy Kůň 2019.

Akce proběhne v hale A na výstavišti Lysá nad Labem. Součástí budou speciální výstavní třídy a sportovní soutěže.

Pozvání posuzovat přijala renomovaná britská posuzovatelka paní Jacqueline Beatham.

Propozice naleznete na stránkách Národní pony společnosti.

 

Chovatelský den miniaturních koní

V sobotu 21. září, v rámci 26. ročníku výstavy Kůň 2019, se na Výstavišti Lysá nad Labem sejdou i chovatelé a příznivci amerických miniaturních koní. Asociace chovatelů miniaturních koní totiž připravila chovatelský a prodejní den miniaturních koní.

 Chovatelé dostanou prostor pro svou prezentaci v rámci chovatelských přehlídek, nabízena k prodeji budou hříbata i dospělí koně. 

 

Mistrovství České republiky spřežení 2019

Svůj  vrchol má o tomto víkendu vozatajství. Ve dnech 20. až 22. září pořádá Grunt Galatík, rekreační dvůr Těšánky, Mistrovství České republiky spřežení 2019.

Program:

 • Pátek 20. září - od 9:00 - drezurní zkouška (jednospřeží, dvojspřeží pony, dvojspřeží a čtyřspřeží)
 • Sobota 21. září - od 10:00 - maraton (jednospřeží, dvojspřeží pony, dvojspřeží a čtyřspřeží)
 • Neděle 22. září - od 10:00 - parkur (jednospřeží, dvojspřeží pony, dvojspřeží a čtyřspřeží)

Připraven je bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na drezurní ukázky, parkurové skákání, dámy v sedlech, ... Neváhejte a vyrazte podpořit své favority!

 • Informace naleznete zde.

 

MČR ve voltiži Frenštát pod Radhoštěm 2019 a Finále Národního poháru ČJF 2019

Již tento pátek, 20. září, se ve Frenštátě pod Radhoštěm rozjíždí Mistrovství České republiky ve voltiži a Finále Národního poháru ČJF 2019. Kdo bude mistrem republiky v této disciplíně, se tedy dozvíme již za pár dní. Jste-li příznivcem voltiže, neměli byste tedy o tomto víkendu v areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm chybět!

Program:

Sobota 21.9.2019

 • 9:00 - povinné sestavy jednotlivců kat. děti, junior, senior (mistrovská soutěž + přátelská)
 • 11:00 - povinné sestavy skupin junior a senior (mistrovská soutěž + přátelská)
 • 13:30 - povinné a volné sestavy skupin kategorie D (přátelská)
 • 14:00 - volné sestavy dvojic (mistrovská soutěž + přátelská)
 • 14:30 - volné sestavy skupin kategorie junior a senior (mistrovská soutěž + přátelská)
 • 15:30 - volné sestavy jednotlivců kat. junior, senior (mistrovská soutěž + přátelská)
 • 17:00 - vyhlášení výsledků přátelských soutěží + Národního poháru ČJF

 

Neděle 22.9.2019

 • 10:00 - povinné sestavy jednotlivců kat. junior, technické sestavy jednotlivců kat. senior (mistrovská soutěž)
 • 11:30 - volné sestavy dvojic (mistrovská soutěž)
 • 13:00 - volné sestavy skupin junior (mistrovská soutěž)
 • 14:00 - volné sestavy jednotlivců kat. junior, senior (mistrovská soutěž)
 • 16:30 - Závěrečný ceremoniál

Další potřebné informace naleznete zde.

 

Rodeo Hoslovice

Příznivci rodeových disciplín se sejdou v sobotu 21. září na Ranči Hoslovice. Rodeo je součástí Mistrovství ČR v rodeu a o nadstandardní výkony tedy jistě nebude nouze.

Na programu jsou tyto disciplíny – senioři: Team Sorting, Cattle Penning, Trailer Loading, Calf Roping, Steer Wrestling,
Pole Bending, Barrel Race. Junioři startují v Cattle Penning, Trailer Loading, Barrel Race, Pole Bending.

 

 

Za rodeovými disciplínami tedy vyrazte do Hoslovic!

 

Workingové závody Rtyně nad Bílinou (NS + OS)

Working Equitation má za sebou mistrovství, ale rozhodně se ještě neukládá k zimnímu spánku. Pozvat vás můžeme na dvoudenní workingové závody základní a lehké obtížnosti, které se konají ve dnech 21. a 22. září ve Rtyni nad Bílinou. V sobotu jsou vypsané kompletní soutěže včetně drezury a na neděli pak jsou na programu traily.

 


Do národních soutěží NS se mohou přihlásit jezdci a koně registrovaní u spolku WEČR. Do otevřených soutěží se mohou přihlásit všichni (není třeba členství).

Diváci a zájemci o disciplínu vítáni!

 

Seminář s Václavem Bořánkem - Horsemanship 3

Ti, kteří se hlouběji zajímají o horsemanship, se mohou za vzděláním vypravit do Prahy.

Pony Klub - Praha Košíře vás zve na seminář s Václavem Bořánkem, který se koná v areálu Pony klubu 21. září od 10:00.

Diváci vítáni! Přihlásit se můžete na následujícím odkazu.

 

Přejeme vám všem krásný víkend!

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…