CSIPJY Heroutice 2006

Jezdecký klub Heroutice pořádá v termínu 7.- 9. července 2006 ve svém areálu u Neveklova v okrese Benešov jedny z nejvýznamnějších jezdeckých závodů konaných na území České republiky. V souladu s celkovým zaměřením Jezdeckého klubu Heroutice na výchovu a sportovní přípravu těch nejmladších jezdců se jedná o prestižní mezinárodní závody pro kategorie jezdců pony, juniory a mladé jezdce. Tento konkúr je zařazen do kalendáře Mezinárodní jezdecké federace FEI a je to 2. ročník mezinárodních závodů v Herouticích. Nad závody převzal záštitu i letos hejtman Středočeského kraje. Generálním partnerem je pojišťovna Kooperativa, a.s.

Letos i velcí koně
V roce 2006 jsou závody rozšířeny o dvě věkové kategorie jezdců na velkých koních – juniory do 18 let a mladé jezdce do 21 let, překážky do 140 cm, a získávají tak od FEI statut CSIPJY. Logicky tato kategorie navazuje na kategorii jezdců na pony, mnoho špičkových evropských jezdců závodí zároveň ve dvou kategoriích a získává tak značné zkušenosti a rutinu v mezinárodním sportu. Závody této úrovně v České republice doposud chyběly.

Jednotlivci i družstva
V průběhu prvních dvou dnů budou probíhat kvalifikační soutěže jednotlivých kategorií a závody vyvrcholí v neděli soutěžemi Grand Prix pony a Grand Prix jezdců do 21 let.
Pro jezdce na velkých koních je vypsána atraktivní dvoukolová soutěž družstev – Memoriál Dr. Mir. Krůty dotovaný 50.000 Kč - na výšce 130 + 130 cm, v níž se učí závodit v týmu.
Mezinárodní soutěže pony jsou stejně jako loni rozděleny do dvou výškových kategorií: pony do 140 cm KVH a do 148 cm KVH.

Národní soutěže i pro děti do 12 let
Součástí programu jsou i národní soutěže pro děti do 12 let na pony všech tří výškových kategorií (handicap ZLP, LP). Důvody zařazení těchto soutěží jsou dva. Tím hlavním je umožnit i nejmladším adeptům jezdectví okusit atmosféru mezinárodních závodů a zároveň fandit starším kamarádům a vidět na vlastní oči pony sport na kvalitní mezinárodní úrovni. Druhý důvod je ryze praktický: pokud v rodině i mladší sourozenec holduje jízdě na koni a již aktivně sportuje na pony, nemusí doprovázet toho staršího jen v roli diváka. Může se sám aktivně zúčastnit, byť by věkem ještě nedosáhl na mezinárodní soutěž.

Tratě staví olympionik
Pořadatelům se díky zahraničním kontaktům a dobrému zvuku loňského ročníku CSIP podařilo zajistit renomovaného autora parkuru – pana Thomase Andreseka z Rakouska. Jednou z jeho významných stavitelských zkušeností je nesporně účast v týmu stavitelů při OH v Aténách v roce 2005. Těšme se tedy, že i v Herouticích budou tratě po všech stránkách atraktivní.

Hodnotné ceny
Vrcholná GRAND PRIX PONY je vypsána na obtížnosti stupně T pro pony, tedy 120 cm. Je dotována věcnými cenami do 5. místa v minimální hodnotě 30.000 Kč. V GRAND PRIX pro jezdce do 21 let, kteří budou bojovat na překážkách vysokých 140 cm (obtížnost stupně ST) je připravena finanční dotace 30.000 Kč. Finále malé rundy je dotováno finanční cenou 20.000 Kč. Kromě těchto hlavních cen je připraveno množství cen věcných, které stejně jako v minulém roce věnovali štědří sponzoři.

V Herouticích pokaždé něco nového
Účastníci akcí v Herouticích si již zvykli, že se zde stále něco vylepšuje, buduje, rozšiřuje. Letos je to mimo jiné nová zděná budova s 20 boxy pro ustájení koní při závodech a soustředěních. Koně při CSIPJY budou tedy jejími premiérovými hosty.

Ve dnech uveřejnění článku je jedna z posledních možností přihlásit se k účasti. Připomínáme pestře sestavené propozice, aby vypsané soutěže vyhovovaly pokud možno širokému spektru jezdců. Rovněž zdůrazňujeme při jednom finančním plnění možnost startu koně dvakrát za den (ne vždy obvyklé při meznárodních závodech).

Věříme, že budete v Herouticích spokojeni jako jezdci i jako diváci stejně jako byli loňští účastníci - nejen s prostředím, programem a úrovní závodů, ale i s velmi hodnotnými věcnými i finančními cenami. Pořadatelský tým JK Heroutice vás srdečně zve a těší se na vaši účast při druhém ročníku mezinárodních závodů CSIPJY Heroutice 2006.

Související odkazy:

Podobné články

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…

Takový počet lidí jsem doopravdy nečekala, ale byla jsem mile překvapená...

Terezu Čermákovou s jejím koněm Romeem jste letos mohli vidět v rámci Dne španělských koní v Jítravském Dvorci či doprovodného programu workingového…