Aktivní Selská jízda Nechanice

27. 1. 2004 Jan Kolovratník Autor fotek: Helena Görnerová

Na podzimní výstavě Koně v akci 2003 v Pardubicích se v několika vystoupeních jezdecké čtverylky představila divákům Selská jízda Nechanice. Krátkou zprávou se vracíme k její činnosti v uplynulém roce.

Členové Selské jízdy Nechanice stejně jako v letech minulých ani v roce 2003 nespali. V průběhu roku uspořádali dva veřejné tréninky: první se uskutečnil v Benátkách na pozemku bratra Neumana a druhý na hřišti Sokola Chlum, kde se pořádají závody a tréninky již několik let.

Dále byly uspořádané jedny skokové a drezurní závody. Jezdci a jezdkyně se se svými koňmi zúčastňují závodů po celém regionu Východních Čech, kde dosahují dobrých výsledků.

Vyvrcholením celé jezdecké sezóny bylo vystoupení v Pardubicích v rámci mezinárodní výstavy "Koně v akci 2003". Jezdci a jezdkyně na svých koních předvedli přítomným divákům čtverylku, která byla doprovázena Smetanovou "Vltavou". Mnoha divákům, především však těm, kteří pamatují ideály Selské jízdy z dob svého mládí, toto předvedení vlilo slzy do očí a vystoupení bylo odměněno bouřlivým potleskem.

Ukončení jezdecké sezóny proběhlo tradiční Hubertovou jízdou s večerním posezením.

Členové Selské jízdy se taktéž zúčastňují ve svých nových krojích nejrůznějších společensky prestižních akcí u příležitosti státních svátků a podobně.

Ani po této činnosti práce nekončí, na 24. ledna přichystali členové ples v Hněvševsi a v průběhu března se sejdou na výroční členské schůzi.

I tak, po vší náročné činnosti, se všichni jezdci a jezdkyně starají o své čtyřnohé kamarády velice pečlivě. Přeji všem členům Selské jízdy Nechanice hodně zdraví a elánu do další činnosti v roce 2004.

Podobné články

Když jsem dělala v roce 2019 první rozhovor s Kateřinou Jindrovou, tušila jsem, že si nepovídáme naposledy. Katčina pracovitost a zápal je totiž…

Idnes.cz

Tváří v tvář klimatickému rozvratu i energetické krizi roste ve francouzských městech hnutí za návrat koňských povozů coby komunální alternativy k…