O jedné vánoční nadílce - nejen pro koně

1. 1. 2009 EQCH redakce

Vánoce jsou svátku klidu, míru a pohody. Je to doba, kdy asi každý myslí na své nejbližší. Velmi často jsou jimi i domácí mazlíčci. Pro někoho jsou to psi, pro někoho kočky, pro někoho koně. A právě koním se rozhodla pekárna Penam nedaleko Říčan u Prahy dát jeden netradiční vánoční dárek – několik tun pečiva. Dokážete si představit, kolik rohlíků, housek , chlebů a dalších druhů pečiva bylo potřeba napéct? Přečtěte si tento skutečný vánoční příběh..

Aby zvládla rozvést desetitisíce rohlíků, housek, chlebů, vek či dalamánků, spojila se pekárna Penam s dobrovolnými hasiči a s Hasičských záchranným sborem z Prahy.

nakládání pečiva – konvoj

pohled do jedné z dodávek

Kromě koní z Farmy GG ze Mšena a chovné stanice v obci Nebužely na Mělnicku se dostalo i na koně policejní z pražské jízdní policie. Tito koně totiž i na Vánoce a Nový rok byli ve výkonu služby a všichni zúčastnění se shodli, že když tito koně odvedli za celý rok pořádný kus dobré práce, zaslouží si za to odměnu. Byla to zkrátka čest oplatit jim jejich pomoc a ochotu.

Pokud si však někdo myslí, že šlo jen o starý  „odpad“ z pekárny, pak bude překvapen. Pekárna totiž pečivo normálně upekla, jen místo do obchodů směřovalo poté  zvířatům.

Chleba se musel nakrájet a usušit
 

Vykládání bylo nekonečné. Stejně jako nakládání…

Z dárku se však těšila i lesní zvěř, neboť část si vzali myslivci z Říčanska a Benešovska.

Radost měly také ovce a kozy v pražské Tróji nebo třeba prasátka u Votic.

Nadílka bodla! Na Farmě GG vládla spokojenost.

Dobrovolní hasiči se při nakládání pěkně zapotili a nemalé finanční náklady přinesla i přeprava. Celá akce trvala týden. Vše se ale nakonec podařilo v pořádku doručit a předat a nikdo z dárců a pomocníků vynaložené námahy v žádném  případě nelituje. Vánoce jsou přeci jen jednou v roce :o)

Tvrdý boj o dárky :o))  Michal Procházka a jeho oblíbenec hucul Zeus

O to větší dík bych rád všem zúčastněným vyslovil. Nejen Vám, ale i Vašim miláčkům přeji do dalšího roku hlavně hodně zdraví a štěstí. Michal Procházka

Podobné články

V roku 2017 sa ťažko schvátila moja kobyla Salta (a to v krátkom časovom slede už druhý raz). Tentoraz mala postihnuté všetky štyri kopytá. Hrozivo…

Jarní vrchol porodů je za námi, letošní nové životy jsou ve velké většině již na světě a vesele si užívají zelené travičky v pastvinách a především…