V Královicích pokračuje pohárová zima. Druhé kolo bude mít přes 200 startů

22. 2. 2024 Tisková informace Autor fotek: Lenka Šilhová, Equiframe Zdroj: Zimní jezdecký pohár

Díky doslova jarnímu počasí, ale samozřejmě i díky pestrému sportovnímu programu bude mít druhé kolo parkurové části Zimního jezdeckého poháru nabitá startovní pole. Pořadatelé očekávají během nadcházející soboty v Královicích přes dvě stovky startů.

Krátce před uzávěrkou přihlášek pro druhý mítink desátého ročníku Zimního jezdeckého poháru v parkurovém skákání, který doplnila také týmová liga, je v Jezdeckém informačním systému České jezdecké federace evidováno 200 startů. To by však nemělo být konečné číslo, neboť v seznamu zatím chybí ohlášení účastníci z Německa.
 
„Jsem moc rád, že se letošní ročník našeho halového seriálu rozjel naplno od prvního kola. Před dvěma týdny jsme měli v Královicích rovných sto sedmdesát startů a během nadcházející soboty by to mělo být ještě o něco více. Je vidět, že Zimní jezdecký pohár má mezi jezdci odezvu a našel si také své pravidelné diváky, za což jsem moc rád,“ konstatoval ředitel závodů Aleš Suchánek.
 
„Aktuálně máme v databázi zhruba dvě stovky startů, ale již nyní vím, že jich bude víc, jelikož dorazí z Německa se svými svěřenci Marco Nagel a další jeho kolegové. Startovní listiny budou tak i díky tomu o poznání delší. Někteří jezdci navíc nechávají přihlašování až na poslední chvíli,“ dodal Suchánek.
 
Vypsáno je celkem sedm soutěží a ve většině z nich figuruje kolem třiceti až čtyřiceti dvojic. Do malé túry Zimního jezdeckého poháru spojené se Zimní jezdeckou ligou nastoupí předběžně něco přes třicet dvojic. Deset z nich se představí v druhém kole týmové soutěže, v níž po tom prvním vedou Oranžoví tygři před Bílými liškami, Šedými vlky, Černými pumami a Zlatými lvy. V žebříčku jednotlivců se drží díky vítězství v úvodní části seriálu Klára Hlaváčková následovaná Lindou Portychovou, Kristýnou Poštovou, Danielem Pospěchem a dalšími. 
 
Velkou túru předminulý víkend ovládla Linda Portychová, jež nechybí na seznamu účastníků ani tentokrát. S jednobodovými rozdíly jsou za ní Miloslav Příhoda, Klára Hlaváčková, Lukáš Sojka či Kateřina Mestenhauserová. Mezi tuctem přihlášených do hlavní soutěže jsou vedle již jmenovaných také Jan Studnička, Jaroslav Abík, Tomáš Hůlka, Petr Netušil nebo Matouš Kořínek. Dvojice, jimž se podaří základní kurz z dílny zkušeného stavitele Zdeňka Krpely překonat bez penalizace, postoupí do rozeskakování o přední příčky. 
 
První soutěž odstartuje v královické hale úderem osmé hodiny ranní. Odpolední část programu bude živě přenášet internetová televize EquiTV.cz, začátek streamu je plánován na 14. hodinu. Podrobnosti najdou zájemci na stránkách www.jezdeckypohar.cz.
 
Podobné články

Před deseti lety se v Olomouci konaly první parkurové závody zařazené do Světového poháru a stejnou dobu trvalo čekání na to, až se některému z…

Strhující finiš nabídlo třetí kolo Longines Global Champions Tour v Mexico City. Do rozeskakování Grand Prix s překážkami do 160 centimetrů…