Život na zámku Karla Rodena: Chová koně, pěstuje borůvky a má vlastní edici vína

2. 7. 2024 Martina Malá Zdroj: TV Guru.cz URL zdroje: www.tvguru.cz

Karel Roden patří bezesporu mezi naše nejtalentovanější herce, kterého si vyhlédli i hollywoodští filmaři. Dvojnásobný držitel Českého lva, který nedávno oslavil dvaašedesáté narozeniny, však není úspěšný pouze před kamerou. I jeho soukromý život je neuvěřitelně pestrý, přestože si ho chrání. Před lety koupil zámek, splnil si své sny o farmaření a vinařství a lze tedy bez nadsázky říci, že na co sáhne, to se mu daří. Pojďme poodhalit osobní život Karla Rodena, který má pověst tichého a plachého člověka.

Díky svému obrovskému hereckému talentu si Karel Roden vydělal miliony. Rozhodl se, že si splní své sny, které proměnil v realitu. Nedaleko Prahy vlastní vilu, která se nachází ve vesničce Bořanovice. Karel Roden má rád klid a přírodu, proto zvolil bydlení blízko Prahy, ale přitom v krásném malebném a hlavně klidném prostředí. „Karla tady občas vídáme. Je moc milý a všichni ho tu mají rádi,“ sdělil před lety reportérovi Blesk.cz jeden ze sousedů.

Karel Roden žije jako zámecký pán

Kromě vily vlastní herec také zámek, na který se později přestěhoval. V roce 2006 koupil zchátralý barokní zámek Skrýšov u Příbrami, ke kterému patří několik rybníků a obrovský pozemek. Zámeckým pánem se stal spíše díky náhodě. Chtěl pořídit dům v blízkosti Prahy, kde by měl zázemí pro chov koní. Vilu u Prahy sice koupil, ale pro chov koní to nebylo zcela ideální. Rozhodl se tedy pořídit něco většího, a tak se mu podařilo zachránit chátrající kulturní památku, které doslova vdechl nový život.
Podobné články

Vysočina je doslova protkaná turistickými a cyklistickými stezkami. Věděli jste ale, že je tu také několik set kilometrů značených stezek pro koně a…

Deník

/FOTO, VIDEO/ Touha po klidu v panenské přírodě a láska ke koním se skloubila na koňské Farmě Vysoká, kde se třetí červencovou sobotu konal 13.…