McLeod trénoval jízdu na koni pro film Vigga Mortensena

4. 7. 2024 ELLE Zdroj: ELLE URL zdroje: www.elle.cz

Viggo Mortensen přijel se svým filmovým záporákem Sollym McLeodem uvést celovečerní film „Až na konec světa“. Viggo překvapil nejen jako herec, ale i režisér, scenárista, autor filmové hudby a vytvořil v ryze westernovém snímku archetyp silné a neohrožené ženy. Kdo mu byl inspirací?

Viggo Mortensen nejen že uvedl svůj nový filmový počin, ale také převzal Cenu Prezidenta KVIFF. Jeho program byl tedy opravdu nabitý. Viggo společně se svým filmovým kolegou Sollym McLeodem si přesto našli čas na tři otázky šéfredaktorky ELLE Thei Prokop:

Inspirací pro silnou, rozhodnou a nezávislou postavu Vivienne byla vaše matka (pozn. redakce Viggo Mortensen). Můžete to rozvést, jaký je váš vztah k feminismu?

V: Mojí snahou nebylo udělat film, který je politický nebo řekněme feministický. Chtěl jsem jen říct dobrý příběh o silné, nezávislé ženě. A jsem si jistý, že takových žen v té době bylo hodně. Akorát jejich příběhy nebyly vyprávěny. Historicky a i teď příběhy žen nejsou dostatečně reprezentovány, pokud tedy postava ženy není něčím výjimečná, mocná nebo záporák. Tyhle postavy v příbězích ihned vyniknou. Já jsem v tomto případě chtěl říct příběh o obyčejné ženě. Přemýšlel jsem, co dělá. Nevěděl jsem, že to bude kovbojka. Vzpomínal jsem na svou matku, kde vyrůstala, a na knihy, kterými se obklopovala. Vždy byla odvážná žena. Věděla, co chce. I ve své době se vždy zajímala o svět. Řekl jsem si, dobře, Vivienne by měla taky být taková. Ona mě inspirovala. Vše ostatní je fikce. Vždycky do díla dávám, co znám.

Jak si vybíráte další příběhy a role, které chcete dělat?

V: Pro mě je vždy nejdůležitější scénář, pokud nejsem na mizině. Pak jsem rád za každou práci. Poslední dobou mám ale štěstí na projekty.

S: Často si vybírám něco jiného, co mě posune. Myslím, že role Westona je takovou rolí. Trochu tě to změní. Nikdy jsem nebyl method herec. Když jsem byl na natáčení, snažil jsem se být na všechny milý. A pak jednou u mě byli přátelé a řekli mi, že jsem se změnil. Něco v mých očích. To mě překvapilo. I když to znamená, že dělám svou práci dobře. Takže potom bych rád hrál jinou postavu. Nechci hrát jen dokola bad guye.

Celý článek přináší ELLE: McLeod trénoval jízdu na koni pro film Vigga Mortensena

Podobné články

Vysočina je doslova protkaná turistickými a cyklistickými stezkami. Věděli jste ale, že je tu také několik set kilometrů značených stezek pro koně a…

Deník

/FOTO, VIDEO/ Touha po klidu v panenské přírodě a láska ke koním se skloubila na koňské Farmě Vysoká, kde se třetí červencovou sobotu konal 13.…