Jarní drezurní závody - Přední Kopanina

Poslední dubnový víken na Přední Kopanině byl věnován osmi drezurním soutěžím od stupně Z až po T. (2xZ, 2xL, 2xS, St. George, MSI I.) Závodilo se od brzkého rána až do soumraku, v dešti i na ostrém slunci aprílového počasí. Role komentátora se ujala pí. Barešová, která se komentování jezdeckého sportu věnuje již delší dobu a dokáže vytvořit odpovídající atmosféru. Hlavním sponzorem byla ing. Jarmila Hloušková, která v současné době zastává funkci předsedy OVV ČJF Praha. Závody byly opravdu mezinárodní, neboť se zúčastnili - a nutno říci, že úspěšně - zástupci slovenského hřebčína Topoľčianky a JO Žižka Bratislava. Obě nejvyšší soutěže - tedy Sv. Jiří a Intermediaire I. vyhrála Vlasta Kadlecová s naším nejlepším drezurním koněm - 17-ti letou Veronou. 29.-30. května se na Přední Kopanině budou konat další drezurní závody - již tradiční "Cena rotundy".

Klaus Balkenhol a olympijský Goldstern

Mimořádně úspěšný sportovec, drezurní trenér a olympijský vítěz v drezuře Klaus Balkenhol koučoval americký i německý tým a v současné době stále…

Na konci května se do areálu Equine Sport Center Olomouc vrátí již potřetí drezurní Světový pohár. Tento mezinárodní mítink s rovnou třicítkou…