Galavečer zlínské oblasti připomněl letošní úspěchy

9. 12. 2010 Z. Malík Autor fotek: P. Vrana

Historické prostory zámku v Holešově přivítaly 20. listopadu všechny příznivce jezdeckého sportu střední Moravy na Galavečeru jezdeckého sportu, spojeného s vyhodnocením XI. ročníku Středomoravské jezdecké ligy...

Hosty a oceněné jezdce symbolicky přivítal „zámecký pán" a poté odevzdal slovo předsedovi Zlínské oblasti České jezdecké federace, Ing. Josefu Balaštíkovi. Během představování jednotlivých jezdeckých disciplín a oceňování nejúspěšnějších jezdců byli při předávání přítomni sponzoři a jiné významné osobnosti, podílející se na rozvoji jezdeckého sportu ve Zlínské oblasti. Ještě před předáním prvních ocenění vystoupil se svým projevem prezident ČJF Ing. Jaroslav Pecháček, který ocenil aktivní přístup funkcionářů Zlínské oblasti i úspěšnost reprezentantů na národní i mezinárodní úrovni.

O tom, že se ve Zlínské oblasti věnují jezdcům od útlého věku, svědčí oceňování kategorie dětí jako prvním reprezentantům ve skocích i v drezuře na „velkých koních" a pony odděleně. Podpora pony soutěží na mnohých závodech je obdivuhodná a nachází odezvu v počtu startujících i kvalitě výsledků.

Kategorii dorostenců a mladých jezdců ve všech disciplínách hrdě sledovali rodiče, přátelé a trenéři a svůj zájem potvrzovali bouřlivým potleskem při každém dekorovaném jezdci ligy. Ligový žebříček kategorie dospělých potvrzuje, že výkony jezdců ze Zlínské oblasti nepatří do šedého republikového průměru. Kategorii drezury přišel dekorovat jeden z nejúspěšnějších drezurních reprezentantů ČR, Fabrizio Sigismondi. Ceny vítězce a umístěným v kategorii skoky - ženy odevzdal Ing. Miroslav Maxon (SVK).

Úspěchy westernového - reiningového ježdění na národní i mezinárodní úrovni v podání reprezentantů Zlínské oblasti patří také k pýchám kraje.

Voltižní ježdění v oblasti nepatří jen k národní špičce, ale míchá pořadím také na nejvyšší evropské a světové úrovni. Tato disciplína rozvinula úspěšnou spolupráci také na úrovni okolních zemí, když se v roce 2010 konaly mistrovské soutěže ve voltiži ve Slovenském Popradu. Vyjmenovat všechny úspěchy voltižérů Zlínského kraje přesahuje možnosti tohoto článku. Je ale třeba podtrhnout úspěšnou reprezentaci Petra Eima ml. na Světových jezdeckých hrách v Kentucky 2010. Petr Eim přiblížil atmosféru Světových her poutavým vyprávěním a videoprojekcí. Při přebírání svého ocenění podtrhnul týmovou spolupráci, bez které se ve sportu nedá dosáhnout dobrých výsledků.

Petr Eim a jeho tým

Petr Eim a jeho tým.

Oficiální část večera ukončilo ocenění dlouholeté práce jubilantů pracujících dlouhodobě v rámci oblasti.

O plynulý přechod oficiální části k neformální zábavě se postaraly vystoupení tanečnic, módní přehlídka a mažoretky. Zlínská oblast ukázala i na této akci, že patří k lídrům „koňáckého dění" v rámci republiky i v mezinárodních vztazích. Organizace HYJÉ - Koně Zlínského kraje, o.p.s., Svaz chovatelů a příznivců moravského teplokrevníka, hřebčín Napajedla, Zemský hřebčinec Tlumačov a mnoho dalších neméně významných podniků, sdružení a aktivit této oblasti dává záruku rozvoje jezdeckého sportu, chovu koní a kulturně-sportovních aktivit, daleko přesahujících hranice kraje i republiky.

Skoky juniořiPěkná ocenění si z galavačera odvezli:
SKOKY pony
1. Hanáčková Alexandra
2. Daňková Terezie
3. Chrastinová Nikola

SKOKY děti
1. Melicharová Alžběta
2. Bodlák Radim
3. Bodlák Radim

SKOKY junioři
1. Koutná Kristýna
2. Ministrová Kamila
3. Machala Jan

SKOKY ml. jezdci
1. Malý Jan
Skoky ženy2. Šindelář Petr
3. Malý Jan

SKOKY ženy
1. Vránová Ivana
2. Tomaníková Michaela
3. Složilová Pavla

SKOKY muži
1. Jarka Zdeněk
2. Složil Jiří
3. Složil Jiří ml.

DREZURA pony
Drezura junioři1. Hanáčková Alexandra
2. Svrčinová Lenka
3. Daňková Tereza

DREZURA junioři
1. Fojtová Michaela
2. Horáčková Kateřina
3. Trnková Kristýna

DREZURA mladí jezdci
1. Korbelyiová Lenka
2. Horáková Simona
3. Zedníková Ivona

Drezura seniořiDREZURA senioři
1. Turčynová Radka
2. Jánská Kateřina
3. Klvačová Mirka

MLADÍ KONĚ
skoky
4letý kůň - ORGAS (MONTANA)
5letý kůň - CARINO-P (JK PARÁDA)
6letý kůň - MIA 1 (JK HANÁ)

drezura
5letý kůň - Trevis Jespo (JS RED DRAGON)

Zlínská oblast odměnila krásnými obrazy i letošní oslavence P. Hirku st., Mgr. O. Zdařila, Mgr. S. Zemanovou, Ing. J. Balaštíka, MUDr. P. Lexu, E. Vunderleho, MVDr. Z. Saidelmanovou, J. Jarku, MVDr. E. Nesňalovou, J. Bajera, K. Chytila, R. Opršalovou a V. Dvořáka.

Podobné články
Vlastní odchovaný plemenný hřebec

Lucie společně se svým manželem vybudovala vlastní domovskou stáj v Nizozemsku a v prostředí s vysokými equinároky a equistandardy se jí podařilo…

Baloo při CCI3-S ve Strzegomi

Adéla svého valacha Chestertona od základů připravila na úroveň S v drezuře, ST* ve skocích a ST ve všestrannosti a Chesterton je aktuálně třetí…