Westernové závody v Horním Bousově

28. 9. 2010 Dušan Kratochvíl Autor fotek: petr novotný

V sobotu 14. 08. 2010 sekce Český ráj uspořádala na jízdárně statku Na Tvrzi v Horním Bousově westernové závody „C“ + JUJU., Zveme vás k jejich malé rekapitulaci.

36 soutěžních dvojic se prezentovalo 93 starty v 7 soutěžích typu „C“ a 4 soutěžích JUJU (pro jezdce, kteří nemusí být držiteli licence WRC ČR).

Věcnými cenami závody podpořil obchod s jezdeckými potřebami A&LEXXRIDE, společnost Dibaq a. s., pivovar Rohozec a několik prodejců z okolí místa pořádání.

trail

Soutěžící zažili na závodech rozmary počasí, kdy dopolední program byl doprovázen deštěm, ale po obědě se počasí umoudřilo a na soutěžící dopadaly sluneční paprsky. Všichni jezdci se prezentovali slušnými výkony, kdy celkově nejlepší startovní dvojicí byla Kateřina Rybová s hřebcem Alexis Stinger, která vyhrála čtyři soutěže a dosáhla na titul all around champion závodů, za což jí kromě věcných cen za jednotlivá vítězství náležela i cena hlavní, a to westernové sedlo od firmy A&LEXXRIDE.

barely

Vítězové jednotlivých soutěží:

SHOWMANSHIP AT HALTER - Barbora Homolková – Indy Twenteena; Hofi Team Židovice

WESTERN PLEASURE - Kateřina Rybová – Alexis Stinger; sekce Pardubice

TRAIL - Kateřina Rybová – Alexis Stinger; sekce Pardubice

WESTERN HORSEMANSHIP - Kateřina Rybová – Alexis Stinger; sekce Pardubice

REINING - Kateřina Rybová – Alexis Stinger; sekce Pardubice

POLE BENDING - Monika Kučerová – Celebrit; sekce Český ráj

BARREL RACE - Tereza Třeštíková - Chicko Blue Sky; samostatný člen WRC ČR

Výsledkové listiny jednotlivých závodů "C" i JUJU najdete přáiložené pod článkem.

Podobné články

Nezasvěcení mívají pod pojmem rodeo zafixované pouze představy vyhazujících býků nebo koní pod hrdiny Divokého západu. Rodeo má však mnohem pestřejší…

Czech Quarter Horse Association připravila další ročník Festivalu hřebců amerických plemen. A ani v letošním roce nebudete ochuzeni o předvedení…