Dvacetileté výročí WRC s nezapomenutelnou atmosférou

7. 12. 2009 Michaela Zachová Autor fotek: Jiří Zach

Návštěvníci klubového galavečera, který se konal v sobotu 28.11. v Horce nad Moravou, mi jistě dají za pravdu, že tak vydařená akce se již dlouho nekonala. Dekorum celé oslavě dala nejen krásně vyzdobená místnost restaurace Autodemont a stylová hudba, ale zejména milá skladba hostů a perfektně připravený program.

Na 220 účastníků zblízka i daleka se celý večer bavilo v česko-slovenském duchu, protože hosty byli také zástupci Slovenska, v čele se Štefanem Pačesem. Mezi nimi byli i vzácní hosté, zakládající členové tehdejšího Western Riding Clubu Československa: Šaňo Muzslai, MUDr. Karol Hollý či Ing. Viliam Dudáš. Českou stranu zakládajících členů a funkcionářů zastupovali takové osobnosti, jako 1. Prezident WRC Vratislav Gloziga, dlouholetá hospodářka Libuše Půlpánová, manželé Tomčíkovi či jeden z prvních pořadatelů Josef Janků. Bohužel z důvodu nemoci nemohl přijet jeden z prvních prezidentů, pan Jiří Šich, kterému tímto alespoň tlumočíme přání brzkého uzdravení a pozdravy ode všech!

WRC ČR 2009

Nádherně vyřezávané rámy s pamětními listy, zvláštní poděkování za přínos rozvoji westernového sportu a originální suvenýry, to vše přejímali z rukou prezidenta WRC pana Sedláčka zakládající členové klubu, bývalí i stávající členové vedení, ale i aktivní pořadatelé závodů. Své ocenění si odnesly i dvě nejoblíbenější rozhodčí -- Mgr. Jana Bílková a MVDr. Veronika Živnová. Diplomy a krásné stříbrné přezky si poté převzali naši úspěšní šampioni, nejlepší jezdci sportovních sezon 2008 a 2009. Objevem roku se stala juniorka Brenda Lesniczaková. Zvláštní cenu za rozvoj westernového sportu získal mj. i Josef Krajča, náš rychlostní jezdec, který pod hlavičkou WRC závodí už dvě desítky let.

Historii celého dvacetiletého období přiblížila výstava přímo v sále - historické snímky, první dokumenty a překlady pravidel, ale také fotografie řady jezdců a koní, kteří prošli klubem a dnes už třeba působí v zahraničí. Nezapomnělo se také na ty členy, kteří již mezi námi nejsou. Minutou ticha hosté uctili památku několika zesnulých kamarádů. Cenu In memoriam pro Tomáše Lesniczaka a Stanislava Cejpa převzaly jejich dcery, a to zcela právem. Brenda Lesniczaková i Veronika Cejpová jsou úspěšné jezdkyně a několikanásobné mistryně republiky, které pokračují v rodinné tradici.

Sladkou tečkou za oficiálním programem byl dort s poděkováním tomu, kde celou akci zorganizoval. Členové WRC Lovecká chata jej předali panu Sedláčkovi. "Já moc děkuji vám všem, kteří jste mi pomohli s přípravou celé akce a sezváním hostů, zejména manželům Tomčíkovým a rodině Krzystkových. Je to týmová práce a jsem moc rád, že jsme se tu všichni sešli," shrnul poděkování Vlastimil Sedláček. Prezident se netajil tím, že velmi rád využije zkušeností bývalých členů vedení klubu a ve spolupráci bude pokračovat. Můžeme se tedy těšit na další česko-slovenská staro-nová milá setkání.

Podobné články

Nezasvěcení mívají pod pojmem rodeo zafixované pouze představy vyhazujících býků nebo koní pod hrdiny Divokého západu. Rodeo má však mnohem pestřejší…

Czech Quarter Horse Association připravila další ročník Festivalu hřebců amerických plemen. A ani v letošním roce nebudete ochuzeni o předvedení…