Schůze Svazu vytrvalostního ježdění

24. 3. 2005 Eva Machková Autor fotek: Lenka Kerumová

Svaz vytrvalostního ježdění chce obnovil svou činnost a přispět k rozvoji vytrvalostního ježdění u nás. Motto Svazu je spolupráce, propagace, popularizace a zlepšení komunikace a informovanosti. Náplň Svazu má být souběžná s činností vytrvalostní komise ČJF

Už je to jisté, chystá se obnovení činnosti SVJ. Schůze bude 23.4.2005 v Praze, v restauraci Mánes na Masarykově nábřeží od 11 hodin – spojení metro stanice Karlovo náměstí, nebo Národní třída, dále tramvaj č.17, 21, případně pěšky 200m od Národního divadla.

Omlouvám se jezdcům z Moravy, že to budou mít daleko, ale pokud se dostaví a budou mít o činnost zájem, příště může být třeba v Brně. Praha byla zvolena proto, protože je sídlem již zaregistrovaného svazu, a v zájmu urychlení a zefektivnění práce je třeba jej převzít a pokračovat v jeho činnosti.

Příprava je již v plném proudu a tak vyzývám všechny ty, kteří mají zájem, aby počítali s účastí a připravili si návrhy jak dál a jak lépe.

PROGRAM :
Analýza současného stavu
Stanovy svazu – struktura s organizace
Náplň činnosti
Koncepce rozvoje disciplíny – stanovení cílů a způsobu jak jich dosáhnout.
Diskuse

Přijďte, jste všichni srdečně zváni, naším motem je spolupráce, propagace, popularizace a zlepšení komunikace a informovanosti. Chceme se zaměřit na zvýšení počtu jezdců a pořádaných závodů. Jsme připraveni vyslechnout vaše požadavky a návrhy a bude-li to v našich silách pomoci je realizovat. Zúčastněte se, abyste pak opět neříkali, že se rozhoduje o Vás bez Vaší účasti.

Je skupina lidí, kteří nejsou spokojeni a předpokládám, že přijdou. Některým současný stav vyhovuje, ale prosím je, aby se zúčastnili také. Z osobních rozhovorů vím, že se obávají, jak bude přijata naše snaha výkonným výborem. Mohu je ujistit, že tato činnost nesměřuje proti VV, ale jedná se nám o spolupráci, propagaci, lepší informovanost a rozvoj vytrvalosti. Je třeba, aby se zapojilo co nejvíce lidí, aby nebyla naše snaha marná a vynaložené úsilí zbytečné.

Vím, že doba je již dost pokročilá, sezóna je za dveřmi. Je třeba se soustředit na trénink a přípravu závodů, ale prosím Vás, přijďte i Vy, kteří aktivně jezdíte a pořádáte závody, abychom se mohli dohodnout jak pokračovat v zajištění růstu a uznání této disciplíny.

Zveme Vás k účasti na této schůzce, i kdybyste se rozhodli, že se do činnosti SVJ nezapojíte. Ale byla by to škoda, vždyť čím více nás bude, tím bude práce lehčí a všem nám jde o společnou věc. Dosáhnout uznání pro endurance a odstranit její diskriminaci mezi ostatními jezdeckými disciplínami.

Všem děkuji předem za dobrou vůli, podporu a spolupráci.

Eva Machková

Podobné články

16. července 5:15, Auburn, Kalifornie: 66. ročník legendárního závodu na 160 km přidal další napínavou kapitolu. Přestože už byl předtím stanoven…

Deník

Několik desítek arabských koní se svými jezdci se sjelo do Dolního Dvořiště. Shromáždili se na pastvinách u Malše, aby se tu utkali v prvním ročníku…