Mezinárodní MČR-E se blíží
Ve dnech 19.-20.8. 2005 se v Zábřehu na Moravě koná MČR a mezinárodní CEI***.
Zábřeh na Moravě se opět stává nejen místem největšího svátku naší vytrvalecké sezony, ale i místem mezinárodního mítinku. Ten letošní je zároveň otevřen jako Test pro Mistrovství Evropy pro juniorské a mladé jezdce 2006, které se rovněž bude konat v Zábřehu, a to 16. 9. 2006.
První, předběžné přihlášky, v době okolo 21. června ohlásily zájem o CEI** + *** 8 jezdců ze Švédska, Francie, Anglie a 3 jezdců z Izraele, předběžně i dvojic z Qataru, Kuvajtu, Arabských Emirátů a Ruska.
V pátek 16. 7. byl termín principiélních přihlášek, kde se potvrdila účast Švédska, Norska, Irska, Anglie, Francie, Holandska, Německa, Izraele a Polsko. Čtvrtek 28. srpna figuroval jako termín nominativních přihlášek, který ukáže přesný počet jezdců a jejich zájem o jednotlivé tratě. Vzhledem k tomu, že 90km trať figuruje jako oficiální test pro nadcházející ME 2006, předpokládá se zájem spíše o ni. Předběžně počítají pořadatelé s 60 soutěžními dvojicemi do obou soutěží - CEI*** 160(2)km) a CEI** 90km.
Sboru rozhodčích - Anita Goedl (AUT), Rudolf Nachtigal (CZE), AntonínTerber (CZE), Dr. EvaNesňalová (CZE) a JosefTrojanec (CZE) bude předsedat Horst Muller (GER).
Technickou delegátkou je Angelika Martinez z Izraele, jíž bude asistovat Barbora Křtěnská.
Hlavním Stewardem byla určena Nina Knapitsch (GER), jíž bude asistovat Helga Schulz (GER) a jako člen týmu stewardů Radmila Hýblová.
Nejvíc vás zřejmě budou zajímat veterináři: presidentem Veterinární komise byl určen Dr. Andrzej Bereznowski (POL), zahraničním veterinárním delegátem je Dr. Frans Arts (NED). Členy veterinárního týmu, který má každý na starosti 15 koní (týká se předzávodních přejímek apod., nikoli vlastního závodu) jsou: Dr. Andrea Pallós (HUN), Dr. Jahn Petr (CZE), Dr. Cecile Totain (FRA), Dr. Gunther Renck (LUX), Dr.Dvořák Mojmír (CZE), Dr. Tůmová Patricie (CZE).
Trať závodu je rovinat8 s 200 metrovým převýšením. Povrch tratě vede místy s pískovým, asfaltovým nebo lesním povrchem.
Závod CEI ***, 2x 80 km, má tato specifika:
- tvoří jej 3 kola s 2 veterinárními kontrolami
- první kolo: 15 km, první veterinární kontrola a oddech 30 minut
- druhé kolo: 30 km, veterinární kontrola a přestávka 40 (50) minut
- třetí kolo: 35 km, do veterinární kontroly kůň musí nastoupit do 30 minut.
Veterinární přestávku, kdy je před vjezdem do dalšího kola povinná ještě další kontrola koně, je dle čl. 830.3 potřeba prodloužit o 10 minut.
Závod CEI** na 90 km je jednodenní a má 4 fáze:
- první, 15 km kolo, má 30minutovou přestávku
- druhé kolo o 30 km, má 40minutovou přestávku
- třetí kolo o 35 km, má 40 (50) minutovou přestávku s povinou kontrolou před vyjetím do posledního kola
- čtvrté, poslední kolo, měří 10 km a kůň po jeho ujetí musí nastoupit na veterinární kontrolu do 30 minut.
Tepová frekvence koní nesmí u závodu CEI*** po uplynutí 30 minut přesáhnout hodnotu 64 úderů za minutu, jinak je kůň vyřazen z dalšího pokračování. U závodu CEI** je tepová hodnota stejná, ale limitní doba je 20 minut.
Minimální váha, kterou koně v závodě ponesou, je u CEI** stanovena na 70 kg a u CEI *** na 75 kg. Děti, junioři a mladí jezdci nemusí tohoto minima dosáhnout. Jezdci, kterých se váhový limit týká, se budou vážit před startem a po dokončení závodu, postupně.
Starty jsou hromadné a určené na:
- 19. 8. v 10:00 pro první závodní den CEI*** 2x80km a v 8:00 druhý den, 20.7,. pro druhý běh závodu;
- 20.7. v 7:00 ráno CEI ** (90 km0 startuje.
Den pro poslední, definitivní přihlášky je 12. srpen 2005. Zajímají-li vás ceny pro vítěze, tak propozice pro závod 2x80 km uvádějí odměny:
- 1. místo 500Eur
- 2. místo 300Eur
- 3. místo 200Eur
- 4. místo 100Eur.
Do soutěže o Cenu kondice se mohou přihlásit koně, kteří dojedou nejdéle jednu hodinu po první dvojici v cíli, a projdou veterinární kontrolou.
Mistrovství je samozřejmě otevřeno i pro domácí závody. Vyhlašovat se tedy bude Nejlepší domácí jezdec a již zmíněná Cena kondice.
Ošetřujícím veterinářem, který nemusí být součástí týmu veterinářů, byl nominován Dr. Petr Přikryl. Podkovářskou službu bude provádět Antonín Žilka.
Doufáme, že se vám bude letošní Mistrovství ČR líbit a že jej přijdete v hojném počtu navštívit.
Znovu zlatá Táňa Terberová
Na konci července se v Nebanicích konalo Mistrovství České republiky ve vytrvalosti, kde se Táně Terberové znovu podařilo získat v seniorské…
Na FEI mistrovství světa ve vytrvalosti seniorů, které se konalo 7. září ve francouzském Monpazier, bojovala o co nejlepší výsledek i česká…