Letošní FEI Mistrovství Evropy ve vytrvalostním ježdění pořádá Francie

27. 5. 2005 Tisková informace Autor fotek: Lenka Kerumová

Nedostatek financí donutil Velkou Británii zrušit pořádání letošního ME ve vytrvalostním ježdění. Náhradní mistrovství bude součástí Festivalu koní v Compiègne.

FEI Mistrovství Evropy ve vytrvalostním ježdění (Open) se bude konat v Compiegne ve Francii

Poté, co Britská jezdecká federace (BJF) oznámila Organizačnímu výboru, že ME-E, které se mělo konat 6. srpna 2005 ve Wiltshire (Stourhead House) musí zrušit, začala FEI spolu s OV jednat o náhradním řešení.

"Konečná částka uvolněná pro toto mistrovství nesplnila počáteční očekávání," řekl John Hudson, člen Organizačního výboru, "Organizační výbor tedy musí okamžitě podniknout další kroky". A pokračoval: "OV by však rád poděkoval BJF a FEI za jejich podporu v období, které bylo těžké pro každého, a zvláště si přeje poděkovat všem členům GB Endurance, jejich přátelům a ostatním dobrovolníkům, kteří nabídli svůj volný čas, aby tuto akci podpořili."

FEI se rozhodla hledat náhradní místo konání. Ve spolupráci s OV a oslovenými národními federacemi projednávala podmínky konání a slíbila, že všechny národní jezdecké federace budou o změně informovány včas.

Nabídku vypomoci s uspořádáním náhradního ME-E poslaly italská, nizozemská a francouzská národní jezdecké federace. FEI přijala nabídku Francouzské jezdecké federace, která navrhuje mistrovství zorganizovat v Compiègne, blízko Paříže.

V Compiègne již úspěšně proběhlo Mistrovství světa, a to v roce 2000 a místní OV má s pořádáním jezdeckých závodů velké zkušenosti. Mistrovství se tedy bude konat ve dnech 25.-28. srpna 2005 jako součást festivalu Horse Festival of Compiègne. Podrobný rozpis bude FEI rozesílat v dohledné době.

Podobné články

16. července 5:15, Auburn, Kalifornie: 66. ročník legendárního závodu na 160 km přidal další napínavou kapitolu. Přestože už byl předtím stanoven…

Deník

Několik desítek arabských koní se svými jezdci se sjelo do Dolního Dvořiště. Shromáždili se na pastvinách u Malše, aby se tu utkali v prvním ročníku…