CIC Pecínov 2004

11. 10. 2004 Zuzana Šedá Autor fotek: Zuzana Šedá

Ve dnech 24. - 26. září uspořádal jezdecký klub Pecínov druhý ročník závodů ve všestrannosti. Na programu třídenního klání byly mezinárodní soutěže CIC* a CIC**, které doplnila národní soutěž stupně ZL.

Všechny soutěže byly obsazeny menším počtem startujících, ovšem se slušným počtem zahraničních jezdců, kteří přijeli ze Slovenska, Rakouska, Rumunska a Ukrajiny. Navíc soutěže ozdobila účast dvou účastníků Olympijských her v Aténách, našeho J. Hatly a rumunského jezdce V. Bubaua.

Pro soutěž stupně ZL se rozhodlo 19 dvojic. Stylem start - cíl vyhrál J. Hatla na Pegas 6 (Horse Academy), před druhým P. Myškou s Bet Hradiště (JO Albert Stolany) a třetím J. Hnátem s Joy-lov (JK Trio Kaliště).

Mezinárodní soutěž CIC* měla na startovní listině 13 jezdců a koní. Nejlépe si vedl slovák M. Vajgel s Bolivia, který si vedení v soutěži hlídal už od drezůry a nenechal si jej ujít. Jako druhý dokončil L. Vrtek s Beauty/Černý a třetí příčku obsadil V. Pavlín s Pavian. Rumon V Bubau s Allegro měl jedno zastavení v crose, které znamenalo 20 trestných bodu a nakonec dokončil jako šestý.

Do druhé mezinárodní soutěže CIC** nastoupilo 9 koní. Vítězství i druhé místo si zaslouženě odvezl ukrajinec A. Senin, když zvítězil na Forsing a druhé místo uhájil s Elkasar. Třetí místo vybojoval L. Vrtek s Dallas 1, s rozdílem téměř dvaceti trestných bodů na vítěze. Jako čtvrtý dokončil další český jezdec K. Polák s Kalif 2, a jako pátá rakušanka M. Applt na Off Limits xx.

Celý realizační tým v čele se stavitelem tratě Z. Ságlem odvedl velký kus práce, která byla vidět zejména na větším počtu nových skoků. Stále se rozšiřující trať jezdeckého areálu budovaná za vydatné podpory pana Martina Hory je jistě příslibem pro pořádání dalších mezinárodních závodů.

Související odkazy:

Podobné články

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství…

Druhým dnem pokračovaly podzimní závody pardubické všestrannosti. Tři ze sedmi vypsaných soutěží znají už své vítěze. O zbývajících se rozhodne v…