Voltiž - závěr sezony 2005

16. 11. 2005 Andrea Švanová

V sobotu 10.9.2005 ve Frenštátě pod Radhoštěm a v neděli 11.9.2005 v Tlumačově proběhla Oblastní Mistrovství Moravskoslezského a Jihomoravského kraje ve voltiži. Pořádající oddíly JK Děti a koně a TJ Voltiž Tlumačov se dohodli, že využijí tyto "dvoudenní" závody k prověrce k blížícímu se Mistrovství ČR. A tak v sobotu proběhly povinné a volné sestavy jednotlivců a skupin a v neděli v Tlumačově mohli diváci vidět technické a volné sestavy.

Výsledky mistrovství Moravskoslezského kraje

Skupiny - mistrovská
1. TJ Slovan Frenštát A, Nicol, Andrea Švanová
2. TJ Slovan Frenštát C, Javora,. Adéla Valštýnová
3. JK Děti a koně D, Durand, Andrea Švanová
Skupiny kategorie A + B - přátelská
1. TJ Voltiž Tlumačov, Farmon, Pavlína Neprašová
2. TJ Slovan Frenštát, Nicol, Andrea Švanová
3. TJJ Lucky Drásov, Duke 2, Petra Cinerová
4. TJ Doli Praha, Dolinka, Pavlína Neubergová
Ženy kategorie A -
1. Chovančíková Kateřina, TJ Voltiž F. Místek, Diana, Petra Cinerová
2. Fusková Tereza, TJ Slovan Frenštát p.R., Javora, Valštýnová Adéla
3. Chovančíková Kamila, TJ Voltiž F. Místek, Diana, Petra Cinerová
Ženy kategorie B -
1. Mikesková Nelly, TJ Slovan Frenštát, Javora, Adéla Valštýnová
2. Domčíková Petra, Durand
3. Domčíková Petra, Robin, JK Děti a koně, Andrea Švanová
Muži - přátelská soutěž
1. Lukáš Klouda, TJJ Lucky Drásov,Duke, Petra Cinerová
2. Josef Zelinka, Orion Praha, Robin, Andrea Švanová
3. Lukáš Klouda, TJJ Lucky Drásov, Eskadra, Petra Cinerová
Skupiny kategorie C - přátelská
1. PZOO Chomutov, Chris, Fartáková Klára
2. TJ Slovan Frenštát p. R., Javora, Valštýnová Adéla
3. Orion Praha, Tajor, Křepinská Helena

Výsledky mistrovství Jihomoravského kraje

Skupiny - mistrovská
1. TJ Voltiž Tlumačov, Farmon, Pavlína Neprašová
2. TJJ Lucky Drásov A, Duke 2, Petra Cinerová
3. TJJ Lucky Drásov D, Diana, Petra Cinerová
Skupiny kategorie A - přátelská
1. TJ Voltiž Tlumačov, Farmon, Pavlína Neprašová
2. TJ Slovan Frenštát, Robin, Andrea Švanová
3. TJJ Lucky Drásov, Duke 2, Petra Cinerová
Ženy kategorie A - mistrovská
1. Jana Sklenaříková, Eskadra, Petra Cinerová
2. Alice Eimová, Catalin IV-33, Pavlína Neprašová
3. Jana Sklenaříková, Scanie, Petra Cinerová
Ženy kategorie B - mistrovská
1. Kateřina Stejskalová, Scanie, Petra Cinerová
2. Margita Urbanová, Catalin IV-33 Pavlína Neprašová
3. Jana Bartoňková, Diana, Petra Cinerová
Muži - mistrovská soutěž
1. Petr Eim, Catalin IV-33, Pavlína Neprašová
2. Lukáš Klouda,,Duke, Petra Cinerov
3. Lukáš Klouda, Eskadra, Petra Cinerová
4. Ondřej Mamica,Catalin IV-33, Pavlína Neprašová
Skupiny kategorie B + C přátelská
1. JK Doli Praha, Dolinka, Pavlína Neubergová
2. TJ Orion Praha, Tajor, Helena Křepinská
3. TJ Orion Praha, Dar, Klára Malíková
Skupiny kategorie D - přátelská
1. JK Děti a koně, Nicol, Andrea Švanová
2. TJJ Lucky Drásov, Diana, Petra Cinerová
3. TJ Voltiž F. Místek a JK Děti a koně, Nicol, Andrea Švanová

Po těchto "prověrkách" proběhla 3-týdenní pauza a ve dnech 1. - 2.10.2005 vyvrcholila voltižní závodní sezona v prostorách TJ Slovan Frenštát Mistrovstvím ČR ve voltiži 2005, kde byl ukončen a vyhodnocen také celoroční Voltižní pohár.

V sobotu proběhlo první kolo mistrovských soutěží ve skupinách kat. "A" a v jednotlivcích a zároveň diváci viděli povinné a volné sestavy přátelské soutěže skupin kat. "C". Výsledky z tohoto dne se započítávaly do celoročního voltižního poháru, jehož vyhodnocení bylo vyhlášeno v sobotu na slavnostním večeru, kde proběhlo také vyhlášení jezdce, koně, lonžéra roku aj.:

Jezdec roku 2005 - Petr Eim, TJ Voltiž Tlumačov
Kůň roku 2005 - Duke, TJ Lucky Drásov, majitel a sponzor SK ANECT
Lonžér roku 2005 - Andrea Švanová, JK Děti a koně
Talent roku 2005 "Cena Daniela Jablonského" - Josef Zelinka, TJ Orion Praha
Nejlepší cvičenec SCM - Kateřina Dušková PZOO Chomutov
Voltižní Miss roku 2005 - Anna Špalková JK Děti a koně

Výsledky voltižní pohár:

Kategorie skupin "A"
1/ TJ Slovan Frenštát p. R.
2/ TJ Lucky Drásov
3/ TJ Voltiž Tlumačov
Kategorie skupin "C"
1/ TJ Orion Praha 1
2/ PZOO Chomutov
3/ TJ Slovan Frenštát p. R:
Ženy A
1/ Sklenaříková Jana (TJJ Lucky Drásov)
2/ Eimová Alice (TJ Voltiž Tlumačov)
3/ Andrlíková Michaela (TJJ Lucky Drásov)
Ženy B
1/ Urbanová Margita (TJ Voltiž Tlumačov)
2/ Bartoňková Jana
3/ Muzikantová Tereza (obě TJJ Lucky Drásov)
Muži
1/ Zelinka Josef (TJ Orion Praha)
2/ Eim Petr (TJ Voltiž Tlumačov)
3/ Klouda Lukáš (TJJ Lucky Drásov)

Neděle začala technickými sestavami jednotlivců a druhým kolem povinný sestav žen kat. "B", dále proběhly volné sestavy skupin kat. "C" a "A" a závěr finále patřil volným sestavám jednotlivců. Poprvé v letošním roce také proběhla soutěž dvojic, do které se nakonec přihlásilo celkem 8 párů.

Závěr celého Mistrovství patřil jako už každý rok "Voltižním veteránům", kde jsme mohli vidět cvičit např. Kateřinu Gamanovou, Richarda Državu, manželé Kamila a Ilonu Svobodovi, Pavlu Juhászovou, Dalibora Blažka, Martinu Jochovou a po fyzickém nátlaku formou "Uloupení koně a biče" a zabránění odchodu z voltižního kruhu také Andreu Švanovou.

A poprvé nám předvedla své voltižní umění managerka pro voltiž Ing. Nora Hořická - která poprvé v životě vyskočila za madla a smířená s rizikem - předala před svým výkonem zvláštnímu sboru rozhodčích - naši reprezentanti (Petr Eim, Lukáš Klouda, Jana Sklenaříková, Anna Špalková, Jakub Dujíček aj.) své "mateřské" povinnosti i s dětmi. Její výkon byl samozřejmě výborný a sbor rozhodčích si oddechl.

Mistrovství ČR bylo ukončeno ve velmi příznivé náladě a TJ Slovan Frenštát p.R. zvládl pořádání, i přes velké problémy, způsobené výsledkovým programem, na výbornou.

Výsledky MČR 2005

Skupiny kat. "A"
1/ TJJ Lucky Drásov, Duke 2, Petra Cinerová
2/ TJ Voltiž Tlumačov, Farmon, Pavlína Neprašová
3/ TJ Slovan Frenštát, Nicol, Andrea Švanová
Ženy "A"
1/ Jana Sklenaříková, Eskadra, Trčková Dana (sponzor koně MIKROP Čebín a.s.)
2/ Eimová Alice, Cataliv IV-33, Neprašová Pavlína
3/ Špalková Anna, Robin, Švanová Andrea
Ženy "B"
1/ Stejskalová Kateřina, Scanie, Cinerová Petra (majitel a sponzor koně SK ANECT.)
2/ Dušková Kateřina, Javora, Švanová Andrea
3/Urbanová Margita, Cataliv IV-33, Neprašová Pavlína
Družstva jednotlivců
1/ TJ Voltiž TLumačov (Eim Petr, Eimová Alice, Urbanová Margita)
2/ TJJ Lucky Drásov (Sklenaříková Jana, Andrlíková Michaela, Stejskalová Kateřina, Bartoňková Jana)
3/Severní morava (Fusková Tereza, Špalková Anna, Chovančíková Kateřina a Kamila)
Přátelská soutěž skupin kat. "C"
1/ Moskva (RUS), na koni Astor, lonž. Dana Trčková
2/ PZOO Chomutov, CHris, Blanka Fartáková
3/ TJ Slovan Frenštát p.R., Javora, Andrea Švanová
Přátelská soutěž muži
1/ Petr Eim (TJ Voltiž Tlumačov), Catalin IV-33, Pavlína Neprašová
2/ Josef Zelinka (TJ Orion Praha), Robin, Andrea Švanová
3/ Petr Švec (Topoľčanky SK), Flaminio, Bondar
Dvojice
1/ TJ Voltiž Tlumačov Alice a Petr Eimovi, Farmon, Pavlína Neprašová
2/ TJJ Lucky Drásov Lukáš Klouda a Kateřina Stejskalová, Duke 2, Petra Cinerová
3/ TJJ Lucky Drásov Sklenaříková Jana a Andrlíková Michaela, Duke 2, Petra Cinerová

Pořadatelé JK Děti a koně děkují firmám Dibaq, ZeS Běstovice a.s. a EMCO za darování cen pro závodníky do Oblastního mistrovství Moravskoslezského kraje.

Příbuzné články:

 

Podobné články

„Voltiž je pro mě spojení gymnastiky, koní a adrenalinu,“ říká osmnáctiletá Tereza Czyžová, úspěšná voltižérka a reprezentantka, v rozhovoru pro…

Čeští voltižéři bojovali o víkendu v holandském Ermelu o medaile na ME a na MS. Junioři finišovali v sobotu a v neděli vrcholily mistrovské soutěže…