Dva češi ve finále ME ve voltiži

Ve dnech 7. – 10.8.2003 proběhlo ve francouzském Saumuru Mistrovství Evropy ve voltiži za účasti pěti českých reprezentantů.

Za ženy nás reprezentovali: Jana Wolfová z TJ Slovan Franštát p. R. na koni Nicol (pod vedením Adély Srněnské), Jana Sklenaříková z TJJ Lucky Drásov na koni Eskadra (pod vedením MVDr. Cinerové Petry) a Hana Vilímková z Voltiž Tlumačov na koni Genius 15 (pod vedením Martina Surýnka). Za muže: Ondřej Svoboda na koni Nicol (pod vedením Adély Srněnské), Petr Eim z Voltiž Tlumačov na koni Farmon (pod vedením Pavlíny Neprašové). Dále měl startovat Lukáš Klouda TJJ Lucky Drásov, který se nakonec pro zranění nemohl zúčastnit.

Po čtvrtečních povinných sestavách byl P. Eim průběžně desátý a O. Svoboda 21. Z žen si nejlépe vedla J. Wolfová (17.místo). H. Vilímková a J. Sklenaříková se umístili na 23. a 24. pozici. Pátek patřil volným sestavám, ve kterých se rozhodlo, kdo postoupí do nedělního finále. Z našich postoupili: Petr Eim z deváteho místa a Jana Wolfová z celkově 14. pozice. Ostatní naši reprezentanti do finále bohužel nepostoupili.

Po prvním kole povinných a volných sestav vypadalo tedy umístění českých reprezentantů takto:

Muži: (celkem 24 startujících)
Petr Eim, kůň Farmon, lonžér Pavlína Neprašová – 9 místo
Ondřej Svoboda, kůň Nicol, lonžér Adéla Srněnská – 19. místo

Ženy: (celkem 38 startujících)
Jana Wolfová, kůň Nicol, lonžér Adéla Srněnská – 14. místo
Jana Sklenaříková, kůň Eskadra, lonžér Cinerová Petra – 31. místo (TJJ Lucky Drásov)
Hana Vilímková, kůň Farmon, lonžér Pavlína Neprašová – 33 místo (TJ voltiž Tlumačov)

Do finále postupovalo prvních 16 mužů a 17 žen.

Petr Eim si ve finálových jízdách polepšil o jednu příčku a skončil na skvělém osmém místě. Jana Wolfová bohužel při své sestavě spadla a posunula se tak na celkovou šestnáctou pozici. Před ní se však umístily dvě Američanky, tudíž v mistrovské soutěži skončila na čtrnáctém místě. Přesto se jedná o obrovský úspěch, jelikož je to teprve podruhé v historii, kdy česká reprezentantka postoupila až do finálových jízd ME ve voltiži.

Celkové výsledky:

Muži:
1. Matthias Lang (FRA), kůň Farceur Brécéen HN, lonžér Joosten Dupon Marina
2. Bayer Jan (GER) kůň Aladin, lonžér Henze Sven
3. Vorberg Kai (GER), kůň Picasso, lonžér Graf Kirsten

8. Petr Eim (CZE), kůň Farmon, lonžér Neprašová Pavlína

Ženy:
1. Nadia Zulow (GER), kůň Rubins Universe, lonžér Speck Annika
2. Nielsen Laumann (DEN) kůň Milano, lonžér Dahl Sarah
3. Bousignac Dumont Maud (FRA), kůň Brion Babiere, lonžér Defremont Frederiqe

16. Jana Wolfová, kůň Nicol, lonžér Adéla Srněnská

Skupiny:
1. Mainz Laubenhaum (GER)
2. RC St. Gallen (SUI)
3. K.J. Aromer (POL)

Několikanásobní Mistři světa a Evropy Matthias Lang a Nadia Zulow se zde rozloučili se svou dlouhodobou závodní kariérou.

Podobné články

„Voltiž je pro mě spojení gymnastiky, koní a adrenalinu,“ říká osmnáctiletá Tereza Czyžová, úspěšná voltižérka a reprezentantka, v rozhovoru pro…

Čeští voltižéři bojovali o víkendu v holandském Ermelu o medaile na ME a na MS. Junioři finišovali v sobotu a v neděli vrcholily mistrovské soutěže…