Putovní pohár PONY Equichannel.cz

1. 10. 2002 Dáša Heřmánková Autor fotek: archiv autorky

Občanské sdružení Equichannel.cz, provozovatel stejnojmenného internetového serveru o koních, vyhlašuje u příležitosti 2. Mistrovství České republiky v jízdě na pony soutěž o putovní pohár. Pečlivě jsme vybírali oblast, ve které budeme pohár každoročně udělovat, a hledali co nejoptimálnější a nejspravedlivější způsob hodnocení. V souladu s cíli našeho sdružení - podílet se na vzdělanosti jezdecké veřejnosti - jsme se rozhodli odměnit nejstylovějšího jezdce...

Již několik let se úspěšně podílíme na šíření osvěty mezi odbornou i laickou veřejností, vyhledáváme a pomáháme zrealizovat nejrůznější zajímavé a užitečné projekty. Proto jsme i oficiální soutěže pro děti na pony uvítali s radostí. Vidíme v nich možnost kvalitnějšího a hlavně včasného růstu nových jezdeckých generací.

Pečlivě jsme vybírali oblast, ve které budeme pohár každoročně udělovat, a hledali co nejoptimálnější a nejspravedlivější způsob hodnocení. V souladu s cíli našeho sdružení – podílet se na vzdělanosti jezdecké veřejnosti – jsme se rozhodli odměnit nejstylovějšího jezdce.

Pohár získá ten, kdo dosáhne absolutně nejvyššího bodového ohodnocení během skokových soutěží na styl (pro určení celkového pořadí se každému jezdci počítá jen jeho nejlepší výsledek). Umístění na druhém až pátém místě budou oceněni floty.

Parkurové soutěže na styl jsme vybrali proto, že v nich musí jezdec předvést zároveň své umění skokové i znalost drezúrních základů. Chceme tímto počinem zdůraznit, že kvalitní sed a dovednosti při vedení koně a působení na něj jsou pro mladé, i přes kvalitní sportovní výkony stále se učící jezdce velmi důležitou součástí jejich vzdělávání. 

Věříme, že krásný, 55 cm vysoký putovní pohár bude velkou motivací a prestižní odměnou za celoroční pečlivou práci při tréninku, a již nyní se těšíme na to, až osobně pogratulujeme jeho dalšímu vítězi.

Historicky prvním vítězem se v roce 2002 stal Miloslav Příhoda s hřebcem arabského plnokrevníka Hindukúš z JK PAM.

V roce 2003 pohár převzala Nathalie Crnková, Kristal, JS BOST B.

2004 - Filip Doležal, Wanton´s Anthony, Stáj Doležal

2005 - Lucie Strnadlová, Aura 1, Stáj SKL Trojanovice

2006 - Marie Kovářová, Latina 3, SS Starkon Nová Říše

Podobné články
ČJF

Na FEI stránkách byl přidán aktuální termín FEI měření pony v Himbergu, přibližně 20 km jižně od Vídně - 6. listopadu 2022. Ve slušné dojezdové…

Sobota - LR MM a MMPBr - první 3 umístění

Jaké nepředvídatelné okolnosti se mohou promítnout do organizace výstavy a co nového přinesl do soutěží NPS areál JK v Semicích? To a mnoho dalšího…