Jaké bylo první kolo Lead Rein poháru 2016

3. 5. 2016 Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová Autor fotek: Marika Batelková, Gabriela Rotová a archiv Jízdárny Hejtmánkovice

Touto dubnovou výstavou začala pro všechny příznivce původních britských plemen pony, ale nejen pro ně, letošní výstavní sezóna. Díky vstřícnosti a ochotě Spolku chovatelů irských kobů ČR jsme mohli letošní 1. kolo LRP uspořádat na půdě Ola Ranche v Litohošti, v krásné jezdecké hale, kde o víkendu 16. - 17. 4. 2016 probíhal nejen seminář pro posuzovatele speciálních výstavních tříd, ale také svod irských kobů.

Seminář vedla zkušená posuzovatelka paní Barbara Taylor Evans z VB a my jsme využili této mimořádné příležitosti a požádali ji o posuzování také 1. kola LRP. Paní Barbaru si mnozí ze soutěžících pamatují z loňského roku, kdy byla pozvána do ČR poprvé, aby se svojí kolegyní paní Sally Harfield posuzovala zářijovou Národní přehlídku původních britských plemen v Pardubicích.

Pohled na třídu First RiddenKromě obou pohárových Lead Rein tříd jsme se mohli těšit také na dobře obsazenou třídu začínajících jezdců (First Ridden), tři oddělení Mladého vystavovatele a naplněnou otevřenou jezdeckou třídu (Open Ridden). Program výstavy byl zahájen v 10 hodin. Jako první do výstavního kruhu nastoupily nejmenší děti na shetlandských ponících v doprovodu vodičů. Určitě stojí za zmínku, že ze sedmi zúčastněných shetlandských poníků jich pět bylo českého chovu. Zbylí dva importovaní byli do ČR přivezeni z Holandska. Ve třídě se nám představili 2 valaši a pět klisen. Tři z těchto poníků byli shetlandští poníci v mini typu, čtyři reprezentovali standardní SHP. K těm nejmenším patřily klisny Emma van Portma Zathe a Jola, které obě měří 84 cm KVH, největším ze SHP byl bezesporu se svými 101 cm KVH Tabby Czenkow. Protože se jedná o speciální výstavní třídu, tak do výsledného hodnocení každého týmu patří i známka za typ a stavbu těla. Z předvedené kolekce shetlandských poníků se paní posuzovatelce z hlediska typu nejvíce líbily klisny Lea Domino a Ursela van de Herdershoeve.

Karolína Zápotocká - Ursela v d HerdershoeveObecně jsme viděli velmi hezké výkony. Některé z dětí již loňskou sezónu v prvním ročníku LRP soutěžily, jiné měly v Litohošti svou premiéru. Soutěž se skládala ze společného předvedení ve skupině a individuální prezentace, pro kterou byla použita jedna z dříve zveřejněných úloh. Nejlepšího hodnocení dosáhla Adéla Náměstková (5 let) s vranou klisnou Lea Domino (SHP v minitypu, KVH 87 cm) startující za JA Bleu de Ciel Praha - Hostivař. Vodičem v tomto týmu byla paní Veronika Náměstková. Jako druhá se umístila Karolína Zápotocká (7 let) v sedle standardní bělky Ursely van de Herdershoeve, která společně s vodičem paní Petrou Šarochovou reprezentovala JK Dominika, Suchdol-Křimov. Třetí příčku obsadila Adélka Selyben (4 roky), která startovala se zapůjčenou klisnou SHP v mini typu Emmou van Portma Zathe a vodičem paní Evou Pecharovou za JK HubičkaTelnice. Klisna Emma je v majetku hřebčína Magicstar, který ji Adélce i pro tuto sezónu laskavě zapůjčil.

U prvních dvou týmů paní posuzovatelka ocenila správně provedenou individuální úlohu, vhodně zvolené tempo jak v kroku, tak i v klusu, temperament odpovídající požadavkům na dobrého leadreinového poníka, společně s dobrým typem a exteriérem předváděných poníků. Také třetí umístěná Emma se jí líbila, ale zde by paní Barbara doporučila zapracovat na pravidelnějším předvedení zejména v klusových pasážích. Za tyto tři ostřílené leadreinové matadorky se probojoval jeden z nováčků v soutěži, který si srdce všech přítomných získal také díky svému okouzlujícímu úsměvu. Milánek Malina a jeho klisna Jola (hřebčín Millen & Merssi, Kaznějov) sklidili od paní posuzovatelky mnoho chvály. Jola za svůj klidný projev, mimořádný charakter a ochotu spolupracovat se začínajícím jezdcem, Milánek zase za nadšení a radost ze soutěže. Jola je další ze SHP v mini typu, kteří ve speciálních výstavních třídách opětovně dokazují, že jsou ideálními partnery pro nejmenší věkovou skupinu dětí (3-6 let).

Nováčci - Barbie a vodič pan Marek ČumbafaktVýborně připraveny do Litohoště přijely i další nové tváře letošní sezóny, kterými jsou Bára Plachtová (5 let) z Jízdárny Hejtmánkovice a Viktorie Zerzoňová (8 let) z JS paní Beáty Moštkové z Čeladné. Bára jezdila osmiletou klisnu Barbie z chovu paní Svatavy Richtrové z Nepomuku, Viktorka se představila v sedle šestiletého valacha Luciána, kterého odchovala paní Jana Maludová z Hnojníku. Obě malé jezdkyně podaly v soutěži velmi dobrý výkon, ovšem u jejich poníků měla paní posuzovatelka výhrady k typu. Sedmé místo ve třídě obsadil Tabby Czenkow s Karolínou Mazancovou, který exteriérově a typově patřil k dobrému průměru, ale bohužel nechtěl spolupracovat se svým jezdcem, což velmi výrazně ovlivnilo jeho hodnocení.

Ve velšské pohárové třídě se nám přestavilo 12 týmů a to je na začátek výstavní sezóny opravdu skvělý počet. Je potěšující, že polovina zde vystavených poníků byla odchována v ČR, druhá polovina k nám byla přivezena z Holandska, Německa, Velké Británie a Polska. Barevně v této třídě převažovali bělouši, soutěžilo zde 5 valachů a 7 klisen. Mezi zúčastněnými poníky jsme měli možnost vidět 2 odchovy hřebčína Trawel Štichovice, a sice celkovou vicešampionku mladých z MŠ velšských plemen v Hradci Králové 2014 - Trawel Arwen a třetího nejlepšího leadreinového poníka ve velšské třídě z roku 2015 - valáška Trawel Monty. Oba tito poníci jsou potomci hřebce Trawel Artuš. Dále se nám v této třídě představili 3 poloviční sourozenci po hřebci Gilfach Happy Boy: Dollom Happy Clown, Russel Pipit a Limetree Quick Silver.

I v této třídě jsme viděli několik velmi dobrých výkonů. Vítězství v silné konkurenci vybojovala nejmladší soutěžící Rebeka Loukotková (4 roky), která předváděla šestiletého valacha Prigo's Flic Flac. Jako vodič ji doprovázela paní Markéta Loukotková a společně reprezentovali stáj Three Princess. Rebeka si LR vyzkoušela loni v posledním kole LRP v Lysé nad Labem a je vidět, že do letošní sezóny vykročila dobře připravena. Flíček, jak doma říkají Flic Flacovi, získal u paní posuzovatelky vynikající hodnocení za typ a exteriér, ale ukázal rovněž úžasný charakter a přiměřený temperament, bez kterého se žádný dobrý leadreinový poník neobejde. Velmi těsně druhý skončil Trawel Monty, kterého skvěle předvedla Lucka Viedemannová (9 let), soutěžící za JS LUSSY Rynholec s vodičem paní Janou Viedemannovou. Třetí místo patří nováčkovi v soutěži, osmileté Aničce Krakovské, která předváděla klisnu polského chovu - Saharu.

Anna Horvátová, Dollom Happy Clown a vodič paní Klára VoctářováPrvní dva umístění poníci se paní Barbaře velmi líbili nejen z hlediska ochoty spolupracovat, ale i typově. Sahara za nimi v typu sice malinko zaostávala, ovšem mimořádně dobře byla hodnocena za ochotu spolupracovat s dítětem, vhodný temperament a dobrý charakter. Tuto dvojici ve výstavním kruhu doprovázela jako vodič paní Hana Pfeiferová (Salazarův dvůr, Telce). Čtvrté místo v soutěži náleží druhému týmu JS LUSSY Rynholec ve složení: Lucie Hamerníková (8 let), klisna Abercriban Olivia a vodič paní Martina Machačková. U tohoto poníka paní posuzovatelka upozorňovala na jeho příliš blahobytnou kondici. Páté místo patří dalšímu z nováčků - reprezentantům JK dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem - Stará Boleslav - Anně Horvátové s valáškem Dollom Happy Clown a vodiči paní Kláře Voctářové. Jako šestá se umístila Anna Dušková s klisnou Withymead Honeysuckle, startující za Farmu Zaječice rodiny Šnajberkových s vodičem paní Veronikou Hynkovou. Tuto klisnu Aničce na sezónu 2016 laskavě zapůjčil hřebčín KV River z Křivé Vody. Všichni ostatní soutěžící se umístili shodně na 7. místě.

Paní posuzovatelka velmi kladně ohodnotila upravenost poníků, dětí i vodičů v obou leadreinových třídách. Podle jejího názoru tak, jak vypadala velšská třída na výstavě v Litohošti, vypadají leadreinové třídy i na britských výstavách. Dále nám paní Barbara sdělila, že vidí velký posun vpřed v úrovni LR tříd v porovnání s loňským podzimem, kdy posuzovala Národní přehlídku původních britských plemen v Pardubicích. Velmi ji také potěšilo, že se s ní soutěžící děti snažily v rámci svých možností komunikovat anglicky. Přesto je třeba zdůraznit, že by se soutěžící měli dobře naučit vypsanou úlohu do individuální části a ke korektnímu předvedení by měli využít celou nabízenou plochu. Téměř všichni soutěžící měli problém se správným předvedením v klusu, a to z hlediska vhodného tempa a zachování dobrého pohybu. Na tom je třeba ještě zapracovat, chceme-li se posunout ve výsledkové listině výše. U několika dětí jsme rovněž viděli velmi neklidné ruce. Těm by paní posuzovatelka doporučila, aby se přidržely poutka na přední rozsoše sedla. Některé z poníků i přes jejich dobrý exteriér a typ paní posuzovatelka odsunula na zadní pozice kvůli nevhodnému chování a neklidnému stání, u dalších doporučila úpravu výstroje.

Ve třídě pro začínající jezdce se nám představilo 8 dvojic. I zde byla po soutěžících v individuální části požadována jedna z avizovaných úloh. Ve třídě se spolu utkali 4 WPBr, 3 WMP a 1 SHP. U několika soutěžících v této třídě si paní posuzovatelka opět všimla neklidné ruky. Předvedené poníky hodnotila nejen s ohledem na typ, exteriér a výkon, ale také s ohledem na jejich chování ve výstavním kruhu. U některých z nich jsme stejně jako v předcházející třídě viděli neklidné stání a vyskytly se také problémy při dekorování. Dobrý FR poník by měl ochotně přijímat jezdcovy pomůcky a dobře na ně reagovat, ale neměl by sám vyvíjet žádnou další aktivitu. V této třídě se poníci předvádějí již ve všech chodech, proto je nutné, aby jezdec dokázal jezdit na lehkém kontaktu a měl poníka po celou dobu pod kontrolou, což se ne všem účastníkům podařilo. Jízda na volných otěžích již do této výstavní třídy opravdu nepatří. Úloha, která byla připravena pro individuální část, není přesně vymezena písmeny, jako je tomu v klasické drezuře, proto nakluše-li jezdec o metr dříve nebo později, není nijak penalizováno. Důležitý je korektně provedený přechod. Začínající jezdci by měli ukázat, že v klusových pasážích vysedávají na správnou nohu, při změnách směru přesedají a v individuální části cválají na správnou nohu, eventuálně cval na špatnou nohu opraví. Je nemyslitelné, aby jezdec, který absolvuje individuální úlohu, vjel se svým koněm do poníků stojících v řadě, což jsme viděli nejen ve třídě začínajících jezdců, ale také u soutěžících v otevřené jezdecké třídě.

Ivanka Česalová a Limetree SpeedyVítězkou FR třídy se stala Ivanka Česalová s welsh mountain pony valáškem Limetree Speedy (další z potomků hřebce Gilfach Happy Boy), kteří předvedli nejen dobrou práci ve skupině, ale zvládli také individuální část. Druhé místo si domů odvezla reprezentantka Stáje u Sepíka - Kristýna Hájková, která do soutěže nastoupila se čtrnáctiletým valachem WPBr Kendy. Třetí místo obsadila Jája Vojíková, s palomino klisnou sekce A Llanfrechfa Pippa ze stáje Mamamerch Žichlice. První tři umístění jezdci zvládli své poníky předvést ve společné i individuální části bez hrubých chyb, i když i na jejich výkonech bychom našli několik věcí, které by do budoucna bylo dobré vylepšit. U soutěžících, umístěných na dalších místech, již paní posuzovatelka zaznamenala závažnější nedostatky, jako jsou jízda na volných otěžích bez kontaktu a kontroly nad koněm, nesprávně provedené přechody, absence cvalu ve cvalových pasážích, dále nedostatky v exteriéru a typu a samozřejmě také problémy s klidným stáním. Právě klidné stání mělo velký vliv na horší umístění valáška Pavel J Lombard z jízdárny Hejtmánkovice, kterého předváděla Natálie Klučková. Paní posuzovatelka u tohoto poníka ocenila lehkost a kultivovanost jeho předvedení a dobrou reakci na udílené pomůcky jezdce. Pokud se do budoucna podaří vyřešit problém s klidným stáním, bude mít tato dvojice velké šance na dobré umístění ve třídách FR.

Dále program výstavy pokračoval třídou Mladý vystavovatel, která byla rozdělena na 3 samostatná oddělení podle věku dětí. Z počtu přihlášených je zřejmé, že MV je jednoznačně u dětí a juniorů nejoblíbenější speciální výstavní třídou. Nezasvěceným se může zdát, že se jedná o jednoduchou soutěž, ale opak je pravdou. Tato speciální výstavní třída vyžaduje pečlivou přípravu. Poníka je třeba naučit spolupracovat, klidně stát v řadě i ve výstavním postoji před posuzovatelem. Předvádějící se zase musí naučit korektně poníka vodit, pohybovat se vedle něj na správném místě a také vnímat tempo, kterým se poník pohybuje a upravovat dle potřeby, aby vyhovovalo každému jednotlivému poníkovi.

Lucie Robková a Limetree QuicksilverNejdříve jsme měli možnost zhlédnout výkony nejmenších dětí v kategorii do 7 let. Z pěti startujících dívek dvě své poníky správně předvedly a také s nimi ve výstavním kruhu pracovaly (postavily do výstavního postoje, upravily kštici, upoutaly poníkovu pozornost atd.), ostatní vedle poníka pouze pasivně stály. Proto také ty dvě, které s poníky pracovaly, postavila paní posuzovatelka na první místa. Naprosto jednoznačné bylo vítězství Lucie Robkové s valachem WMP Limetree Quick Silver ze Stáje u Sepíka v Lysé nad Labem. Quick Silver okamžitě a ochotně plnil veškeré příkazy, které od své šestileté vystavovatelky obdržel, a jeho chování ve výstavním kruhu můžeme popsat jako příkladné. Druhé místo paní posuzovatelka udělila Adélce Náměstkové, která vystavovala SHP klisnu Lea Domino. I ona ukázala, že umí s poníkem pracovat, ale občas komunikace mezi ní a poníkem neprobíhala tak hladce a lehce jako u vítězky. Na třetí místo se propracoval úplný nováček v soutěži, teprve pětiletá Bára Plachtová se shetlandskou klisnou Barbie z Jízdárny Hejtmánkovice. Té zatím chybí zkušenosti, ale dříme v ní velký potenciál a bude-li příště aktivnější, bude mít šanci i na přední umístění. U některých soutěžících zapracovala tréma, která pak způsobila, že poníka při předvedení otáčeli na špatnou stranu, jiní se zase potýkali se správným tempem. Paní posuzovatelka vyslovila pochvalu všem soutěžícím v této třídě a zdůraznila, že je úžasné vidět, jak už takto malé děti dokáží pracovat a poníky, což je velkým příslibem pro budoucnost českého výstavnictví.

Lucka Viedemannová a Ursela vd HerdershoeveDo druhého oddělení Mladého vystavovatele pro děti 8-10 let bylo přihlášeno deset soutěžících. I zde jsme viděli velmi pěkné výkony. Zejména u prvních dvou umístěných paní posuzovatelka vyzdvihla dobrou práci s poníkem a správný pohyb předvádějících vedle koně, protože právě tady jsme velmi často viděli, že předvádějící svého poníka předbíhají a táhnou ho za sebou. U některých z nich je třeba ještě zapracovat také na odhadu správného tempa při předvedení jak v kroku, tak v klusu. I tato třída měla jednoznačného vítěze. Tím se stala Lucie Viedemannová, která předváděla bílou shetlandskou klisnu Urselu van de Herdershoeve. Tu jí laskavě do Mladého vystavovatele zapůjčil JK Dominika. Jak se ukázalo, byla to skvělá kombinace, protože zkušená a dobře připravená Ursela byla výbornou učitelkou pro začínající Lucku, pro kterou to byl v Litohošti první start v Mladém vystavovateli vůbec. Velmi hezký výkon podala i druhá umístěná Anička Dušková a klisnou Llanfrechfa Pippa, kterou jí do soutěže laskavě zapůjčila Stáj Mamamerch Žichlice. I v tomto případě se jednalo o zkušeného a dobře připraveného poníka v kombinaci se začínajícím vystavovatelem, i když Anička si tuto třídu s Pippou úspěšně vyzkoušela už v loňském roce. Je velmi potěšující, že se najdou stáje a hřebčíny, které jsou ochotny své dobře připravené poníky zapůjčit do speciálních výstavních tříd začínajícím dětem, jež se od nich mohou učit a sbírat s nimi cenné zkušenosti. Třetí příčku obsadila Lucie Hamerníková s WMP valáškem Trawel Monty z JS LUSSY Rynholec, další ze slibných mladých talentů. Stejně jako u nejmenších dětí i zde paní posuzovatelka zaznamenala pasivitu některých předvádějících, což kromě předbíhání poníka byl druhý největší problém mladých vystavovatelů v této třídě.

Natálka Hofmanová a Llanfrechfa PippaVe třetím oddělení mladých vystavovatelů ve věku 11-16 let jsme měli rovněž bohaté startovní pole. Zde se již od soutěžících očekávalo, že přesně vědí, co mají s poníkem ve výstavním kruhu dělat a jak s ním mají správně pracovat. Zcela bezkonkurenční bylo předvedení klisny Llanfrechfa Pippa Natálkou Hofmanovou. Uměním této šestnáctileté předvádějící byla paní posuzovatelka unesena. Natálka ukázala nesmírný cit pro správné předvedení koně a paní posuzovatelka tvrdí, že se svými současnými dovednostmi by se neztratila ani na velkých zahraničních výstavách. V zahraničí často chovatelé využívají na výstavách služeb profesionálů, kteří jim koně předvádějí. Věříme, že i u nás se najdou chovatelé, kteří by o případnou spolupráci tohoto druhu měli zájem, protože sami z jakéhokoliv důvodu nemohou svá zvířata vystavovat a pro takové by Natálka Hofmanová mohla být výbornou volbou. Druhé místo v této dobře obsazené třídě vybojovala Natálie Klučková, reprezentantka Jízdárny Hejtmánkovice, která předváděla WPBr valacha Pavel J Lombard. Pro tuto předvádějící to byl první start v Mladém vystavovateli, a přesto, že to byla její premiéra, dokázala se v silné konkurenci propracovat mezi již zkušené a ostřílené předvádějící. Pavel J Lombard se paní posuzovatelce líbil již ve třídě FR, kde ho ale pro neklidné stání odsunula do zadních pozic. Při práci na ruce se ovšem tento problém nevyskytl, proto zde mohla ocenit jeho ochotu spolupracovat s dítětem. Třetí místo náleží Jonáši Dušánkovi, který předváděl šestiletou klisnu velšského koba Ruska Welsh Maid a společně reprezentovali hřebčín Amerika manželů Rotových z Votic. I v této třídě jsme viděli několik nových tváří, které způsob práce s poníkem ve výstavním kruhu musí teprve objevit. Pasivní přístup k poníkovi v tomto ohledu rozhodně nelze vytýkat děvčatům z hřebčína KV RIVER. Ta vystavovala velmi temperamentní klisny Doubravka Porta a Doubravka Polly a díky tomu, že je neustále zaměstnávala, neměly klisny čas vytvářet si vlastní program.

Poslední výstavní třídou byla otevřená jezdecká třída Open Ridden s krásnými deseti starty. Skladba předváděných poníků byla velmi pestrá. Představili se nám zástupci všech čistokrevných velšských plemen i WPBr. Nejpočetnější skupinu tvořili velšští horští poníci. Je velká škoda, že této příležitosti nevyužili také majitelé irských kobů, protože právě OR třída by byla jednou ze skvělých možností, jak zpopularizovat toto nádherné plemeno a upozornit na jeho dobré pracovní vlastnosti a snadnou jezditelnost. Pro některé ze soutěžících to byl první start v OR, jiní již měli zkušenosti např. ze speciálních výstavních tříd FR. V této jezdecké třídě se koně předvádí ve všech chodech na obě ruce ve skupině i samostatně a od jezdců se očekává, že budou jezdit na kontaktní otěži a budou svého koně mít v každém okamžiku zcela pod kontrolou. Měli by být schopni si individuálně upravovat rozestupy, protože je nepřijatelné najíždění na koně před sebou. Rozhodně bychom v této třídě již neměli vídat vysedávání na špatnou nohu nebo neopravený cval. Součástí individuální úlohy je i prodloužený cval na dlouhé stěně, který zatím dělal velké problémy mnoha startujícím. Dalším z úskalí této třídy bylo již zmiňované klidné stání, které potrápilo zejména jediného plemenného hřebce ve skupině. Z deseti startujících soutěž dokončilo 8 koní, jeden byl paní posuzovatelkou pro nevhodné chování vyloučen a další soutěž ukončil pro závadu na výstroji. Určitě je na tomto místě důležité zmínit, že pokud budeme mít v jakékoliv výstavní třídě závadu na výstroji, zajedeme do středu, oznámíme to stewardovi a ten nám dovolí bezpečně odejít z výstavního kruhu. Nemělo by se stávat, že soutěžící vyrazí k východu, aniž by stewarda dopředu požádal, nebo upozornil, a zablokujeme ostatní koně v pohybu. I OR je výstavní jezdecká třída, a proto součástí hodnocení každého koně je nejen jeho výkon a prezentace ve výstavním kruhu, ale také korektní exteriér a typ.

Jája Vojíková a Withymead HoneysucklePro vítězství si v této třídě dojela Jája Vojíková v sedle klisny Llanfrechfa Pippa, těsně druhá skončila Ivanka Česalová s valáškem Limetree Speedy a třetí místo obsadil Jonáš Dušánek s kobskou klisnou Ruska Welsh Maid. Výkony prvních třech umístěných byly v podstatě velmi podobné, každý z nich v některé části prezentace cválal na špatnou nohu, proto při sestavování pořadí sehrála významnou roli kvalita poníka. Žádný z výkonů, které jsme v OR viděli, nemůžeme považovat za excelentní. Tato jezdecká třída je u nás teprve v plenkách a čeká nás ještě mnoho práce. Důležité ovšem je, že se ji podařilo v posledních letech více zpopularizovat. Díky tomu se našlo i více pořadatelů, kteří ji na svých výstavách vypisují, což pro všechny případné zájemce znamená možnost získávání nových zkušeností a posunutí se vpřed.

Paní Barbaře se v Litohošti moc líbilo, byla nadšená z kvality a obsazenosti velšské LR třídy a velmi mile překvapená úrovní všech tříd Mladých vystavovatelů i obrovským zájmem o tuto speciální výstavní třídu. Děkuje za milé přijetí a ráda se do ČR zase někdy vrátí.

Josefína Černá a Algarth Sweet SurpriseMy bychom na tomto místě chtěly poděkovat pořadateli - Spolku chovatelů irských kobů ČR za vydařenou akci, která rozhodně byla důstojným zahájením letošní výstavní sezóny. Poděkování patří také generálnímu sponzorovi druhého ročníku LRP - společnosti Sehnoutek a synové, v.o.s., která patří mezi největší výrobce krmných směsí pro domácí i hospodářská zvířata v ČR a jako již tradičně i letos pro první tři umístěné v každé pohárové třídě připravila hodnotné ceny. Velkou radost zejména těm nejmenším udělaly ceny věnované paní Pavlou Ovečkovou a rodinnou stájí Salazarův dvůr Telce (paní Hana Pfeiferová a pan Milan Jakoubek). Další věcné ceny pro všechny účastníky věnoval hřebčín Amerika a také vydavatelství Czech Press Group, a.s. (vydává nový, moderní časopis V sedle), které rovněž přislíbilo podpořit i zářijové kolo letošního ročníku LRP, které se bude konat v rámci Národní přehlídky původních britských plemen v Pardubicích. Mediálním partnerem celého letošního ročníku LRP i nadále zůstává server EQUICHANNEL.cz, fotografkou letošního ročníku je paní Marika Batelková. Děkujeme za podporu rovněž oběma chovatelským svazům (Svazu chovatelů shetlandských pony i Českému svazu chovatelů velšských koní), které do pohárových tříd věnovaly krásné stužky a SCHSHP i pohárek pro vítěze. Pochvalu za vysokou disciplinovanost si zaslouží i samotní účastníci, neboť všichni byli vždy včas připraveni a na nikoho jsme nemuseli čekat.

Se všemi se budeme těšit na viděnou na 2. kole LRP, které proběhne v neděli 22. 5. 2016 v areálu Zámecké jízdárny v Plandrech.

Podobné články
Vítězka Ceny ASCHK NV NPS Naira Delveti - Lille Rosendals Captain Jack

ASCHK ČR je dlouholetým podporovatelem speciálních výstavních tříd Mladý vystavovatel, odehrávajících se na výstavách Národní pony společnosti a…

Letošní seriál pony dostihů vyvrcholí slavnostním vyhodnocením nejlepších dětských účastníků Pony ligy v Chuchle Areně Praha.