COUNTRYSIDE PONY SHOW 2018 proběhla v Jezdeckém centru Královický Dvůr

21. 6. 2018 Iveta Lewingerová a Rafífa Hamoudová Autor fotek: Archiv International Countryside School, Lucie Robková, Viktor Král

Návštěvníci Countryside Pony Show byli svědky jednoho neobvyklého, až kuriózního okamžiku. Ačkoliv jsou SVT v ČR především záležitostí původních britských plemen, účastnit se jich mohou i jiná plemena pony a koní. Zcela běžně vídáme reprezentanty miniaturních koní ve třídách Mladých vystavovatelů či v Drivingu, protože toto plemeno je vyžíváno hlavně pro práci na ruce a v zápřeži, ale velmi zřídka lze spatřit miniaturního koně pracujícího pod sedlem. V Královicích jsme tuto možnost měli, protože se nám předvedl historicky první minihorse v jezdecké třídě pro začínající jezdce First Ridden, kterou dokonce vyhrál!

Krásné prostředí Jezdeckého centra v Královickém dvoře hostilo 26. května 2018 první ročník Countryside Pony Show, jenž pro všechny příznivce speciálních výstavních tříd připravila pod vedením ředitelky akce paní Martiny Maršíkové společnost International Countryside School ve spolupráci s Národní pony společností (NPS). International Countryside School je soukromá školka pro děti s výukou v anglickém jazyce, která se nachází v krásném prostředí Šáreckého údolí v Praze 6, je zaměřena na kreativní tvůrčí rozvoj dítěte a poskytuje kvalitní vzdělání a péči.

Výkony soutěžících ve SVT hodnotil renomovaný holandský posuzovatel pan Aart Zoet z hřebčína Vikariën. Ten je od roku 1983 zapsaný na panelu holandské Společnosti pro chov Welsh pony a Cob (NWPCS) s oprávněním posuzovat všechny sekce. Chovatelé se s ním v roli posuzovatele potkávají nejen na holandských výstavách, ale také např. na Centrálním výběru hřebců a výstavách zahraničních (Švédsko, Finsko, Rakousko, Skotsko, Dánsko a také Austrálie). ČR navštívil již podruhé.

Prostorné venkovní kolbiště bylo rozděleno do dvou částí, ve kterých probíhal program současně. Před hlavní tribunou byl pro účastníky SVT připraven výstavní kruh, ve kterém se nám během dne představily čtyři skupiny Mladých vystavovatelů. V kategorii dětí do 6 let věku jsme viděli velmi pěkné výkony zejména u prvních třech umístěných. Rozdíly ve vystavovatelských dovednostech mezi prvními třemi byly malé a o konečném pořadí rozhodlo nakonec to, do jaké míry byli jednotliví vystavovatelé schopni udržet své poníky pozorné v průběhu celé výstavní třídy. Vítězkou se stala pětiletá Martina Kolaříková s WMP klisnou Sahara (Stáj Naes, Salazarův dvůr Telce). Druhé místo obsadila o rok starší Sandra Švarcová s klisnou bez plemenné příslušnosti Will (FARMA CHMEL) a třetí místo po úspěchu na dubnovém Prague Pony Cupu obhájila Nikol Suchoparová s klisnou zapsanou v rejstříku hřebců, valachů a klisen pod českou plemennou knihou pro miniaturní koně – Charlotte (JŠ Radošovice).

Ve druhém oddělení Mladých vystavovatelů do výstavního kruhu nastoupilo osm dvojic. Na výbornou svoji úlohu zvládly zejména první dvě umístěné dívky, které obě předváděly bílé valachy WMP. Jednalo se o Lucii Robkovou ze Stáje u Sepíka a Adélku Musilovou z JA Bleu de Ciel Hostivař. Jejich výkony patřily k nejlepším nejen ve třídě MV 7–9 let, ale obecně, v rámci všech vypsaných tříd pro MV. Obě dívky dokázaly skvěle předvést své poníky v pohybu, věděly, jak má vypadat výstavní postoj, a poradily si s předvedením na středové čáře. Pan posuzovatel přesto, že věnoval pozornost jednotlivým individuálním prezentacím, současně sledoval, jakým způsobem pracují děti s poníky v řadě. A právě v tomto ohledu byla o něco málo lepší Lucka Robková s valachem Limetree Quick Silver, která v této třídě obsadila první místo. Velmi těsně druhá se umístila Adélka Musilová s valachem Oldvicarage Border Reiver. Trojici nejlepších doplnila Terezka Vacková (FARMA CHMEL), která výborně vystavovala shetlandskou klisnu Babetu.

Další dvě kategorie MV podpořila 1. Zemědělská Chorušice a.s., zabývající se rostlinnou i živočišnou výrobou, která prvním třem umístěným věnovala krmiva ze své produkce. V kategorii dětí od 10 do 11 let podala po všech stránkách vynikající výkon Vendulka Vodičková s WPBr klisnou Happy ze stáje Pepe Farm-A v Lysé nad Labem. Na této dvojici je výstavu od výstavy vidět, jak se zlepšují. Druhé místo obsadila Anička Dušková s WMP klisnou Withymead Honeysuckle, reprezentanti Farmy Zaječice. I jejich předvedení bylo na vynikající úrovni, ovšem na rozdíl od první umístěné dvojice pan posuzovatel postrádal u této dvojice trošku energie a dynamiky v klusových pasážích. Třetí místo si v silné konkurenci vybojovala Eliška Perlíková s Modřínem of Kadov (SHP) z JK dětí a mladých jezdců v Brandýse nad Labem, Staré Boleslavi. Pochvalu si tato dvojice zaslouží za dobře zvládnutou individuální prezentaci, ale v další přípravě je třeba se zaměřit na práci s poníkem během stání v řadě.

Zatímco v předcházejících třídách MV vystavovaly děti převážně shetlandské poníky a WMP, mladí vystavovatelé v nejstarší věkové skupině si většinou zvolili koně s větší KVH (větší WPBr nebo velšské koby). Nejlepšího výkonu jsme se dočkali od dvojice Kristýna Hájková a WPBr Chico (Stáj u Sepíka). Oba patří mezi zkušené jedince, kteří spolu dokázali ve výstavním kruhu výborně komunikovat a při vystavování zúročili vše, co se v předcházejících letech naučili. A Kristýna jako jedna z mála nezapomněla se svým koněm pracovat i v řadě. Simona Vokounová (JK Briliant-Petrovice) předváděla kobskou klisnu britského chovu Gems Katherine, se kterou na výstavě v Královicích obhájila své druhé místo z dubnového Prague Pony Cupu. Do nejúspěšnější trojice této skupiny se propracoval jeden z nováčků – Pavlína Feslová s WPBr valachem Daniels z JK No Limits.

Pan posuzovatel chválil vysokou úroveň tříd MV v ČR. Vzhledem k tomu, že zde posuzoval před třemi lety, ocenil, co všechno se mladí vystavovatelé za těch několik let naučili. Jejich pokroky se odrazily zejména na kvalitnějších individuálních prezentacích. Obecně by ale rád všem MV připomněl, že jejich kůň by měl zůstat pozorný a soustředěný po celou dobu pobytu ve výstavním kruhu, tedy i při stání v řadě, když čeká na své individuální předvedení.

Program pokračoval LR třídami zařazenými do letošního ročníku seriálové soutěže LRP 2018, která má 6 kol a vyvrcholí v září v Lysé nad Labem, kde se v rámci výstavy Kůň 2018 uskuteční nejen poslední kolo, ale také závěrečné finále. Nejprve se panu posuzovateli představila velmi dobře obsazená Shetlandská třída. Z deseti startujících ukázkově odprezentovala klisnu Velvet Desire Czenkow šestiletá Nikol Suchoparová v doprovodu paní Moniky Suchoparové z JŠ Radošovice. Klisnu této jezdkyni laskavě na sezónu 2018 zapůjčila Pštrosí farma Čenkov. Vynikající souhra celého týmu, lehkost a elegance, dobrá kvalita pohybu, ochota poníka spolupracovat, výborný jezdecký projev dítěte, precizně zajetá úloha a v neposlední řadě dobré hodnocení exteriéru a typu přineslo tomuto týmu první místo v soutěži. Velmi těsně druhá se umístila zkušená Adélka Musilová s klisnou Lea Domino a vodičem paní Veronikou Musilovou (JA Bleu de Ciel Hostivař). K vítězství jim tentokráte chybělo trošku klidu a soustředění. Pěkným výkonem překvapila Kateřina Schneiderová z JK Šafránka s vodičem paní Barborou Jupovou, jež měla v LR třídě svou premiéru. Předvedla se v sedle SHP valacha Muscari of Kadov, kterého si příznivci speciálek určitě pamatují z loňského roku, kdy společně s Natálkou Vaisovou obsadil 3. místo v LRP 2017 v kategorii SHP.

Do velšské třídy nastoupilo osm WMP, převahu měli valaši (6 z 8) a také koně do ČR importovaní (5 z 8). Do první trojice se z českých odchovů propracoval pouze jeden, a sice valach Marah Magic Boy s Denisem Šestákem a vodičem paní Pavlínou Václavíkovou (JK Harfa), kteří od pana posuzovatele obdrželi vyšší známky za výkon a prezentaci, ale nižší za exteriér, typ a kondici. Vynikajícího hodnocení se dostalo týmům umístěným na prvních dvou místech. V obou případech se jednalo o poníky vysoké kvality, dobře předvedené, vhodně upravené a postrojené, v odpovídající kondici, s kvalitním pohybem v kroku a klusu. O vítězi rozhodla o maličko lepší soustředěnost na práci u klisny Sahary, která na svém hřbetě nesla Martinku Kolaříkovou a jako vodič v tomto týmu pracovala slečna Michaela Havlová (Stáj Naes). Druhé místo tedy náleží Adélce Musilové s valachem Odvicarage Border Reiver a vodičem paní Veronikou Musilovou (JA Bleu de Ciel Hostivař).

Výsledky třídy Nadějí na prvních 3 místech Countryside Pony Show byly téměř totožné s výsledky dubnové výstavy Prague Pony Cup i přesto, že každou výstavu hodnotil jiný posuzovatel, což je důkazem toho, že některé týmy dokáží opakovaně podávat vyrovnané výkony. V Královicích ve třídě Nadějí zvítězila Miluška Černá s ryzákem Viky of Very a vodičem paní Miluškou Černou (Stáj Viktoria Radim), která velmi těsně porazila vítězku prvního kola LRP Sandru Švarcovou s Babetou (FARMA CHMEL). Obě tyto malé jezdkyně mají nyní shodně 11 bodů ze dvou kol a dělí se o průběžné první místo. Se zájmem budeme sledovat jejich další výkony. Třetí místo z Prague Pony Cupu obhájila v Královicích nejmladší jezdkyně ve třídě, teprve tříletá Anička Mazancová, která sedlala malou shetlandskou klisnu Rolničku KV a společně s vodičem slečnou Kristýnou Šmejkalovou reprezentovaly Pštrosí farmu Čenkov.

Pro velký zájem otevřel pořadatel i nepohárovou LR třídu, jíž se mohli mimo shetlandských pony a velšů zúčastnit i pony jiných plemen, nebo pony bez plemenné příslušnosti, pokud splňovali daný výškový limit. Vynikající připravenost předvedl tým z hřebčína LIBERTE v Plasech ve složení Vanesa Vršecká, klisna Prima Beta a vodič paní Petra Vršecká, který loni zvítězil v otevřené LR třídě na výstavě v Nebanicích a toto své loňské vítězství obhájil i v Královicích. Stříbrnou příčku získal tým z JŠ Radošovice, který byl zároveň nejlépe hodnoceným týmem v kategorii SHP, kde ovšem šestiletá jezdkyně Nikol Suchoparová startovala na jiném poníkovi. Pro třídu Nadějí zvolila svou minihorse klisnu Charlotte. Třetí místo v této silně obsazené třídě pro JK Harfa vybojovala Kateřina Ungermanová v sedle WMP valacha Marah Lucas s vodičem paní Helenou Ungermanovou.

O atraktivnosti LR tříd svědčí i počet startujících. Celkem se v nich na Countryside Pony Show prezentovalo 32 poníků (11 velšů, 15 SHP, 1 minihorse a 5 pony bez plemenné příslušnosti), z nichž někteří startovali s různými jezdci ve více odděleních. Pan posuzovatel byl s jejich výkony velmi spokojen. Těm, kteří se neumístili v první polovině výsledkové listiny, by doporučil, aby věnovali pozornost předepsané výstroji koní, odstranili drobné nedostatky ve výstroji jezdců, soustředili se na dobré zvládnutí individuální úlohy, vylepšili komunikaci mezi poníkem a vodičem a nezapomínali také na správnou úpravu svých pony.

Začínající jezdce ve třídách First Ridden podpořila společnost Premin. První skupinu tvořily dvojice přihlášené do seriálové soutěže First Ridden Šampionát 2018, která má v tomto roce 4 kola, v nichž dvojice sbírají body za umístění do letošního žebříčku. K vítězství v MV přidala další prvenství dvojice ze Stáje u Sepíka: Lucie Robková a Limetree Quick Silver. Tato třída klade na ponyho následující požadavky: pony by měl být klidný, vyrovnaný, ochotně spolupracující, jenž rád neprodleně vyplní všechny úkoly, o které ho jezdec požádá. Musí zvládnout nejenom individuální prezentaci, ale i společné předvedení ve skupině a nesmí sám být aktivnější než jeho jezdec a svou iniciativou předbíhat jeho pokyny. A samozřejmě musí být také dobrým představitelem svého plemene.

Ve výše uvedených kritériích nejlépe obstál právě Limetree Quick Silver, který se svojí jezdkyní tvoří velmi souladnou dvojici. Druhé místo obsadil polobratr vítězného valacha, jedenáctiletý bělouš Russel Pipit, s jezdkyní Lucií Vaňouskovou, kteří společně reprezentovali JK dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Jejich společný otec Gilfach Happy Boy se v letech 2002–2003 stal mistrem ČR v drezuře dětí na pony a největší počet jeho potomků narozených v ČR nese prefix Limetree. Po všech stránkách zdařilý výkon vynesl na třetí místo WPBr klisnu českého chovu Happy, kterou předváděla Vendulka Vodičková (Pepe farm-A). Dvojice ovšem potřebuje do své prezentace vnést ještě trošku klidu a vypilovat přechody.

Ve druhém oddělení začínajících jezdců opět zazářila Lucie Robková, tentokráte v sedle šestiletého minihorse valacha 8/438 Barney. Společně s ním dosáhla ten den svého třetího vítězství ve SVT. Na výbornou svůj premiérový start zvládl Josef Zdeněk Vinš s WMP valachem Llanfrechfa Casanovou z Farmy Baštěk. O něco více se jim vydařila individuální úloha než společné předvedení ve skupině, ale velkou pochvalu si zaslouží především za klidné stání v řadě. Právě s klidným stáním se potýkala třetí umístěná dvojice Kateřina Svobodová a SHP klisna Heather v. Stal WainumWisholt (ASINED-B). Velkým bonusem této mladé klisny je výborná mechanika pohybu a dobrá rovnováha, ale její prezentaci je třeba uklidnit a zapracovat na přechodech.

Do třídy Junior Ridden zařazené do 1. ročníku Junior Ridden Šampionátu nastoupily po odhláškách tři dvojice. Všichni junioři startovali na valaších WPBr, jejichž KVH se pohybovala od 143 cm výše a v žilách jim kolovalo 25–50 % velšské krve. K nejzkušenějším z této trojice patřil Chico s Kristýnou Hájkovou (Stáj u Sepíka). V jejich podání jsme viděli jak korektní přechody a odpovídající přilnutí, tak dobré předvedení koně, poznamenané pouze jednou drobnou chybou při nacválání. Druhého umístěného valacha Indian Esprit, pocházejícího ze spojení anglického plnokrevníka a velšského koba, označil pan posuzovatel za koně s velkou budoucností. Pod sedlem ho prezentovala Jana Matoušková z hřebčína Vallaro. Třetí místo získala Karolína Nováková z JK Harfa, soutěžící v sedle A-Cinzana, jehož otec Dollom Countryboy startoval v následující třídě OR. Tato dvojice si celkem dobře poradila se společným předvedením ve skupině i individuální úlohou, ale v této výstavní třídě by pan posuzovatel chtěl vidět o něco lepší přilnutí, než jakého dvojice dosáhla. Rád by soutěžícím v této třídě doporučil, aby svou následující práci směřovali ke zkvalitnění přechodů a nezapomínali na předvedení svých koní v kroku a také na správnou úpravu, která je u WPBr jiná než u čistokrevných velšských plemen.

Stejně jako třídu Junior Ridden, tak i třídu Open Ridden podpořila Farma Hole Poláček, která věnovala prvním třem umístěným v těchto třídách krmivo z vlastní produkce. To si domů odvezla vítězka Dominika Dvořáková, která sedlala velšského koba, valacha Rhencullen Wizard (JA Bleu de Ciel Hostivař). Wizard se do SVT zapojil již v roce 2016, kdy jsme ho v soutěžích OR mohli vídat s Josefínou Černou, se kterou vybojoval několik druhých míst a také ČR reprezentoval na rakouském ÖZP Bundeschampionatu 2016, odkud si přivezl z jezdecké třídy vítězství. S Dominikou na svém hřbetě ukázal, že zvládne jak společné předvedení ve skupině ve všech chodech, tak individuální úlohu obsahující pasáž prodlouženého cvalu a s tím spojené přechody. Jako druhý se umístil jediný reprezentant WPBr v této třídě Dollom Countryboy s Lenkou Novákovou z JK Alpinhorse. Tento devatenáctiletý valach s vlastní sportovní výkonností v parkurovém skákání S** si dobře poradil se všemi nástrahami výstavní třídy a k lepšímu umístění mu chyběl požadovaný stupeň přilnutí a shromáždění. Třetí místo obsadil velšský pony v typu kob českého chovu – valach Trawel Cu Mel s Kristýnou Hájkovou (Stáj u Sepíka), kterému se více vydařila druhá polovina soutěže.

Zápřahové výstavní třídy byly samostatně otevřeny pro juniory a seniory v kategoriích Mountain and Moorland plemen (M+M) a Minihorse (MH). Nejmladším soutěžícím v kategorii M+M byl sedmiletý Denis Šesták se SHP valachem Cliberswick Halonou z JK Harfa, který obdržel od společnosti Agrall speciální cenu. JK Harfa měl své zástupce i v juniorské třídě MH drivingu, kde zvítězila devítiletá Natálka Kuklíková s valachem Marco. Všem juniorům by pan posuzovatel doporučoval zapracovat na správném vedení koně, odstranit nedostatky ve výstroji a zaměřit se více na čistotu kočárů a postrojů, vhodné oblečení vozatajů, přísedících a pomocníků, kteří vstupují do výstavního kruhu, protože driving není ryze sportovní soutěž, ale zápřahová výstavní třída.

Mezi seniory v kategorii M+M si pro vítězství dojel Vojtěch Blažek s WMP hřebcem Trawel Artušem (hřebčín Trawel Štichovice). Toto spřežení dobře zvládlo společnou i individuální prezentaci a předvedlo také korektní zacouvání. Pan posuzovatel jim vyslovil pochvalu za vhodně zvolené postroje a krásný kočár. Při kontrole postrojů doporučil pouze přizvednutí poprsnice, která se mu zdála příliš nízko posazená. Poprvé do výstavního kruhu v zápřeži nastoupil SHP valach Viky of Very, se kterým se běžně setkáváme v dětských SVT, jako je LR a MV, a který v letošním roce také pokořil Sněžku. Nyní svůj okruh dovedností společně s paní Miluší Černou rozšířili i na Driving. Jejich prezentace byla poznamenána nervozitou a nedostatečnou uvolněností ponyho, ale v okamžiku, kdy se s těmito problémy vypořádají a začnou si společně jízdu v zápřeži užívat, se od nich můžeme dočkat zajímavých výkonů. Slečna Zuzana Dotlačilová startovala se SHP valachem Graniet Liebas (majitel pan Vladimír Svoboda) a společně získali třetí místo. Dle slov pana posuzovatele se jedná o talentovaného a perspektivního SHP vhodného pro práci v zápřeži. V případě použití nebržděné sulky je ovšem třeba postroj doplnit o zádržný řemen.

V seniorské drivingové třídě pro minihorse se nám představila tři spřežení. Tyto drivingové třídy se od M+M drivingových tříd odlišují v tom, že nemají individuální prezentaci, ale pouze tu skupinovou, během níž všichni soutěžící předvedou dle pokynů stevarda svá spřežení v kroku, pracovním a prodlouženém klusu na obě ruce. Při kontrole postrojů a kočáru je pak každý soutěžící posuzovatelem požádán o zacouvání. Nejlépe požadavkům této třídy vyhověl hřebec Yvo s paní Jarmilou Podzemskou (Stáj Acro Farm), který skvěle zvládl své předvedení v požadovaných chodech, dobře zacouval, byl správně zapřažen a také kvalitou a čistotou postrojů, oblečením vozataje a úpravou potěšil oko pana posuzovatele. Druhé místo získala paní Eva Véghová s klisnou Trix van de Schoolsteeg, jež se může pochlubit tituly drivingových šampionů z domácích i zahraničních kolbišť. Klisna projevila výborné vlohy pro práci v zápřeži, ale ve srovnání s vítězem bylo její těžiště více „na předku“. Bronzovou příčku obsadila opět slečna Zuzana Dotlačilová s klisnou Sisi. Na této dvojici je vidět, že se výstavu od výstavy zlepšuje, ale zatím jim chybí dostatek zkušeností.

V druhé části kolbiště celý den souběžně se SVT probíhaly sportovní soutěže, jichž se zúčastnilo celkem 73 dvojic. Traily i jízdy zručnosti nabídly soutěžícím pestrou skladbu zajímavých překážek a úkolů. Vozatajský parkur obsahoval 9 překážek, jejichž rozteč se během soutěže průběžně upravovala dle rozchodu kol sulek a kočárů. Zcela nevídaná věc se podařila reprezentantům stáje ASINED-B, kteří zvítězili ve všech šesti vypsaných soutěžích. V trailu pro děti do 9 let obsadila první místo Bára Ernestová s klisnou Beatris, která také vyhrála jízdu zručnosti s vodičem pro děti do 9 let. Její starší stájová kolegyně Sára Zelená byla s klisnou Heather van Stal Wainum Wisholt nejlepší v trailu pro děti a juniory od 10 do 18 let, s klisnou Beatris zvítězila v jízdě zručnosti na oprati a ke svým úspěchům připojila i první místo z juniorského vozatajského parkuru. Sérii vítězství této stáje završil pan Pavel Bejček s dvojspřežím klisen Beatris a Heather van Stal Wainum Wisholt, když zcela shodným časem obsadil dělené první místo v seniorském vozatajském parkuru s paní Evou Véghovou, která zapřahala klisnu Trix van de Schoolsteeg (Stáj Cavalletto).

Pan posuzovatel by rád poděkoval všem soutěžícím za účast i jejich nasazení. Vzhledem k tomu, že v ČR již před časem posuzoval, zaznamenal velký nárůst kvality předvedení ve SVT a dle jeho vyjádření zde již v současné době máme několik talentovaných malých jezdců a dobře připravených kvalitních poníků, kteří snesou srovnání s evropskou špičkou. Také ho velmi potěšila vysoká obsazenost jednotlivých tříd, která nebývá ani na zahraničních výstavách běžným standardem. Pořadatelům děkuje za pozvání a všem účastníkům přeje hodně radosti s jejich poníky.

Veliké poděkování patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě a zajištění všeho potřebného pro zdárný průběh 1. ročníku Countryside Pony Show, zejména generálnímu partnerovi výstavy – společnosti FARMA CHMEL s.r.o., která je moderní zemědělskou farmou navazující na dlouholetou rodinnou tradici a hospodařící ve své provozovně v Třebusicích na zhruba 800 ha orné půdy. Kromě toho se věnuje chovu skotu a poskytuje další služby související se zemědělstvím. Hlavním sponzorem výstavy byla společnost STROM PRAHA a.s, s jejichž technikou se mohli seznámit např. návštěvníci letošního veletrhu FOR HORSE, kde ji viděli přímo v akci při úpravě výstavního povrchu. Generálním partnerem seriálové soutěže Lead Rein pohár je již čtvrtým rokem společnost Sehnoutek a synové s.r.o. Za podporu projektu LRP 2018 děkujeme NPS a SCHSHP. K dalším sponzorům patří EGT system spol. s r.o.; časopis Jezdectví; Würth, spol. s r.o. a společnost Mikrop Čebín, a.s. V neposlední řadě za skvělou spolupráci děkujeme našemu již několikaletému mediálnímu partnerovi serveru EQUICHANNEL.CZ

První ročník Countryside Pony Show je úspěšně za námi a budeme doufat, že se v krásném a multifunkčním areálu Jezdeckého centra v Královickém dvoře budeme setkávat i nadále.

Kompletní výsledky naleznete zde

Podobné články
Supreme šampionát

Krásný a multifunkční areál v Suché u Litomyšle poskytl v letošním roce zázemí pro konání šestého ročníku Národní výstavy Connemara pony, kterou 26.…

Slavnostní vyhodnocení Pony ligy 2024 proběhne 16. 11. 2024 v Chuchle Areně Praha.