Prague Lions byli v Monaku druzí. Od vítězství je dělilo sotva šest sekund

6. 7. 2024 Tisková informace Autor fotek: Global Champions League Zdroj: Czech Equestrian Team

Parkurový tým Prague Lions dosáhl na skvělou druhou příčku při desátém kole Global Champions League v Monaku. Stejně jako Cannes Stars dokončili jeho členové celou soutěž bez jediného trestného bodu, čas ovšem měli o něco pomalejší.

Desátý závod Global Champions League proběhl v pátek večer na nejmenším kolbišti okruhu vybudovaném ve známém Port Hercule v Monte Carlu. Ze čtrnácti celků se jen dvěma podařilo úvodní část s výškou překážek 160 centimetrů překonat bez penalizace. 

Jedním z nich byli i Prague Lions zastoupení Nielsem Bruynseelsem na valachovi Matadorovi a Pietrem Devosem v sedle klisny Jarina J. Prvně jmenovaný Belgičan, kterého ještě minulý týden mohli sledovat čeští fanoušci parkurového skákání při závodech CSIO3*-W CET Prague Cup v Chuchle Areně Praha, si do druhého kola soutěže vzal valacha Origi VD Vosberg a i tentokrát nezaznamenal žádný trestný bod. To samé se povedlo Pietrovi Devosovi, jenž pro změnu startoval s klisnou Casual VD Z. Součet časů obou dvojic byl 142,66 sekundy, a to byla výzva pro reprezentantky čistě ženského družstva Cannes Stars.

Podobně jako členové Pražských lvů i Sophie Hinners a Kim Emmen vzaly do rozhodující poloviny závodu jiné koně než do té první. Hinners vyměnila hřebce Kanturo BH za valacha Iron Dames Singclair, Emmen valacha Island V G za dalšího valacha Imagine. Obě předvedly čisté jízdy, a navíc v rychlejších časech, než zaznamenali jejich soupeři s lvíčkem na hrudi. 

Členky Cannes Stars si tak připsaly již třetí vítězství v sezoně 2024 a se 199 body se ujaly průběžné vedoucí pozice. Na druhé místo odsunuly Stoskholm Hearts a na třetí Doha Falcons. Čtvrtý řádek tabulky si drží stále Riesenbeck International a pátí zůstávají Valkenswaard United. To by ovšem nemuselo dlouho platit, neboť Prague Lions na ně ztrácí už jen jediný bod. V současné době jich mají celkem 167. 

Závody Global Champions pokračují v Monaku i během soboty, kdy tento třídenní mítink vyvrcholí Longines Global Champions Tour Grand Prix du Prince de Monaco, z níž vzejde již desátý účastník listopadové Super Grand Prix v Rijádu. Velká cena začíná ve 20:15 hodin a zájemci ji mohou sledovat živě na platformě GCTV.

Podobné články
Bronislav Chydyba

Český skokový pohár pokračoval v Olomouci čtvrtým kolem. Dva koně měl ve finále Velké ceny Banky CREDITAS slovenský reprezentant Bronislav Chudyba a…

Desátou kvalifikovanou jezdkyní do Super Grand Prix Longines Global Champions Tour je sedmadvacetiletá jezdkyně z Francie – Ines Joly, která s…